Blog użytkownika derpr

derpr derpr 25.06.2018, 08:21
Zimna wojna (PL, 2018)
254V

Zimna wojna (PL, 2018)

Największą zaletą filmu Pawlikowskiego jest jego długość - jest krótki. Uwaga! Recenzja zawiera spoilery.

"Zimna wojna" opowiada historię Wiktora i Zuli (w 3/4 filmu dowiadujemy się że Zula = Zuzanna) i w zasadzie niczego więcej nie opowiada. Poznają się, rozstają się, schodzą się, nagrywają płytę, rozstają się, schodzą się, koniec.

Jest trochę ładnej muzyki chóralnej, trochę tańców ludowych i mnóstwo zapychaczy. Film stara się być bardziej artystyczny przez udawanie bycia czarno-białym filmem w proporcji zbliżonej do kwadratu, ale są to efekty dodane w postprodukcji, daremnie szukać w nim autentycznego ziarna kliszy - jest to w pełni cyfrowy film, który tylko udaje stare kino.

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego ten film zebrał tak wysokie oceny (około 8/10). Relacja Wiktora i Zuli została przedstawiona tak pobieżnie, że trudno utożsamiać się z bohaterami i ich rzekomo wielką miłością, problemy życia pod sowieckim butem również są potraktowane po łebkach i raczej można na nie patrzeć z politowaniem.

Chciałbym o "Zimnej wojnie" napisać coś więcej, ale w tym filmie było tak mało treści, że po prostu nie potrafię. Pocieszająca jest jego długość - 1:24 wliczając napisy. Seans zaczął się o 13:47, skończył o 15:00.

Tagi: film krótka recenzja zimna wojna

Oceń notkę
+ -5 -

ha! nareszcie mam podpis <s>pod</s> nad avatarem
Oceń profil
+ 0 -
derpr
Ranking: 1611 Poziom: 37
PD: 7251
REPUTACJA: 857