Blog użytkownika Azorus

Azorus Azorus 22.01.2018, 13:39
Konkurs thrustmastera oraz mój udział w evencie
247V

Konkurs thrustmastera oraz mój udział w evencie

Jakiś czas temu The Winged Hussars wraz z Thrustmasterem ogłosili konkurs wideo, gdzie nagrody były naprawdę sporo warte. Zadaniem konkursowym było stworzenie filmiku o tematyce “moje kosmiczne hobby”. Postanowiłem spróbować swoich sił, a o tym co z tego wynikło podzielę się z wami poniżej.

 

Wiedziałem, że Mathias Shalowgrave z The Winged Hussars bardzo się stara by członkowie jego grupy czuli, że mają wspólny cel i wsparcie.

Długo negocjował z firmą Thrustmaster oraz prowadził rozmowy z Frontierem, a na pierwsze wyniki jego rozmów nie trzeba było długo czekać. Najpierw otrzymaliśmy informację, iż każdy zalogowany na forum otrzyma dość sporą zniżkę w sklepie internetowym na joysticki i HOTASy wyżej wymienionej firmy.

 

Było spokojnie i kogo było stać na taki joystick ten sobie kupił.

Ja w chwili obecnej latam też na Thrustmasterze, ale jest to model T flight X, czyli najniższy budżetowy HOTAS (ok 200zł), ponieważ nie stać mnie na inny.

 

I nagle informacja na forum: THRUSTMASTER KONKURS, postanowiłem sprawdzić o co dokładnie chodzi.  Czytam dalej... aby wziąć udział w konkursie należy przesłać filmik o tematyce “Moje kosmiczne hobby”.

Przecież takie filmiki robi się bardzo długo ciekawe jakie będą nagrody... no to spoglądam poniżej i nie umiem uwierzyć moim oczom.

 

1 miejsce Thrustmaster Warthog sam joy (war ok 1200zl) oraz

gra Elite Dangerous Deluxe Edition (ok 260zł),

2 miejsce Thrustmaster Hotas T16000M, (ok 500zł)

3 miejsce Thrustmaster  T16000M joy.(ok 200zł)

Kurde tylko, że trzeba nakręcić filmik, a ja raczej nie znam się na tym… nakręciłem kiedyś jeden i to tak średnio wyszło, ale spróbuję. W końcu hetman postarał się bardzo i chociażby z uwagi na jego starania i z szacunku, że chciało mu się takie coś zorganizować powinienem wziąć w tym udział. O tym fakcie poinformowałem również mojego brata, który także chciał położyć swoje ręce na nagrodach.

 

No i zaczęło się wielogodzinne szukanie utworu, który będzie odpowiadał mi pod filmik oraz będzie na licencji creative commons. Wybrałem jeden utwór, ale w powiązaniach na Youtube wskazało mi jeszcze jakiś inny. Pomyślałem, że to już ostatni utwór słucham i jak będzie kiczowaty to wybieram mojego faworyta. Wcisnąłem play i do moich uszu trafiła spokojna melodia, która zaczęła mi od razu kreować w mojej głowie tekst pod siebie.

OOOOO to jest to!!!

 

Melodia wybrana, więc pora rozpisać co i kiedy będę mówił oraz zabrać się za nagrywanie.

Rozpocząłem nagrywanie dzwięku na laptopie, ale było słychać jakieś dziwne szumy i mojego synka obok.

Spróbowałem nagrać mój głos na telefonie. Przy nagrywaniu tym razem szumu nie było, ale mój synek nie dawał za wygraną i słychać go było na każdej ścieżce dźwiękowej. W końcu wpadłem na pomysł, który prawdopodobnie sprawi, że nagram to na w miarę dobrym poziomie.

Zamknąłem żonę z synkiem w pokoju (spokojnie tylko drzwi do pokoju zamknąłem), a sam udałem się do… ubikacji... zamknąłem drzwi i zacząłem... (nie nie to o czym myślicie zapewne w tej chwili)...

zacząłem czytać wcześniej przygotowany tekst. Już miałem wizję jakie ujęcia mają być przy odpowiednim wejściu muzyki i tekstu. Udało się! Drugi etap za mną.

 

Wszystko ułożyłem w jedną spójną ścieżkę dźwiękową no i została ostatnia kwestia zrobić filmiki i je odpowiednio poskładać… i tu był pies pogrzebany. Nie miałem wystarczająco materiałów do mojego projektu.

Latałem w grze po różnych lokalizacjach, by jak najwięcej nagrać, próbowałem różne sceny nakręcić, tylko że laptop mój ma max rozdzielczość 1366x768, więc jak to mówią “dupy nie urywa”.

Praca nad filmikiem szła bardzo powolutku, a jednocześnie dni mijały bardzo szybko.

Gdy termin końcowy upływał już za 2 dni, cała ta presja sprawiała, że jeszcze ciężej nad nim pracowałem.

Żona też mi nie ułatwiała sprawy, pytając co chwile kiedy to skończę oraz mając pretensje w wypowiadany co jakiś czas zdaniu: Jak długo to można robić?

Dzień przed końcem konkursu poprosiłem cmdr. Ryczypior oraz cmdr. ThekKubas o pomoc w walce z thargoidem i nagraniem paru scen walki. Okazało się, że ich wsparcie było nieocenione. Pomogli mi nie tylko przy obcym i w potyczkach, ale również w synchronicznym starcie i wspólnym locie (które trwały do 2:00 w nocy).

 

Zmontowałem wszystko jak najlepiej umiałem, mimo najniżej jakości podglądu w programie montującym, który mi czasem klatkował i przeskakiwał co znacząco utrudniało mi montaż.

Gotowe!

Olo71 powiedział mi, że swój filmik też już kończy, ale będzie on bardziej fabularny.

W niedzielę wieczorem zarówno ja jak i Olo71 wysłaliśmy filmikiem tuż przed deadlinem.

 

 

Wiedziałem, że są osoby, które lepiej kręcą filmiki lub zajmują się tym na co dzień, zwłaszcza, że to dopiero mój drugi projekt filmowy i za bardzo jeszcze sobie nie radzę w tej kwestii.

Jednak miałem nadzieję, że chociaż 3 miejsce uda mi się zająć lub zdobyć jakieś wyróżnienie.

 

Termin oddawania prac minął i zaczęła się niepewności i oczekiwanie na wyniki.

 

W międzyczasie zobaczyłem filmik brata i szczena mi opadła. Świetnie zmontowany, akcja, wybuchy, fajne przejścia. Super!

Z moimi zdolnościami to za wiele jeszcze nie mogę podziałać i pewnie przegram, ale cieszyłem się, że wziąłem w tym udział.

 

Parę dni później siedząc na discordzie i czatują z innymi pilotami, doczytałem się dziwnego tekstu w kierunku mojej osoby.

To cmdr. Ryczypior napisał: Ale Azorus mówił, że da ci się gaznąć…

Hmm o jakie "gaźnięcie" im chodzi?

Umawiałem się na jakiś sparing, czy pomoc… kurde nie pamiętam...

 

Po chwili doczytuje inną wypowiedź odnośnie mojej osoby… Azorus gratulacje!!!


 

OOOOOO Muszą już być wyniki konkursu i chyba coś wygrałem!!!

Szybko wszedłem w odpowiednią zakładkę i czytam....

GRAND PRIX ZDOBYWA AZORUS ZA FILM “ELITE DANGEROUS TO MOJE HOBBY”.

 

WOW!

Zdobyłem nagrodę główną i tak skoczyłem na krześle, że je trochę połamałem. Dla pewności przeczytałem tą wiadomość chyba z 5 razy.

Olo71 zajął 3 miejsce. No i super!

2 ostatnie filmy, które nie zdobyły żadnego miejsca dostały od The Winged Hussars po 10 funtów do wykorzystania w sklepie Frontiera. (naprawdę bardzo miły gest)

Pierwsze co to zadzwoniłem do brata z informacją, że zdobył 3 miejsce oczywiście informując go także o zwycięzcy:D

Nareszcie mogłem zadzwonić także do mojej żony i poinformować ją o wygranej oraz jako bonus dorzucić parę uszczypliwych uwag, że jednak warto było. Ale tak naprawdę to dzięki mojej żonie udało mi się to nakręcić, ponieważ ona wtedy zajmowała się naszym synkiem oraz robiła posiłki i za to jestem jej bardzo wdzięczny.

No i mam nadzieję, że moja twórczość Wam również przypadnie do gustu (chociaż gusta są różne).

 

Poniżej przedstawiam filmiki konkursowe:


 

1.AZORUS

 

2.KRIS750PL

 

3.OLO71

 

oraz

 

TACTICAL_SLOTH

 

BATON

A na koniec mowa niczym przy rozdaniu OSCARów:

Chciałem podziękować The Winged Hussars oraz firmie Thrustmaster za możliwość wzięcia udziału w tym konkursie, Mathiasowi Shalowgrave za wytrwałość w negocjacjach

oraz mojej żonie za pomoc w domu i wspieranie mnie, dzięki której udało mi się ten filmik ukończyć.

Tagi: elite dangerous Elite Dangerous Horizons The Winged Hussars Thrustmaster

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +7 -
Azorus
Ranking: 3574 Poziom: 27
PD: 2986
REPUTACJA: 1140