Blog użytkownika @ Valoo

@ Valoo @ Valoo 30.03.2018, 21:09
Ostatni weekend z Nintendo: marzec 2018
355V

Ostatni weekend z Nintendo: marzec 2018

Co ciekawego przez mijające 30 dni działo się w świecie miłośników konsol firmy Nintendo? Direct, Nindies i wiele innych.

W szanownej blogosferze pojawia się kilka naprawdę ciekawych cyklicznych blogów. Postanowiłem i ja spróbować swoich sił i w każdy ostatni weekend miesiąca będę opisywał to co ciekawego przez mijające 30 dni działo się w świecie miłośników konsol firmy Nintendo. Nie aspiruję do formy reportarzu czy podsumowania. Raczej będzie to moje luźne zestawienie tego co akurat mnie wydało się ciekawe. Tak, więc często wiele wydarzeń zwyczajnie pominę. Nie ukrywam, że kończący się miesiąc minął pod znakiem Directa i Nindies. Ale ja zacznę od zgoła innego tematu, bo od futurystycznych wyścigów. Zapraszam.

 

1. Trailblzers (Switch)

Co nowego można wprowadzić w tak skostniałym gatunku gier jak futuracer? A można i to sporo ciekawego. Popatrzcie sami na trailer.

 

 

Rozgrywka kładzie duży nacisk na tryb kooperacji. Bowiem każdy z bolidów w trakcie wyścigu wymalowuje na trasie ślad o innym kolorze. Następnie pozostali gracze należący do tej samej drużyny uzyskują przyspieszenie jadąc po namalowanym przez nas kolorze. Jednak oponenci będą skutecznie zamalowywać trasę na swój kolor dając przewagę graczom z własnych drużyn. Coś jak Splatoon, ale w postaci wyścigów. Cieszy mnie ta informacja zwłaszcza, że gier z tego gatunku niewiele pojawia się na rynku. Zwłaszcza na Switchu, który otrzymał tylko ulepszoną wersję Fast Racing Neo z Wii U. Zapowiadana produkcja nie jest co prawda pozycją na miarę Extreme G czy F-Zero X, ale mam nadzieję, że dzięki oryginalnemu pomysłowu znajdzie spore grono fanów.

 

2. Detective Pikachu (3DS)

Gier z Pokemonami jest naprawde ogrom, wiekszość jednak sprowadza się do jednego gatunku. Jednak tym razem nietypowo zapoznamy się z detektywistyczną przygodą w realiach Pokemonów. Jest to coś w rodzaju spin-offa. Ponadto wydanie kolejnych Pokemonów na 3DS podkreśla, że Nintendo nie rezygnuje z wspierania dość sędziwej już konsoli. Całość wygląda ładnie i przyjemnie. Nawet mnie jako osoby niezbyt zainteresowanej potyczkami, to nietypowe wydanie Pokemonów zainteresowało. Jedyne co dziwi to głos Pikachu, który absolutnie nie pasuje i ... no jest beznadziejny.

 

 

3. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Potwierdzono początkowe plotki o wydaniu Crasha na Switch.

 

 

4. Pierwsze urodziny Switcha

W tym miesiącu mija rok czasu od światowej premiery Switcha. Do tej pory został on kupiony przez ponad 15 mln osób. Co ważne uzyskała  ona tym samym lepszy wynik sprzedaży niż Wii U przez 5 lat. A także ogłoszono Switcha najszybciej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych. Wraz z premierą konsoli wydano także The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

 

5. Direct

W marcowym Direct zapowiedziano kilka ciekawych gier. Osoby czekające na zapowiedź (albo gameplay) kolejnego Metroida były na pewno trochę rozczarowane. Na szczęście ogłoszono inne nadchodzące ważne tytuły. Z tego co najbardziej rzuciło mi się w oczy to nacisk na gry multiplayer. Nowy Mario Tennis który (przynajmniej w mojej opini) był traktowany jako seria drugiej kategori. Ot gierka na imprezę. Tak teraz stała sie najważniejszym tytułem. I druga ważna informacja to zapowiedź Super Smash Bros. Niestety tylko zapowiedź i nic poza tym, ani gameplayu ani nic innego nie wiadomo. Warto zwrócić uwagę, że obie gry nastawione są na rozgrywkę multi. Zapewne będą ważnym powodem dla którego posiadacze Switcha opłacą abonament od jesieni tego roku. Do tego dobrze funkcjonujący Splatoon 2 i Mario Kart Delux.

 

6. Nindies i Hyper Light Drifter

Nowa konsola Nintendo stała się bardzo przyjazną platformą dla gier indie zyskując dzięki temu wiele dobrych gier. Dlatego też obok Directa zapowiadającego wysokobudżetowe produkcje swoje 5 minut dostały gry indie zaprezentowane w materiale zwanym Nindies Showcase. Zapewne każdy znajdzie dla siebie ciekawy tytuł, ale mnie najbardziej ucieszyła informacja o grze której nie pokazano na poniższym filmie. Dopiero później zapowiedziano, że na Switcha trafi Hyper Light Drifter. O tym jak bardzo lubię tą grę wspominałem już wczesniej.

 

 

 

Tytuł, który zwrócił moją uwagę to dobrze wyglądający platformer. Główną postacią jest wojownik, który przemyka pomiędzy śmiertelnymi pułapkami. Wygląda interesująco.

 

 

Konsole nigdy nie były platformą dla strategii. Dlatego też każda gra z tego gatunku jest przysłowiowym rodzynkiem. Jedynie Pikmin ugruntował sobie dobrą pozycję na sprzęcie Nintendo. Nowym konkurentem może okazać się poniżej zaprezentowany tytuł.

 

 

7. Turok 2: Seeds of Evil na Xbox One

Każdy kto pamięta drugą część przygód Turoka z radością czytał nagłówki o jego nowej wersji. Pierwotnie tytuł ukazał się na PC i Nintendo 64, gdzie zdobył sporą popularność. W owym czasie graficznie robił duże wrażenie. Niestety nie jest to odrestaurowanie gry na takim poziomie jakby tego sobie życzyli fani serii. Przeniesiono ten tytuł niewielkim kosztem na nową platformę, poprawiono tekstury, rozdzielczość i pewnie kilka drobiazgów. A szkoda, bo nowa wersja Turoka na miarę Shadow of Colosseus, The Wind Waker lub Crasha byłaby strzałem w dziesiatkę.

 

 

8. Retro Fighter Controller (Nintendo 64)

Konsola Nintendo 64 była zalążkiem wielu nowych rozwiązań, które teraz weszły do standardu. Warto wspomnieć o gałce analogowej czy też o Rumblepack potocznie zwanym "trzęsiawką". Wiele rozwiązań rozwinięto i dzisiaj sam pad jest bardzo nietypowy i dziwny w swojej budowie. Dlatego też wszystkich miłośników konsoli Nintendo 64 ucieszy zapewne fakt, że dostępny jest nowy pad dzięki któremu rozgrywka będzie jeszcze lepsza. Retro Fighter jest rozwiązaniem łączącym nowoczesną ergonomię padów z klasyczną budową pada do Nintendo 64. Żeby było ciekawiej pad ten pasuje do oryginalnej konsoli Nintendo 64. Tak samo jak wszystkie akcesoria kompatybilne z oryginalnym padem.

 

 

9. Labo

O tym, że Nintendo obiera ścieżki zupełnie odmienne od konkurencji i nie boi się eksperymentować wiadomo nie od dzisiaj. Jednak pomysł połączenia zabawek z tektury z konsolą wideo zaskoczył zapewne każdego, wywołując wiele skrajnych emocji. Pomysł ciekawy lecz skierowany do młodszych użytkowników Switcha. Ale gdyby połączyć możliwość programowania Switcha z klockami Lego...?

 

Tak czy inaczej nie ma się czemu dziwić, że firma produkująca zabawki wypuszcza nową zabawkę?

 

 

10. Wydarzyło się 20 lat temu, czyli w marcu 1998 roku.

Wtedy premierę miały tak wybitne gry jak: Starcraft, który poza PC miał tylko jedną konsolową wersję na Nintendo 64. Ponadto wydano SaGa Frontier na Playstation oraz pięknie wyglądające zimowe wyścigi na desce Snowboarding 1080.

 

 

 

 

To tyle w tym miesiącu. A Was co zainteresowało z zapowiadanych czy wydanych w marcu gier?

 

@ Valoo

Tagi: Nintendo

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +35 -
@ Valoo
Ranking: 652 Poziom: 52
PD: 18735
REPUTACJA: 2608