Blog użytkownika DawidThePlayer18

DawidThePlayer18 DawidThePlayer18 20.02.2019, 00:00
Moja kolekcja gier, filmów, komiksów i w sumie to wszystkiego po trochu
328V

Moja kolekcja gier, filmów, komiksów i w sumie to wszystkiego po trochu

Zgodnie z obietnicą, złożoną w poprzednim wpisie przygotowałem spory album, przedstawiający praktycznie całe moje zbiory z ostatnich kilku lat. Są tu gry, filmy, komiksy, a nawet puszki, zatem dla każdego coś dobrego. Patrzcie i podziwiajcie!

Klasycznie jednak, zanim przejdę do dania głównego muszę uraczyć was kilkoma słowami wstępu:

Jako, iż swoją przygodę z kolekcjonerstwem udało mi się już opisać, nie zamierzam ponownie konstruować tu rozległych ścian tekstu na temat trudów zbierania. Celem owej notatki jest wyłącznie demonstracja wszystkiego, co zdołałem do tej pory zakupić lub dostać i czym warto się pochwalić. Wpis ten będzie zatem przypominał bardziej podzielony na kilka segmentów album, aniżeli pełnoprawny tekst udekorowany zdjęciami mojego pokoju. Mimo wszystko, nie zamierzam pokazywać wam absolutnie wszystkiego, bo raczej nikogo nie zachwycą zdjęcia plakatów, czy najróżniejszych ulotek, które spoczywają sobie na dnach kilku większych pudeł, gromadzących tego typu rzeczy.

Poniżej znajdziecie zatem zestawy zdjęć okraszone skromnym opisem poszczególnych przedmiotów. Będę starał się jedynie pokrótce wyjaśnić jak, gdzie i kiedy zdobyłem daną grę (lub cokolwiek innego) oraz wyjaśnić, jakie ma dla mnie znaczenie. Z góry przepraszam za nienajlepsze oświetlenie, czy też brak prezentacji ogólnego wyglądu całego game roomu, ale jak już wspomniałem w poprzednim wpisie aktualnie nie posiadam oddzielnego pomieszczenia na przechowywanie swojej kolekcji. Zapewniam jednak, że co się odwlecze, to nie uciecze i kiedy nadejdzie właściwy czas z pewnością pochwalę się nowo wybudowanym królestwem. Tymczasem zapraszam wszystkich zainteresowanych na bardzo prostą oraz pierwszą demonstrację moich skromnych zbiorów. Miłego oglądania!


Gry na PC

Zacznę dość nietypowo, bo od nielubianych zbytnio przeze mnie gier pecetowych. Dlaczego? Cóż, tych mam po prostu najwięcej, co jest względnie ciekawe, zważywszy na fakt, iż jestem niemal stuprocentowym konsolowcem. Skąd więc u mnie tyle pudełek oznaczonych logotypem "PC"? Jak powszechnie wiadomo, gry w wersji pecetowej (pudełkowej) bardzo szybko tracą na wartości i potrafią z czasem kosztować zaledwie kilkadziesiąt złotych, jeśli nie mniej. Wówczas wkraczam ja, wyłapując najlepsze okazje i przygarniając co nieco do siebie. Był pewien okres, kiedy w mojej okolicy otwarto stacjonarny sklep CeX, trudniący się sprzedażą używanych gier, filmów i nie tylko. Kiedy zauważyłem, że sprzedają tam ładnie zadbane tytuły po kilka złotych zacząłem praktycznie codziennie odwiedzać ów przybytek. To właśnie tam nabyłem wszystkie widoczne na zdjęciach produkcje z serii wydawniczej "Supercena" oraz kilka bardziej wypasionych wydań, takich jak Warhammer 40,000: Dawn of War II z "Platynowej Kolekcji".

Innym, bardzo fajnym miejscem do kupowania pecetowych gier są wszelakie Biedronki, które regularnie sprzedają całkiem tanio tytuły zarówno na komputery osobiste, jak i konsole. Szczerze mówiąc, ostatnio już tylko tam zaopatruje się okazyjnie w nowe pudła, co nie jest niczym złym, bo pozwoliło mi to nabyć takie bajery, jak m.in. premierowe wydanie Final Fantasy XIV Online, czy Inner Chains w zestawie z artbookiem. Co ciekawe, całą trylogię Far Cry (1-3) kupiłem w różnych Biedronkach, płacąc niecałe 20 złotych za egzemplarz. Oczywiście nie wszystkie gry musiałem zdobywać w tradycyjny sposób, czyli sięgając do portfela. Część z nich, np. kilka tytułów z serii "Extra Klasyka" dostałem w prezencie od mojego serdecznego kolegi, który nie widząc dla siebie pożytku w składowaniu ich postanowił je po prostu oddać. Niektóre egzemplarze były nawet jeszcze oryginalnie zafoliowane!

Zauważyliście już pewnie, że wśród demonstrowanych gier znajdują się takie szlagiery jak Ride to Hell: Retribution, czy Wilczy Szaniec 2. Nie będę ukrywał, iż kupowałem tego typu tytuły ze świadomością, jaką jakość sobą reprezentują. Po prostu oglądając fenomenalne materiały autorstwa NRGeeka oraz Bananowego Janka o najgorszych produkcjach wyrobiłem w sobie dziwną potrzebę posiadania kilku takich perełek. Mogliście też zauważyć, że dysponuję całkiem sporą ilością tytułów z najróżniejszych serii wydawniczych, takich jak "Extra Klasyka", "Dobra Gra", czy też "Ubisoft Exclusive". Chociaż najbardziej cenię sobie oczywiście premierowe wydania gier to nie będę ukrywał, iż zestaw kilku pudełek zaprojektowanych tematycznie w ten sam sposób jest czymś, na co lubię popatrzeć.


Gry na PSP

Moja przygoda z PlayStation Portable była krótka, ale też niezwykle ciekawa. Jako, iż zaczynałem z używaną już wersją konsoli, niektóre rzeczy nie działały tak sprawnie jak powinny. Dla małego dzieciaka, jakim wówczas byłem nie miało to jednak większego znaczenia, bo liczył się wyłącznie fakt, że wkładane do stacji dysków płytki z grami działały poprawnie. Zanim PlayStation Portable trafił szlag zdążyłem na nim ograć kilka naprawdę dobrych gier. Co ciekawe, zdołałem samodzielnie ukończyć praktycznie każdy tytuł, jaki wówczas posiadałem. Było to o tyle niesamowite, że niegdyś rzadko kiedy docierałem do napisów końcowych w grach. Dziś posiadam zaledwie sześć gier na nieco zapomniane już PSP. W przyszłości zamierzam oczywiście odkupić sobie ową kieszonsolkę i nadrobić szereg wartych ogrania pozycji, których nie zdążyłem sprawdzić. Są to jednak dość odległe plany.


Tagi: filmy gry kolekcja kolekcja gier kolekcjonowanie komiksy książki pokój gracza

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +28 -

Oceń profil
+ +96 -
DawidThePlayer18
Ranking: 203 Poziom: 58
PD: 25647
REPUTACJA: 11870