Blog użytkownika @ Valoo

@ Valoo @ Valoo 30.05.2018, 00:31
Ostatni weekend z Nintendo: maj 2018
246V

Ostatni weekend z Nintendo: maj 2018

Przed nami kolejny długi weekend. Tym razem majowo czerwcowy. Zapraszam więc do comiesięcznego autorskiego przeglądu ze świata Nintendo.

1. Mario Tennis Aces

Na pierwszy ogień idzie gra z serii Mario Tennis, której premiera jest coraz bliżej. Już można składać zamówienia w  przedsprzedaży na swój egzemplarz, który dostępny jest za 49,99 £.

 

 

2. W Japoni zostanie wydana nowa wersja Famicom Mini o nazwie Jump 50th Anniversaty Edition.

Japońscy fani konsol Nintendo wkrótce będą mogli zdobyć kolejną wersję popularnego Famicom Mini. Zapowiedziano  Jump 50th Anniversary Edition, który ukaże się tylko w Japonii 7 lipca. Aż szkoda, że takie smaczki dla kolekcjonerów omijają Europę.

Oto gry, które są zostaną umieszczone w konsoli:

 • Tag Team Match: MUSCLE
 • Dragon Quest
 • Fist of the North Star
 • Dragon Ball: Shenron no Nazo
 • Kinnikuman: Kinnikusei Oui Soudatsusen
 • Saint Seiya: Ougon Densetsu
 • Captain Tsubasa
 • Saint Seiya: Ougon Densetsu Kanketsu-hen
 • Sekiryuuou
 • Famicom Jump: Hero Retsuden
 • Sakigake!! Otokojuku Shippuu Ichi Gou Sei
 • Ankoku Shinwa: Yamato Takeru Densetsu
 • Tenchi wo Kurau (Destiny of an Emperor)
 • Hokuto no Ken 3: Shin Seiki Souzou Seiken Retsuden
 • Dragon Ball 3: Gokuden
 • Captain Tsubasa 2
 • Dragon Ball Z: Kyoushuu! Saiyajin
 • Magical Taluluto-kun: Fantastic World
 • Famicom Jump II: Saikyo no Shichinin
 • Rokudenashi Blues

 

3. Minecraft Switch otrzyma możliwość gry z użytkownikami innych platform

Minecraft jest jedną z najlepiej sprzedających się gier, która sprzedała się w ponad 144 milionach egzemplarzy na całym świecie na wszystkich platformach. Dostępna do tej pory wersja Minecraft na Nintendo Switch pozwala na grę z innymi użytkownikami tylko w obrębie platformy Nintendo. W czerwcu tego roku zaplanowano premierę Minecraft Bedrock Engine w cenie 29,99 USD. Wersja Bedrock zawiera wszystkie wcześniej wydane dodatki, w tym pakiet Super Mario Mash-Up Pack wyłącznie dla systemów Nintendo i DLC, ale także umożliwi graczom połączenie się ze znajomymi w systemach innych niż Nintendo, takich jak Xbox One i telefony komórkowe z systemem Android. Dodatkowo atutem będzie wsparcie dla płatnego członkostwa Nintendo Switch Online po uruchomieniu we wrześniu, a także osiągnięć Xbox Live i Gamerscore. Osoby, które zakupiły już wcześniejszą wersję gry na Switcha będą mogły bezpłatnie pobrać tę ostateczną wersję.

 

4. N++ zmierza na Nintendo Switch

W założeniach prosta i nieskomplikowana platformówka o bardzo bogatych możliwościach zagości niebawem na najnowszej konsoli Nintendo. Mowa o N ++ Ultimate Edition, który do pobrania będzie na Nintendo Switch eShop od 24 maja 2018.

 

 

5. Retro Studios

Jon Verrall, ogłosił, że opuszcza Retro Studios. Do tej pory spędził dwa lata na stanowisku scenarzysty i reżysera. Oznaczać to może, że prace nad jedną ze skrywanych przez Retro Studios gier dobiegają końca i niebawem możemy oczekiwać ogłoszenia zapowiedzi.

 

6. Donkey Kong Country: Tropical Freeze

W okresie premiery Donkey Kong Country na Switcha, bez żadnej zapowiedzi usunięto wersję z eShop na Wii U. Jak tajemniczo gra zniknęła, tak też bez wyjaśnień pojawiła się ponownie. Niektórzy spekulowali, że to zagranie było celowe, aby zachęcić do kupna najnowszej wersji gry. Nintendo jeszcze nie skomentował krótkiego okresu niedostępności gry w wersji na Wii U.

 

7. Owlboy Nintendo Switch w wersji pudełkowej

Wszystkich fanów retro pixeli ucieszy informacja o zbliżającej się fizycznej wersji gry Owlboy. Dzięki bardzo dobrej sprzedaży może ubiegać się o wersję pudełkową. Potwierdzają to słowa jednego z twórców gry Owlboy, który niedawno uczestniczył w "Ask Me Anything". W trakcie rozmowy ujawnił, że jest bardzo zadowolony ze sprzedaży wersji gry Nintendo Switch, która przyniosła zyski już w ciągu 24 godzin od jej uruchomienia w eShop.

Dodatkowo D-Pad Studio we współpracy z holenderskim wydawcą Sodesco, planuje wyprodukować bardzo ograniczoną liczbę edycji limitowanej w ilości 6000 sztuk. Prawdopodobnie trafi do sprzedaży w tym samym czasie co standardowe wydanie fizyczne, czyli 29 maja.

 

 

8. Nintendo planuje wspierać 3DS i Switch jednocześnie

Nintendo głośno mówi o tym, że nadal planuje wspierać Nintendo 3DS w tym i kolejnym roku. A także i później, co może być zaskoczeniem, zważywszy na niedawną premierę Nintendo Switch. Prezes Tintumi Kimishima w trakcie spotkania z inwestorami zapewniał, że oba systemy mogą współistnieć razem. Tym bardziej się to wydaje rozsądne, że sprzedaż Nintendo 3DS pozostaje nadal na wysokim poziomie, mimo że jest to już 6 letni system. Oto, co Kimishima miał do powiedzenia na temat Switch i 3DS.

 “Consumers purchased Nintendo 3DS systems in numbers we expected last fiscal year. It has an ample software lineup at a price point that makes the system affordable especially for parents looking to buy for their kids. We expect that demand to continue during this fiscal year as well, so we will continue to sell the product.

Given that Nintendo Switch is a home gaming system that can be taken on the go, this situation may change if it grows from being a one-per-household system to a one-per-person system. But the price of Nintendo Switch is not something with which most parents would buy a system for every one of their children in a short period of time. Moving forward, we will work to ascertain what kinds of play people want at which price points, and as long as there is such demand, we will continue to sell the Nintendo 3DS system. I see the product coexisting with Nintendo Switch at this point in time.

 

9. Nintendo Switch Pro Controller otrzyma wsparcie dla gier na Steam

 

 

10. Remake Luigi’s Mansion na 3DS

Przygotowaniem remaku zajmuje się studio Grezzo. Znane jest z takich remaków jak  The Legend Of Zelda: Ocarina of Time 3D, The Legend Of Zelda: Majora’s Mask 3D oraz  The Legend of Zelda: Tri Force Heroes. Także tworzyli grę Ever Oasis na 3DS. Taka rekomendacja wystarczy, żeby być spokojnym o taki remak Luigi's Mansion.

 

11. Virtual Console nie pojawi się na Switch'u

Nintendo oficjalnie potwierdziło za pośrednictwem Kotaku, że usługa Virtual Console nie będzie dostępna na Nintendo Switch. Posunięcie to wydaje się niezrozumiałe, zwłaszcza, że wszyscy użytkownicy platform Nintendo dobrze już znają tą usługę z konsoli Wii, Wii U oraz 3DS. Możliwe, że starsze gry zagoszczą na Switchu w późniejszym okresie lub będą dostępne w ramach przygotowywanej usługi online.

 “There are currently no plans to bring classic games together under the Virtual Console banner as has been done on other Nintendo systems

 

12. Resident Evil 7 Cloud Version

Resident Evil 7 zbliża się dużymi krokami na platformę Switch. Jako kolejny port gry z innej platformy powinien ucieszyć posiadaczy najmłodszej konsoli na rynku. Niepokojąca jest jedna informacja, że gra będzie dostępna w tzw "chmurze". Oznacza to, że bez szybkiego i stabilnego połączenia z internetem nie ma mowy o sensownej rozgrywce.

Drugą kwestią jest sposób sprzedaży gry. Tytuł będzie można wypróbować bezpłatnie przez maksymalnie 15 minut. Następnie wymagany będzie bilet o wartości 2000 jenów (około 64 złotych) na okres 180 dni. Nie jest to kierunek rozwoju dystrybucji gier z którego byłbym zadowolony.

 

13. Pinball Arcade

Farsight Studios wyprodukowało grę Pinball Arcade dostępną do pobrania na konsoli Nintendo Switch. Pinball Arcade zapowiada się na najbardziej dokładną i realistyczną grę pinball jaka kiedykolwiek powstała. Poza wspaniałą grafiką, oferuje różne stoły ze Stern, Sega, Data East i Gottlieb.

 

 

14. NES Classic Edition

Nintendo ostatecznie potwierdziło, że wznowi produkcję NES Classic Edition. Firma poinformowała na Twitterze, że stanie się to 29 czerwca.

 

 

15. Switch 2nd Unit Set.

Na koniec informacja dla osób, które chciałyby kupić Switch'a tylko do gry mobilnej. Na japońskim rynku pojawi się wersja "Switch 2nd Unit Set" czyli okrojona wersja przeznaczona do grania tak jak na handheldzie. W pudełku nie znajdziemy stacji dokującej, uchwytu na Joy-Cony, ładowarki i przewodu HDMI. Dzięki temu cena także okaże się niższa. W tej wersji ma ona wynosić 24980 jenów, czyli około 850 zł. Niestety Nintendo nie planuje sprzedaży poza Japonią.

https://www.ppe.pl/upload/editor/images/Switch-2nd-Unit-Set_05-22-18.jpg

To wszystko co mnie w tym miesiącu zainteresowało. Napiszcie w komentarzach o waszych ważnych wydarzeniach ze świata Nintendo które miały miejsce w maju tego roku.

 

 

@ Valoo

 

 

Tagi: Nintendo

Oceń notkę
+ +17 -

Oceń profil
+ +35 -
@ Valoo
Ranking: 652 Poziom: 52
PD: 18735
REPUTACJA: 2608