Blog użytkownika sezam

sezam sezam 08.10.2017, 20:05
King's Bounty Ścieżki Przeznaczenia(PC)
358V

King's Bounty Ścieżki Przeznaczenia(PC)

Przedstawię grę King's Bounty + jej krótką recenzję(nie mogę tego tam umieścić),

W moich wpisach będziecie mogli zaznajomić się z grami, których nie zna szersza publika polska czy nawet zagraniczna.

     Dzisiejszy wpis będzie dotyczył gry pod tytułem King's Bounty Ścieżki Przeznaczenia. Gra była dostępna tylko jako produkt cyfrowy w znanym sklepie internetowym muve.pl(obecnie produkt niedostępny). Była to wersja darmowa do pobrania ze strony. Z tego względu, gdyby ktoś chciał pobrać grę teraz(8 października 2017), jest ona bardzo ciężko dostępna w legalnych źródłach. Produkt jest w pewien sposób unikatowy, przynajmniej dla kolekcjonerów lub fanów tej serii. Nie było nigdy możliwości kupienia tego dodatku dla fanów w wydaniu pudełkowym, więc znacznie zawężają się sposoby jego zdobycia.

Gameplay > =

Seria King's Bounty to przedstawiciel klasycznej strategii turowej z planszą podzieloną na heksy. Ścieżki Przeznaczenia są inspirowane twórczością Mai Lidii Kosakowskiej polskiej pisarki fantasy.  Czekają na nas kampanie, które są w dość interesujący sposób zrealizowane od strony fabularnej.
Do wyboru są dostępne trzy kampanie:

*Jezioro Kamiennej Ciszy - ratujemy chłopca o imieniu Aidan.

*Mniejsze Zło - przyjdzie nam pokierować postacią Pandory, która ma możliwość wybrania swojego sprzymierzeńca i wroga. Możemy w tej kampanii zapobiec rządom króla, który terroryzuje swoich poddanych i wspomóc brata Pandory(który przejmie władzę) lub pomóc królowi utrzymać się przy władzy pomagając mu pozbyć się jego konkurenta. Jest też rozwiązanie zupełnie można powiedzieć ekstremalne usuwamy króla oraz brata Pandory i pozostawiamy za sobą okres bezkrólewia. Wybór należy do gracza.

*Łowca Magów - ścigamy maga, którego otacza mroczna aura.

Recenzja:

    Odnośnie samej rozgrywki przyjdzie nam pokierować łowczynią przygód Pandorą. Gra prezentuje się znakomicie podobnie jak cała reszta produkcji z logo serii King's Bounty. Mamy do wyboru mnóstwo jednostek, a bestiariusz jest bardzo urozmaicony. Przyjdzie nam pokierować nieumarłymi, paladynami, smokami oraz wieloma innymi kreaturami.

Produkcja prezentuje baśniową grafikę(po przybliżeniu kamery widzimy takie szczegóły jak koliber, który słodko zapyla sobie kwiatek) rodem z bajki Disneya oraz potworami przypominającymi te z  twórczości literackiej Tolkiena. Krótko mówiąc wybór jest ogromny. Na pochwałę zasługuje również świetna muzyka idealnie pasująca do całej otoczki.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę jak dany stwór sprawdza się podczas bitwy i jakie są jego specjalne ataki oraz współczynniki. Gra jest też ciekawa pod względem mechaniki, będącej połączeniem strategii oraz RPG. Rozwijamy swoją postać ulepszając drzewko statystyk.

Inteligencja będzie najbardziej pasowała do maga, siła do wojownika itp. W trakcie eksploracji oczywiście będziemy zdobywać itemy, które dadzą nam unikalne ulepszenia na przykład bonus do dowodzenia(+20% do współczynnika dowodzenia znacząco ułatwi rozgrywkę, gdyż możemy rekrutować więcej armii).

Jeśli chodzi o ten aspekt, zauważyłem po pewnym czasie pewien minus. Mianowicie unikatowe przedmioty do zdobycia w trakcie rozgrywki są generowane na mapie losowo. Tylko od poziomu szczęścia gracza zależy, czy natrafimy na przedmiot wyjątkowo słaby lub w drugą stronę na item nieadekwatnie dobry biorąc pod uwagę poziom gracza. Zostało to dość słabo wyważone.

Jeśli chodzi o umiejętności potworów, prawie każdy osobnik został obdarzony unikalną umiejętnością właściwą dla tego stworzenia. Okrutny Obserwator ma zdolność hipnozy i potrafi spowodować, że jednostki rzucą się sobie do gardeł. Ent będzie dysponował atakiem na odległość, czyli rojem wściekłych os itp. Jak widać po przykładach jakie podałem, jednostki są dopracowane i gameplay nie nudzi się nawet po wielogodzinnych bataliach.

Do wyboru będziemy mieli aż cztery poziomy trudności łatwy, średni, trudny oraz piekielnie ciężki niemożliwy. Sam jestem człowiekiem lubiącym wyzwania, więc wybór był oczywisty Hard(...) Grając na tym poziomie trudności musimy brać pod uwagę wszystko kasę, ilość zabitych przez wroga naszych jednostek podczas każdej bitwy, morale naszej armii.  Powoduje to, że początkowo można poczuć frustrację i zagubienie(gracz myśli mniej więcej tak no co zrobisz? - nic nie zrobisz, tej kampanii nie da się przejść i zaraz wywalam kompa przez okno).

Na szczęście czym dalej w las tym lepiej. Znając już wszystkie mechaniki rządzące produkcją oraz powtarzając te same poziomy po kilkanaście razy, z dumą mogę oświadczyć że ukończyłem wszystkie kampanie(wszystkimi dostępnymi klasami przydzielonymi na daną kampanię!!!) na poziomie trudnym. Owszem wielokrotnie miałem ochotę płakać w wyniku porażki lub cudem wygrałem bitwę, mając jedną bestię najsłabszej rangi. W tym właśnie tkwi piękno tej gry, czasami trzeba zaciskać zęby, zresztą zupełnie jak w prawdziwym dorosłym życiu.

Polecam na wyższych poziomach wykorzystać do maksimum szczególnie uwielbianą przeze mnie zdolność ,,Magiczne Jajo", która przywołuje na pole bitwy potężne stwory latające(nie pamiętam już dokładnej nazwy tego stworzenia o którym mowa, w każdym razie gad miał możliwość rozmnażania się podczas bitwy). Dzięki temu za około 30-stym razem w końcu udało się zakończyć mękę, jaka towarzyszyła mi podczas ostatniej kampanii Łowca Magów. Satysfakcja była niesamowita :D.

Zalety:
+Baśniowa Grafika.
+Świetna Muzyka.
+Urozmaicone Jednostki i ich zdolności.
+Różnorodne współczynniki wpływające na rozgrywkę.
+Dobrze zrealizowane detale i szczegóły.
+Wysoki i dość dobrze zbalansowany poziom trudności

Wady:
-Randomowy system itemów nie został dobrze wymyślony przez twórców. Skutkuje to tym, że w efekcie otrzymamy słabiznę lub przedmiot przesadnie dobry.
-Niektórych może odrzucić tak wysoki poziom trudności.

Ocena Końcowa: Grało mi się wyjątkowo dobrze więc wystawiam 8+/10. Polecam w szczególności fanom turowych strategii.

Tagi: King's Bounty Ścieżki Przeznaczenia

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +2 -
sezam
Ranking: 48706 Poziom: 15
PD: 657
REPUTACJA: 85