Polowanie na Giercowy Październik

Gwiezdne Wojaże

willie html (Rikimaru) willie html (Rikimaru) 24.09.2018, 11:55
Shinzo wo Sasageyo 22
274V

Shinzo wo Sasageyo 22

Czyli to co zajmuje mój czas.
  • Planetarium: Neptun
  • Share Play: Final Fantasy X HD (spojlery)
  • Anime: Psycho Pass (spojler odc. 5), Attack on Titan III (spojlery trzeciego sezonu)
Prywata

Ostatnio portal rozrósł się o nowych/starych użytkowników Neo Site i zrobił się spory ruch. To chyba dobrze. Im nas więcej tym weselej. Wyłączmy wszyscy ad-blocki i podajmy sobie dłonie. Nie zdecydowałem się na odwiedzenie Tokyo Game Show w tym roku. Praca od poniedziałku do soboty skutecznie mnie od tego planu odwiodła. Mam nadzieję że flab bawił się dobrze.

 

Final Fantasy X HD Remaster

Wydarzenia w FFX przybrały tempa. Ślub Yuny z Seymourem. Ucieczka przed Guado a także banicja w związku z uknutym spiskiem przez „duchownych” Spiry. Czy zawsze religia musi się mieszać w sprawy państwa? Szkoda Wakki którego światopogląd chyba runął w gruzach po tym jak dowiedział się że Rikku jest jedną z Al-Bhed??? Po czym przekonał się na własne oczy że w świątyniach są nowoczesne windy i teleporty. A przecież religia zakazuje stosowania wszelkiej technologii...

Yuna rośnie w siłę i już teraz stanowi podporę drużyny w naszej drodze na Górę Gagazet. Mam już Bahamuta i powoli zaczynam myśleć o walce z Dark Aeons. Ale do tego jeszcze daleka droga. Przypadkowo w drodze na górę będącą domem dla Ronzo, napotkałem jaskinię gdzie walczyłem z dawną summonerką którą opiekowała się Lulu. Wystawiła ona do walki YOJIMBO!!

Już myślałem że po mnie. Po walce miałem okazje złożenia oferty pieniężnej celem przyłączenia Yojimno do ekipy. Jego opiekun jednak zarządał 300,000 gil. Po uzbieraniu trochę na tacy udało mi się utargować deal na 239 000 gil i mam już Yojimbo w swojej ekipie Lubie go za to że jest silny i nieprzewidywalny i musimy zapracować na to żeby jego atak specjalny - Zanmato, pojawiał się częściej. 

Przemierzając Górę Gagazet ponadto musimy stanąć do kolejnej walki z Seymourem. Za pierwszym razem rozbił mnie w proch rzucając czar Dispell na całą drużynę (bye-bye haste!) a zaraz po tym czar zabierający ponad 2500 HP wszystim z drużyny. Zmusiło mnie to do grindu. W międzyczasie zacząłem też kolekcjonować bestie do Battle Areny. Mam już komplet z równiny Calm. Z tego co pamiętam to właśnie tam możemy zmierzyć się z bardzo silnymi przeciwnikami na kształt Weaponów z FFVIII oraz VII. Yuna praktycznie sama rozprawiła się z Seymourem za pomocą GF-ów. Tak więc nasza pielgrzymka trwa nadal. Coraz bliżej Zanarkandu.

 

Psycho Pass

Epizod piąty poruszył ciekawy wątek społecznego działania jednostek zgodnie z teorią filozofa - Rousseau. Interesująca jest też sama koncepcja wykrywania nieprawidłowości w społeczeństwie gdzie władze mają dostęp przez komputer centralny do takich informacji jak fakt spłukiwania wody w toalecie. W skrócie, ktoś zauważył że w naszym mieszkaniu nie była spłukiwana woda przez 2 miesiące więc coś musiało się wydarzyć. I jak tu mówić o wolności? Może ktoś spłukuje miską? 

 

Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się na obejrzenie to może przekona Was zwiastun:

Wpada mi ucho coraz bardziej motyw przewodni od Ling Tosite Sigure oraz końcowy od Egoist. Tu możecie posłuchać tego drugiego: Namae wa nai kaibutsu

 

Attack on Titan - Sezon 3

Akcja się zagęszcza i po pokonaniu Kenny'ego i jego pomagierów, nasi bohaterowie stawili czoła Rod Reissowi. Ten ratując swoją rodzinę przed zagładą starał się przekonać Historię do wstrzyknięcia sobie serum tytanów i zjedzenia Erena aby przejąć jego moc koordynowania tytanów. Brzmi głupio ale sprawdza się w praniu/ W rezultacie mamy do czynienia z największym z dotychczasowych tytanów - wcieleniu Reissa. Wlecze się on do miasta gdzie czekają już na niego Erwin, Levi i inni. Czy Eren zdoła zatrzymać ofensywę Reissa za pomocą prochu?

Czyżby ten włochaty tytan był ojcem Erena? Hmm..

 

Planetarium

Zdjęcie zrobione przez Voyagera 2 w 1989. Po prawej, chmury na Nepunie.                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A teraz garść informacji o Neptunie, które zabrałem ze strony NASA. 
Neptun jest bardzo ciemnym, zimnym (najzimniejsza planeta) i wietrznym miejscem. Jest to ponadto ostatnia planeta naszego Układu Słonecznego. Neptun znajduje ponad 30-krotnie dalej od Słońca niż Ziemia. Składa się z gęstej mieszanki amoniaku, metanu i wody które krążą wokół jądra wielkości naszej Ziemi. Atmosfera składa się z wodoru, helu oraz metanu. Neptun jak i Uran zawdzięczają swój błękitny kolor właśnie matanowi. Neptun posiada 6 pierścieni ale bardzo trudno je dostrzec. Jeden dzień na Neptunie trwa 16 godzin. Tyle czasu potrzbuje Neptun aby wykonać pełen obrót. To krócej o 8 godzin od Ziemi. Natomiast aby okrążyć Słońce, Neptun potrzebuje aż 164 ziemskich lat! Neptun został odkryty w 1846 roku przez niemieckiego astronoma Johana G. Galle. Neptun ma 13 księżyców i jeden nie potwierdzony. Jedynie Voyager 2 odwiedził tą zimną planetę. Temperatura -255 stopnie C by zagwarantowała nam natychmiastowe zamarznięcie jeśli zdecydowalibyśmy się postawić nogę na Neptunie.

Ten lodowy gigant jest bardzo wietrznym miejscem. Wiatr posyła chmury zamrożonego matanu z prędkością przekraczającą 2000 km/h. Prawie dwa razy szybciej niż prędkość dzwieku. Jest to zbliżona prędkość do maksymalnej z jaką może lecieć amerykański odrzutowiec F/A-18 Hornet. Najsilniejszy wiatry na Ziemi osiągają do 400 km/h. Trudno mi sobie wyobrazić 5 razy silniejsze "powiewy".


Będąc w temacie Neptuna... Limp zremixowany przez The Neptunes!

Jako że możemy się nie zobaczyć za tydzień zostawiam Was z Neon Punch na osłodę. Jest to najczęściej przeze mnie odsłuchiwany kawałek w tym tygodniu. 

Tagi: anime Final Fantasy X Final Fantasy X | X-2 HD Remaster kosmos limp bizkit neptun planetarium psycho pass Shinzo wo sasageyo

Oceń notkę
+ +11 -

Oceń profil
+ +50 -
willie html (Rikimaru)
Ranking: 837 Poziom: 47
PD: 13829
REPUTACJA: 3093