Blog użytkownika majster1981

majster1981 majster1981 31.01.2018, 19:11
Gry jako sekrety.
185V

Gry jako sekrety.

Nie jeden tytuł po znalezieniu pewnego przedmiotu, lub ukończenie gry na najwyższych poziomach trudności owocuje odblokowaniem unikatowego kostiumu, dodatkowej - mocarnej - broni, czy odsłania przed nami ukryte lokacje. To są tylko pojedyncze przykłady. Jednakże bywają też sekrety bardziej smakowite, zapewniające dodatkowe godziny zabawy, a mowa jest o pełnych wersjach retro gier, lub ich wycinkach kodu, które dane nam będzie odkryć. 

NINJA GAIDEN
(Xbox)

Ninja Gaiden daje nam cudowną okazje zapoznać się z trzema odsłonami z NES. Najprostszy sposób na odblokowanie pierwszej części, to znalezienie 50 złotych skarabeuszy. Z przyjemnością MURAMASA wymieni je na tytuł z konsoli NES.

Podczas przechodzenia można odblokować następne części, co już takie proste nie jest. Aby rozkoszować się drugą częścią trzeba się udać do Clock Tower Plaza w Tairon . Kluczem do sukcesu jest strzelenie z łuku do tarczy zegara na wieży. W środku wieży już czeka druga część.
W Peristyle Passage znajduje się trzecia część.Gdy jesteśmy w tej lokacji, interesuje nas szczyt uszkodzonej kolumny. Na jej wierzchołku  znajduje się ów sekret.
Drugą i trzecią część można także odblokować zdobywając Master Ninja we wszystkich rozdziałach na poziomie trudności HARD lub VERY HARD. Pierwszą  zdobywając Master Ninja we wszystkich rozdziałach na NORMALNYM poziomie trudności. Wszystkie trzy sekrety dają nam taką możliwość,ale jest jeszcze jedna czynność do zrobienia której nie zdradzę.

Jak dla mnie takie sekrety to bomba tym bardziej,że tytuły z NES przedłużają  zabawę o wiele godzin. Zaznaczę jeszcze bo to ważne BLACK tych sekretów nie posiada (jak wygląda to w Sigma nie wiem )


TIMESPLITTERS 2
(Xbox, PlayStation2, GC)

Podczas przechodzenia single można poszukać trzy retro gry :

ANACONDA, ASTROLANDER, RETRO RACER.

Na pierwszy idzie natrafić w pierwszej misji 1990 SYBERIA. Anaconda to gra do złudzenia przypominająca Snake z telefonu. Zresztą zasady są takie same.
Drugi w etapie 2019 NEOTOKYO. Proste na pierwszy rzut oka są zasady w AstoLander. Małym statkiem trzeba wylądować we wyznaczonym miejscu. Pierwsze etapy to łatwizna,ale później z nerwów idzie wywalić pada przez okno.
Ostatni w lokacji 2315 ROBOT FACTORY  W Retro Racer wsiadamy za kierownice małego bolidu i pokonywanie okrążeń na torze .Mały błąd kończy zabawę.

Znakomita odskocznia od głównego wątku tym bardziej ,że wyniki tych trzech retro gier są zapisywane. Oferują także trzy poziomy trudności a ich wyśrubowanie jest nie lada wyczynem.


DOOM
(PC, Xbox360, PSone, GBA, SATURN, SNES)

Dla spostrzegawczych i lubiących szukać sekretów czekają klasyczne mapy DOOM a tych jest sporo. Nieraz podczas grania zamiast pchnąć fabułę do przodu rozkoszowałem się właśnie tymi klasycznymi mapami.Świetny ukłon w stronę kultowej odsłony za co trzeba twórców chwalić.


 PRINCE OF PERSIA : THE SANDS OF TIME
(Xbox, PlayStation2, GC, PC, GBA)

Jedna z najlepszych odsłon księcia. Na PS 2 jeden z moich ulubionych tytułów. Kontrolowanie czasu, baśniowa kraina, główny bohater i oczywiście dosyć dobrze poukrywane sekrety.

Odnalezienie fontann przedłuża manipulowaniem czasem ,ale nie tylko. Podczas przygody można poszukać jedną szczególnie wartą uwagi. Mianowicie fontanna odblokowująca Retro Prince of Persia w którą za dzieciaka namiętnie grałem na PC w szkole (płyty CD tego jeszcze nie było). Godzinna zabawa która wciąga jak cholera.Jak posiadacie The Sands of Time to jestem ciekawy czy ten sekret zaliczyliście.


WOLFENSTEIN:THE NEW ORDER
(Xbox ONE, PlayStation4, PC, Xbox360, PlayStation3)

W siedzibie ruchu oporu nasz bohater może sobie uciąć drzemkę. Znajdując materac idzie nyny. Tym sposobem przenosi się w przeszłość a dokładnie do Wolfensteina 3D z 1992. Jeden z tych klasyków co trzeba znać. Jest to tylko wycinek oryginału, ale oddany hołd w stronę autorów pierwowzoru bardzo piękny. A sam sekret godny uwagi .


 

To są tylko małe przykłady wielkich sekretów które sam odnalazłem, a które dały mi dużo radości. Mam nadzieję, że wpis Wam się podobał i w przyszłości jeszcze będziemy mieli okazję podyskutować w komentarzach o innych sekretach, które niewątpliwe gry w sobie skrywają.

Do następnego!

Tagi:

Oceń notkę
+ +21 -

Fanboy trzaskajacego plastiku
Oceń profil
+ +105 -
majster1981
Ranking: 78 Poziom: 67
PD: 39099
REPUTACJA: 29832