Blog użytkownika kudziowa

kudziowa kudziowa 05.12.2013, 17:06
"Mikrotransakcje, DLC F2P" to przyszłość gier?
552V

"Mikrotransakcje, DLC F2P" to przyszłość gier?

No to mamy kolejną generację. PS4 i XO pomalutku wprowadzają się do domów graczy. Nowa generacja to nie tylko lepsza grafika, lepsze gry, lepsze wszystko ...

UWAGA! TEKST WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNY !

 

Obawiam się, że wraz z nadejściem nowej generacji przyjdą dość istotne zmiany w wydawaniu gier. Chodzi tutaj oczywiście o tytułowe mikrotransakcje jak i wszelkiego typu dodatki do gier.

 

Zacząłem się nad tym zastanawiać po tym jak usłyszałem, że Polyphony wprowadza owe mikropłatności do swojej najnowszej produkcji. Jakiś problem? Z początku nie ... lecz jeśli zastanowić się przez chwilę i trochę prześledzić fakty innych wydawców to niestety ale przyszłość nie rysuje mi się zbyt kolorowo.

 

Wielu wydawców mówi wprost: "MIKROTRANSAKCJE TO EKSPERYMENT", "DOPIERO SIĘ UCZYMY" ... Co komu przeszkadza, że w grze jest możliwość kupna dodatkowych rzeczy (ubranek, broni czy samochodów ) za jakąś tam określoną walutę w grze (którą odpowiednio trzeba nabyć za realne pieniądze). Jeśli to jest jedynie dodatek do "pełnowartościowego tytułu" to pewnie niewielu. Idąc tym tropem, jeśli takie mikrotransakcje się sprawdzą będą dodawane coraz częściej i zapewne na większą skalę. Nie trzeba tutaj nic kalkulować ani przeliczać, nam się to nie będzie opłacać, wydawcom jak najbardziej. Bo czemu nie zarobić więcej? 

 

Uważam to za spory problem, który bardzo rozwinie skrzydła na tej generacji. Tak jak ktoś mówił z Crytec'a: "F2P to przyszłość gier". Stopniowo będziemy dostawać coraz mniej a coraz więcej będziemy musieli dokupić. Zapewne nie pojawi się to nagle ale będzie (już jest) wprowadzane stopniowo. Za przykład wprowadzenia takiej nowej NAGŁEJ formuły może posłużyć microsoft i jego pierwszy pokaz XBOX ONE. To był szok nie dla jednego. Ale wyprzedzili chyba przyszłość i zdradzili co będzie za jakiś (dłuższy?) czas. Czy będzie to model w pełni F2P czy może coś na wzór COD (to chyba gorsze?, choć jeszcze się tak nie zastanawiałem) to ciężko określić, ale więcej dodatków/wydatków jest mur beton gwarantowana.

 

DRIVECLUB, super zapowiadająca się gierka! Będzie w PS+!  Jeszcze lepiej. Ale będą mikropłatności ... Playstation plus wprowadza PIERWSZĄ (chyba) grę, która będzie w jakimś małym stopniu wybrakowana. Mam nadzieję, że PS+ nie przyjmie takiej metody i nie będzie wydawał gier wymagających płatności, jeśli nie chcesz płacić to kup wersję pudełkową. Bo okaże się, że w PS+ dostajemy duże tytuły ale wybrakowane, ale pełnowartościowe są za to indie gierki. Ktoś może zarzucić, że po co się przejmuję bez jednego samochodu przeżyjesz! Oczywiście, że tak....

ale: idę do marketu na zakupy kupuję groszek w przecenie -50gr. Przy kasie okazuje się, że nie ma przeceny. Olać, to tylko 50gr. NIE! Ostatnio zacząłem na to reagować i pomimo, że jest mi niezmiernie głupio chodzić i mówić o tym bo większość myśli (to widać po wyrazie twarzy): co za biedak i skąpiec jebany, żałuje 50gr. Nie chodzi o 50gr, chodzi o jawne dymanie mnie w dupsko i nie tylko mnie. Znajdzie się więcej takich olewatorów a kaska wpadnie.

Jestem ciekaw jak to się u sony rozwinie.

 

Reasumując, nie chcę modelu F2P i nie kupuję, żadnych dodatków. Widzę w tym problem i w jakiś sposób chcę o tym zakomunikować.

Pozdrawiam i sorry za ewentualne błędy!

Tagi: dlc F2P gry ps4 płatność xbox one

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ +9 -
kudziowa
Ranking: 1309 Poziom: 39
PD: 8546
REPUTACJA: 2234