Polowanie na Giercowy Październik

Gwiezdne Wojaże

willie html (Rikimaru) willie html (Rikimaru) 30.09.2018, 02:13
Shinzo wo sasageyo 23
387V

Shinzo wo sasageyo 23

Czyli to co zajmuje mój czas.
Gra: Final Fantasy X HD (spojlery)
Anime: Psycho Pass, Attack on Titan sezon 3 (spojlery)
Prywata

Ostatnio byłem świadkiem wypadku gdy samochód potrącił pieszego. Nagły odgłos uderzenia kilkanaście metrów ode mnie spacerującego wraz z córką i obraz mężczyzny na ziemi. Uświadamia to jak uważnym trzeba być i nieufnym w stosunku do kierowców. Po tym jak zobaczyłem mężczyznę na ziemi szybko spojrzałem na światło. Piesi mieli zielone. Mam nadzieje że mężczyzna dojdzie do siebie.

W kierunku Japonii zbliża się kolejny tajfun, który z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wygląda majestatycznie. Niemiecki astronauta który opublikował zdjęcia stwierdził że wygląda jakby ktoś wyciągnął gigantyczny ziemski kurek. 

 

Final Fantasy X Remaster

Lubię tę grę. Mam już statek powietrzny i więcej swobody w przemieszczaniu. Poleciałem do Besaid Island, wyspy gdzie po raz pierwszy Tidus poznaje Wakkę oraz jego ekipę Blitzballa, ponieważ przegapiłem Moon Sigil od ostatecznej broni Yuny. Jak tylko pojawiłem się na wyspie nie byłem w stanie się ruszyć. Jakby ktoś na mnie rzucił czar "Stop". Przyczyną było to: 

Piękny utwór. Nostalgiczny i zarazem ciepły. 

Oj działo się ostatnio! Pobiłem Yunaleskę za perwszym podejściem oraz rozpocząłem atak na Sina. Sphere Grid także prezentuje się coraz ciekawiej ponieważ taki Tidus ukończył już swoją część „siatki” umiejętności i obecnie przerzuciłem go na Aurona aby urósł w siłę. Podobnie zrobię z Yuną oraz Lulu. Yuna wraz z Holy to max obrażeń dlatego warto rozejrzeć się za sposobem na zdjęcie z niej sim-locka:) aby odblokować pełen potencjał. Jej ostateczną broń z tego co wiem otrzymujemy po złapaniu każdego potwora z równiny Calm.

Miałem zamiar zająć się Monster Areną, zdobyć bronie ostateczne spędzić więcej czasu w Blitzballu, itp. ale nie wiem czy do tego dojdzie. Kilkanaście lat temu popełniłem błąd ponieważ tuż przed walką z końcowym bossem robiłem wszystko co wymieniłem powyżej. Z tej przyczyny finalny boss był bardzo łatwy do pokonania. Zbyt łatwy. Chciałbym czuć satysfakcję z jego pokonania. Po ukończeniu gry jeszcze raz zastanowie się nad kwestią side-questów. Unikanie 200 piorunów nie jest może tym na co czekam ale może podejmę wyzwanie celem zdobycia pieczęci dla Lulu. Wiem że na PS2 spędziłem trochę czasu przy tym. Obecnie biegam po Omega Ruins celem podbicia kilku leveli jako że jeden z „minotaurów” wewnątrz Sina ma bardzo irytujący atak gdy po otrzymaniu śmiertelnych obrażeń rzuca w nas czarem Meteor. Nikt nie przeżył. Mogę uciec z walki gdy go spotkam ponownie ale chce trochę się wzmocnić.

Przeszukując mapę z pokładu Airshipa, przypadkowo znalazłem lokację z bronią dla Tidusa. Ma ona umiejętność double AP! Skoro jego siła teraz znacznie wzrośnie to chyba warto poszukać ostatecznego miecza - Calabdog. Obrażenia przekroczą wtedy limit 9999. Na początek jednak czas zabrać się za trenowanie chocobo i wyścigi celem zdobycia Cloudy Mirror, które po tym zamieniamy na Celestial Mirror. 

Przed publikacją tego wpisu zdobyłem Lusterko i skupiam się na broniach. Mam już broń Tidusa oraz Nirvanę Yuny. Gorsza sprawa z pieczęciami które są konieczne celem odblokowania maksymalnych umiejętności broni. Dla Tidusa brakuje mi przykładowo perfekcyjnego przebiegu w wyścigu Chocobo. Ten kto to wymyślił powinien iść za pod wodę z nogami w cemencie. Trzy sekundy albo dwa dodatkowe zebrane balony i miałbym spokój.

Ocena po 40 godzinach: 10/10

 

Anime: Psycho Pass

Epizod 7 rzucił trochę światła na sprawę morderstw powiązanych ze śmiercią partnera agenta Kogami. Jego ciało zostało pocięte i poskładane tworząc obraz. Makabryczna sprawa. Trochę zastanawia mnie tylko fakt dlaczego Psycho Pass nie wykrywa jej skłonności. Może dlatego że nie odczuwa ona żadnych emocji dokonując zabójstw? Dodatkowo ciekawie zarysowuje się relacja między Kogami a Akane. Jednym z zaskoczeń była postać która potrafi kamuflować swój wygląd jako jedna z uczennic i dzięki temu z łatwością podstawiająca kolejne ofiary pod nóż mordercy.
Ocena odcinka - 6/10


 

Anime: Attack on Titan

Epizod 47 - Friends
Historia tego jak Levi poznał Kenny'ego. Nawet przez moment zrobiło mi się żal Kenny'ego po tym jak poznaliśmy jego przeszłość. Ale po chwili mi przeszło. Tylu co on zamordował. Myślałem że jednak zażyje to serum przez moment, ale jednak umarł i może tam zazna więcej spokoju. Levi wydaje się za to jakiś bardziej pozytywny po tym spotkaniu z nim. W końcu dowiemy się co dalej stało się z Reinerem, Bertholtem oraz Yumirem. No i oczywiście zobaczyliśmy kto siedzi za skórą tego włochatego tytana. 
Ocena odcinka 7/10 

Do przeczytania!

Tagi: anime attack on titan Final Fantasy X | X-2 HD Remaster fix japonica kosmos psycho pass shingeki no kyojin tajfun

Oceń notkę
+ +5 -

Oceń profil
+ +50 -
willie html (Rikimaru)
Ranking: 837 Poziom: 47
PD: 13829
REPUTACJA: 3093