Blog użytkownika @ Valoo

@ Valoo @ Valoo 07.05.2018, 23:10
Ostatni weekend z Nintendo: kwiecień 2018
416V

Ostatni weekend z Nintendo: kwiecień 2018

Tak się złożyło, że ostatni weekend kwietnia gładko przechodzi w długą majówkę. Za oknem słońce i lato w pełni. Nic tylko leniuchować. I trochę w takich klimatach upłynął ostatni miesiąc, który nie stał pod znakiem żadnej dużej premiery.
Co nie znaczy, że nic się nie działo w kwietniu. Zapraszam do subiektywnego przeglądu minionego miesiąca.
 
1. Wolfenstein II: The Colossus
W planach wydawniczych jest kolejny port znanej gry, która zbliża się dużymi krokami na Switcha. Bestheda potwierdziła, że w czerwcu odbędzie się premiera Wolfenstein II: The Colossus. Informacja ta cieszy tym bardziej, że Bestheda do tej pory omijała konsolę Nintendo. Dlatego też czekam na nowe gry tej firmy skierowane na platformę Nintendo.
 

2. Styl retropixel
Moda na styl retro w pełni, a na Switch'u znajduje on wielu amatorów. Już w maju premierę będzie miała kolejna platformówka o nazwie FOX n FORESTS. Stylistycznie jest bardzo kolorowo i miło dla oka. W założeniach gra ma łączyć nowoczesny design poziomów z klasycznym retro stylem.

 
Warto wspomnieć, że tytuł był ufundowany na Kickstarter jeszcze w 2016.
 
Kolejna stylizowana na Metroidvanie i Roguelike pozycja warta uwagi to A Robot Named Fight!, który ukazał się w kwietniu w eShop na Switch.

 
3. Wieści z obozu Platinum Games
W informacjach prasowych przewijają się przecieki o nowych grach szykowanych przez Platinum. Jednym z bardziej wyczekiwanych tytułów tworzonych przez to studio jest Bayonetta 3. Prace nad grą trwają, a sami autorzy dają z siebie wszystko, aby to była równie wyjątkowa gra jak dwie poprzednie części. Ponadto za kulisami mowa jest o przeportowaniu gry Wonderful 101 na Switcha.
 
4. Za kulisami
W jednej z rozmów z przedstawicielami Nintendo, ciepło wypowiadano się na temat wznowienia serii Wave Race. Była to jedna z gier, którą reklamowano możliwości techniczne Nintendo 64. Ostatni raz seria ukazała się na Gamecuba i niestety od tamtej pory już jej nie kontynuowano. Zawieszono plany co do kolejnych części i oficjalnie nie było jej w planach. A szkoda, bo nawet dzisiaj fizyka wody w pierwszej części robi ogromne wrażenie, zwłaszcza w Virtual Console.

5. Breath of the Wild - concept art 
Od premiery Breath of the Wild minął już ponad rok czasu. Teraz zaś w albumie The Master Works 30th Anniversary można zapoznać się z wczesnymi projektami prac koncepcyjnych. Album obecnie dostępny jest tylko w Japonii.
 
 
6. Yooka-Laylee
Na stronie Playtonic został zamieszczony nowy wpis zapowiadający dodatki do Yooka-Laylee. A także jakieś inne materiały co do których nie ujawniono szczegółów. Pomimo średniego przyjęcia gry przez krytyków, to jednak czekam na kolejne produkcje tego studia. Może Yooka-Laylee 2?
 
7. Ze świata blacharzy, czyli w co gra się na PC.
Moją uwagę zwróciła gra strategiczna z elementami survivalu. Frostpunk przenosi nas do skutej lodem krainy gdzie naszym zadaniem jest budowa i rozwój kolonii. Piękna i klimatyczna grafika przykuwa wzrok. Warto nadmienić, że za tą grą stoi polskie niezależne studio "11 bit studio".
 

 
8. Shovel Knight
Wielki sukces niepozornych gier. Niedawno ogłoszono, że Shovel Knight sprzedał się do tej pory w ilości 2 mln kopii na wszystkich platformach. Warto przy tym zaznaczyć jak niebagatelny w tym udział miały platformy Nintendo. Ponad 54% sprzedanych egzemplarzy nabyli użytkownicy łącznie trzech konsol Nintendo - Wii U, 3DS i Switch.
 
9. Kolekcje gier retro
Firma Sega nieustannie stara się dotrzeć do graczy ze swoimi klasycznymi produkcjami. Tym razem szykuje się SEGA AGES. Jest to składanka 15 klasycznych tytułów Segi, które można będzie nabyć w eShop na konsoli Switch.
 
Kolejna składanka klasyków gier z SNK planowana jest na jesień tego roku na Switcha. Lista gier:
Alpha Mission
Athena
Crystallis
Ikari Warriors
Ikari III: The Rescue
Guerrilla War
P.O.W.
Prehistoric Isle in 1930
Psycho Soldier
Street Smart
TNK III
Vanguard
Victory Road
Tytuły te będą odpowiednio dostosowane do obecnych standardów, z poprawioną grafiką w 1080p, zmodyfikowanym sterowaniem i opcją SNK Museum Mode.
 
10. Mercenaries Saga Chronicles
Coraz częściej wiele tytułów na Switcha ląduje tylko w wersji cyfrowej. Jednak miłośników gromadzenia pudelek ucieszy informacja o wydaniu wersji fizycznej gry na Switcha.
 
11. Fairune Collection
Zapowiedziano na Switcha na ten rok Fairune Collection. Zawiera ona część 1 i 2, które były wydane na 3DS.
 

12. Złamano zabezpieczenia konsoli Switch.
Zhakowano konsole Switch, omijając zabezpieczenia w architekturze Nvidia Tegra X1. Z tego powodu nie możliwe jest wydanie aktualizacji zapobiegającej wgrywaniu nielegalnego oprogramowania. Na dodatek pirackie wersje konsoli nie są wykrywane przez system operacyjny, więc Nintendo nie może ustalić czy dana konsola jest "przerobiona" czy nie. Wada ta dotyczy 15 mln konsol. Być może nowa wersja oporna na przeróbki będzie po cichu wprowadzona w nowej partii produkcyjnej konsol.
 
13. NBA Playgrounds 2
Ta nietypowa koszykówka niebawem doczeka się premiery na sprzęcie Nintendo.
 
14. Nintendo Hardware
W Nintendo jak i pozostałych konkurencyjnych firmach trwają nieustannie prace. W Kyoto intensywnie pracują nad nowym sprzętem, pomysłami i rozwiązaniami, które pozwolą prześcignąć konkurencję. Wspomniał o tym w wywiadzie dla BBC Shinya Takahashi.
 
“Nintendo constantly works on hardware, so we have been doing research and development. You may see the new system sometime in the future”.
 
Nie jest to oczywiście zapowiedź nowej konsoli, a jedynie podkreślenie faktu, że kierownictwo nie osiada na laurach i cały czas pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami.
 
15. Ewolucja Donkey Konga
Na stronie Nintendolife opublikowano ciekawy artykuł o tym jakie zmiany zachodziły w grach z Donkey Kongiem na przestrzeni lat.
 
 
16. Super Smash Bros
Krążą plotki o pojawieniu się Banjo-Kazooie w nowym Super Smash Bros. Do tej pory wprowadzono liczne postacie z poza uniwersum gier Nintendo tworząc najlepszą crossoverową bijatykę. Być może z premierą nowej odsłony na Switch zostaniemy zaskoczeni nowymi postaciami. Liczę na duet Banjo i Kazooie.
 
17. Donkey Kong Country Tropical Freeze
Jedną z większych premier zapowiedzianą na początek maja jest Donkey Kong. Co prawda jest to tylko port 4 letniej gry z Wii U, ale nadal bardzo grywalny i warty polecenia. Niestety poprawiono nieznacznie tylko kilka elementów. Na pocieszenie, dzięki większej mocy obliczeniowej Switch'a gra wczytuje się zdecydowanie szybciej. Dobra pozycja dla osób, które nie mają Wii U.


18. Wydarzyło się 20 lat temu
Niestety tak jak kwiecień w 2018, tak też i 1998 rok nie obfitował w jakieś zbytnio duże premiery gier na sprzęty Nintendo. W ujęciu całego rynku najważniejszą premierą był Unreal, który był kolejnym wielkim krokiem w rozwoju strzelanek. Zaś na konsoli Sega Saturn ukazała się gra Panzer Dragoon Saga.
 
19. Sprzedaż Switcha i 3DS.
Najnowsze doniesienia informują o stałym wysokim zainteresowaniu Switch'em. Do końca marca do sklepów rozesłano 17,79 mln konsol. Co prawda nie pokrywa się to dokładnie z ilością sprzedanych egzemplarzy, ale około 17 mln konsol jest w domach na całym świecie po ponad  ledwo roku czasu od premiery. Tak więc plany o sprzedaży 20 mln w ciągu 2 lat są lekko niedoszacowane. Drugą ważną platformą dla wielbicieli Nintendo jest 3DS, który pod postacią wszystkich swoich wersji został sprzedany do tej pory w ilości 72 mln. Wynik bardzo dobry i zbliżony do prawie 80 mln konsol PS4.
 
Jednak uzbierało mi się sporo tych wpisów. Nadal robię to trochę chaotycznie i nieregularnie, ale pracuję nad lepszą jakością kolejnych odsłon bloga. Zapraszam na kolejny wpis pod koniec maja.
 
@ Valoo

Tagi: Nintendo

Oceń notkę
+ +16 -

Oceń profil
+ +35 -
@ Valoo
Ranking: 652 Poziom: 52
PD: 18735
REPUTACJA: 2608