Polowanie na Giercowy Październik

Gwiezdne Wojaże

willie html (Rikimaru) willie html (Rikimaru) 02.09.2018, 04:32
Shinzo wo Sasageyo! (20)
238V

Shinzo wo Sasageyo! (20)

Tokyo Ghoul, Psycho Pass, Attack on Titan, Final Fantasy X Remaster

Praca zaliczeniowa wysłana do oceny tak więc mam nadzieje ze pójdzie dobrze.. no przynajmniej satysfakcjonująco.

Poza tym na bieżąco zaliczam kazdy epizod Attack on Titan. Im bliżej końca jakoś mniej mi się podoba obdzieranie tej historii z tajemniczości, ale to musiało nastąpić. Nie wiem dlaczego, może oczekiwałem czegoś niebanalnego? Oglądanie z tygodnia na tydzień trochę się dłuży i z pewnością szybciej zaspokoiłbym ciekawość oglądając cały sezon jednym ciągiem.

Na granie niestety czasu ostatnio nie było i nawet teraz gdy skrobie te kilka zdań myśle po jaki krążek siegnąć ale jakoś nic mi nie przychodzi do glowy. Blacklist? FFX? Wiedźmin? Może Bioshock? Pograłbym w Rocket League ale postanowiłem już nie inwestować w Plusa. Chyba jednak FF. Powoli wychodzę na mapę świata. Miałem możliwość rozegrania pierwszego spotkania Blitzballa poza turniejem w Luce i niestety porażka 3:4 sprawiła że muszę bardziej grać podaniami. Mój błąd polegał na tym że przez przypadek wystawiłem bramkarza w polu. Haha!

Podoba mi się system sphere grid i wzmacnianie naszych postaci. Od razu czuć to na polu walki jak ktoś wzmocni statystyki. Poza tym Yuna zdobyła swojego trzeciego Aeona w Djose Temple, Ixiona...

..i powoli zbliżam się do Thunder Plains. W końcu znalazłem też w opcjach możliwość skrócenia animacji przywoływania Aeonów. Nie wiem czemu ale wydawało mi się że jest to dostępne po jednokrotnym ukończeniu gry. Poza tym coraz bardziej podoba mi się głos Tidusa w wersji japońskiej. A sama narracja w pierwszoosobowej formie gdy Tidus komentuje wydarzenia buduje klimat. Czujemy że naprawdę wyruszyliśmy w podróż. Smutne tylko z czym wiąże się walka z Sinem, a Tidus wydaje się jedynym który z tego nie zdaje sobie sprawy. A ich rozmowy coraz bardziej zbliżają ich do siebie.

 


 

Poza tym sprawdziłem dwa anime: Psycho Pass oraz Tokyo Ghoul. Obejrzałem oba jedno po drugim (pierwsze epizody) i nieco mi się oba wymieszały. Psycho Pass przypomina Raport Mniejszości z Tomem Cruisem gdzie to komputer decyduje o tym kto jest przestępcą i jaka powinna spotkać go kara. Zero-jedynkowy system ma swoje wady bo nie wszystko jest czarne albo białe. Tokyo Ghoul to z kolei wizja Tokio zamieszkałego przez ghoule, czyli kreatury żywiące się ludzkim mięsem pod postacią ludzi. Główny bohater niefortunnie zakochuje się w jednej z nich i kończy się to dla niego „boleśnie”. Chyba powinienem je oglądać osobno aby nie dostać mętliku. 

Nie może zabraknąć też dobrej muzyki, tak więc ostatnio najwięcej słuchałem...

 

Tagi: anime ffx Kpop

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +51 -
willie html (Rikimaru)
Ranking: 814 Poziom: 47
PD: 14454
REPUTACJA: 3199