Blog użytkownika @ Valoo

@ Valoo @ Valoo 01.09.2018, 02:42
Ostatni weekend z Nintendo: sierpień 2018
297V

Ostatni weekend z Nintendo: sierpień 2018

Przerwa na moim blogu trwa w najlepsze, ale w świecie elektronicznej rozrywki dzieje się tyle ciekawych spraw, że nie sposób o nich nie wspomnieć. Cykl miał kilku miesięczną przerwę, ale warto go odświeżyć. Zapraszam do mojego autorskiego przeglądu minionego miesiąca. 

1. Grandia i Grandia II HD Remasters

Znana seria gier jRPG niebawem zostanie odświeżona w wydaniu na Switcha. Pierwotnie Grandia I swoją premierę miała jeszcze w czasach Sega Saturn, zaś Grandia II wydana była już na Dreamcast w 2000 roku. Następnie doczekała się portu na PS2 oraz na PC. W ostatnim czasie, bo od 2015 roku dostępna jest wersja cyfrowa na Steam i GOG. Tak, więc nie jest to pierwsze odświeżenie tego klasyka. Teraz zaś autorzy planują wersję na Switcha. Jakich zmian możmy oczekiwać? Niestety nigdzie tego się nie doszukałem, więc prawdopodobnie będą one niewielkie. To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że twórcy dodatkowo umożliwią grę w wersji oryginalnej i HD.

​​​​​Źródło

http://uk.ig(...)remaster

 

2. A Hat In Time zmierza na Nintendo Switch.

Trójwymiarowa platformówka w kolorowej stylistyce o przygodach małej dziewczynki z parasolką. Stylistycznie utrzymana w tonacji kreskówki. Inspiracją dla twórców były klasyczne gry ze złotej ery platformówek takie jak Super Mario 64 czy Banjo-Kazooie. Gra została sfinansowana w ramach zbiórki społecznościowe w 2012 roku. Zadebiutowała już na PC zyskując pozytywne opinie. Teraz zaś studio Gears For Breakfast odpowiedzialne za ten tytuł zapowiedziało konwersję na konsole Switch. 

 

3. Nintendo NY Store: zegarek stylizowany na Game Boy'a. 

Jeżeli jesteście fanami Gameboy'a to Nintendo NY Store ma w swojej ofercie specjalnie zaprojektowany zegarek o stylistyce wzorującej się na klasycznym Gameboy'u. Za jedyne $24.99 może być Wasz... ciekawe czy ma wbudowane jakieś gry. 

 

4. GRIS z datą premiery już w grudniu tego roku

Studio Devolver Digital potwierdziło premierę gry GRIS. Koncepcja gry i jej realizacja zapowiada się bardzo ciekawie.

 

5. Nowy gameplay DAEMON X MACHINA -  Gamescom 2018 

Jedną z gier prezentowanych na imprezie Gamescom w 2018 jest nowa marka szykowana jako exclusive na Switcha. Dla tych co jeszcze nie słyszeli o DAEMON X MACHINA to połączenie gry akcji i walki gigantycznych mechów z perspektywy trzeciej osoby. Walki są dynamiczne i bardzo efektowne. Dodatkowego rozmachu dodaje fakt, że nasz robot porusza sie nie tylko po powierzchni ziemi, ale także i w powietrzu dzięki czemu walki nabierają większej dynamiki. Stylistyka utrzymana w konwencji cellshading przy tym zapowiada się ładnie.

Gra powstaje przy współpracy studia Marvelous i First Studio, zaś wydawnictwem zajmuje się Nintendo. Zapowiada się świetna pozycja. Niestety nie ma co liczyć na premierę wcześniej niż w 2019.

 

6. Już ponad 700 milionów konsol Nintendo

Oficjalne dane przedstawione przez Nintendo wieszczą, że w ciągu całej swojej działalności firma sprzedała 727 mln konsol na świecie. W ramach tej pokaźnej liczby zawarto wszystkie sprzęty poczynając od NES'a poprzez Nintendo 64, 3DS, a kończąc na Switch'u. Poniżej dokładniejsze rozbicie na poszczególne sprzęty:

DS — 154,02 mln

Game Boy i GB Color — 118,69 mln

Wii — 101,63 mln

Game Boy Advance — 81,51 mln

3DS — 72,89 mln

NES — 61,91 mln 

SNES — 49,10 mln 

N64 — 32,93 mln 

GameCube — 21,74 mln 

Switch — 19,67 mln 

Wii U — 13,5 mln

Listę uszeregowałem wg liczby sprzedanych egzemplarzy. Wyraźnie widać, że najpopularniejsze konsole Nintendo to handheldy. Zaś Switch już przebił Wii U i ma spore szanse osiągnąć jeszcze w tym roku lepszy wynik niż Gamecube.

Firma Nintendo od 1983 roku przeciętnie sprzedaje 20,7 mln konsol rocznie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w raporcie nie uwzględniono Virtual Boy oraz NES i SNES Mini. 

Źródło: https://www.ninte(...)rd_soft/

 

7. DOOM Eternal na konsolę Switch jest przygotowywany przez Panic Button

Studio mające doświadczenie w wydawaniu portów znanych gier na Switch zabiera się za optymalizację kolejnego tytułu. Tym razem przygotowywany jest DOOM Eternak. Autorzy planują uzyskać stałe 30 klatek na srkundę. Oczywiście kosztem pewnych cięć w jakości grafiki.

 

8. The Legend of Zelda: Breath Of The Wild oficjalnie zostało umieszczone na osi czasu całej serii.

Wszyscy, którzy z wypiekami śledzili premierę najnowszej Zeldy i snuli domysły co do tła historycznego całych wydarzeń będą zadowoleni. Do tej pory nie było wiadomo gdzie na lini czasu umieszczono wydarzenia z Breath of the Wild względem pozostałych odsłon serii. Fabuła w grze także nie przynosiła jednoznacznej odpowiedzi.

Jak oficjalnie podano, wydarzenia z Breath of the Wild uplasowanona samym końcu lini czasu, jednak w żaden sposób nie powiązano ich z innymi częściami. 

Redaktorzy japońskiego czasopisma Famitsu przeprowadzili wywiad z producentem Eiji Aonumą i reżyserem Hidemaro Fujibayashi na ten temat. Oto jego fragment:

Eiji Aonuma, series producer: “Well of course it’s at the very end. But, I get what you’re asking, it’s which timeline is it the end of?”

Hidemaro Fujibayashi, director: “That’s… up to the player’s imagination, isn’t it?”

Aonuma: “Hyrule’s history changes with time. When we think of the next game and what we want to do with it, we might think, “Oh, this’ll fit well”, and place it neatly into the timeline, but sometimes we think, “Oh crap”, and have to change the placement. Actually, the decided history has been tweaked many times.” (laughs)

Fujibayashi: “Lately within the company, a term called ‘New Translation’ has cropped up. (laughs) Strictly speaking, we don’t change it, but rather new information and truths come to light.”

Famitsu: I see, so the way to interpret the lore of Breath of the Wild is still up for academic debate. (laughs)

Fujibayashi: “That’s why you should pay attention to future studies as well! Please look forward to it.” (laughs)

 

9. Super Smash Bros. Ultimate Limited Edition

Zapowiedziany na 7 grudnia Super Smash Bros. Ultimate otzyma wersję limitowaną. W pokaźnych rozmiarów pudełku znajdziemy oprócz samej gry, także kontroler w stylu Gamecub'a oraz adapter do jego podłączenia. 

 

10. Freedom Planet Switch -  zwiastun

Marvelous Games ogłosiło premierę Freedom Planet na Switch. W chwili gdy to czytacie gra jest już dostępna w wersji cyfrowej od 30 września w cenie $14.99/€14.99/£12.99. Jest to pięknie wyglądająca platformówka w staroszkolnym stylu, dynamiczna, szybka, ale przy tym płynna.

Poniżej krótki trailer.

 

11. Owlboy Limited Edition

Utrzymana w stylu pixel-art platformówka zagościła już na każdej ważnej platformie. Nie wszędzie jednak wydano ją w wersji fizycznej. Niebawem posiadacze Nintendo Switch oprócz wersji cyfrowej z eShop'u będą mogli nabyć specjalną wersję pudełkową. Już 28 september będzie dostępna w USA i Kanadzie. W pozostałych regionach 31 august. 

Opóźnienie z wydaniem wersji pudełkowej poza Ameryką Północną przedstawiciel firmy tłumaczył w następujący sposób:

“The Owlboy Limited Edition is the first release in our promising new Limited Edition program and unfortunately we’re facing some startup problems. We will take the lessons learned from this first issue with us for all future Limited Edition releases, and we are very grateful for everyone’s patience”.

Limitowana wersja Owlboy będzie zawierała

- grę w wersji na PS4 lub Switch

- certyfikat autentyczności

- ścieżkę dzwiękową

- notes

- instrukcję

- dwie spinki z gry Owlboy

- dwie monety

- pudełko na przechowywanie spinek i monet

- naklejki

Ładnie wygląda takie wydanie kolekcjonerskie. 

 

12. Prognozy sprzedaży Switch'a

Trochę o prognozach i planach sprzedażowych. Ace Economic Research Institute przewiduje, że w tym roku fiskalnym łączna liczba sprzedanych konsol Switch osiągnie 25 mln sztuk. Czyli do marca 2019. To więcej niż przewidywano. Jednak ta liczba jest możliwa dzięki zbliżającym się lremierom takich tytułów jak Super Smash Bros Ultimate i Pokemon Pokemon: Let’s Go Pikachu i Pokemon Eevee. 

 

13. Luigi’s Mansion na 3DS

Już niebawem, bo w październiku dostępny w sprzedaży będzie remake gry Luigi's Mansion. Tytuł ten wydany był pierwotniena Gamecube'a w 2001 roku jako jeden z tytułów startowych konsoli. Opowiada on o przygodach Luigiego, który zapuszcza się poza progi nawiedzonej rezydencji i niczym z Ghoust Busters,  zaopatrzony w odkurzacz, wsysa  do niego napotkane duchy. Kontynuacja zaś zagościła dopiero na 3DS. Teraz zaś na jednej przenośnej konsoli zagramy w obie części. Ze zmian wprowadzonych w wersji na 3DS, warto zwrócić uwagę na Gallery Battle Mode. Pozwala on na ponowne stoczenie potyczki z pokonanym już bossem.

Może jakieś wydanie specjalne zawierające dwie części?

 

14. Fizyczne wydanie gry Diablo III: Eternal Collection nie będzie wymagało pobierania dodatkowej zawartości.

Firma Blizzard potwierdziła, że cała gra zmieści się na kartridżu. Planowana data premiery jeszcze w tym roku.

 

15. Najnowszy Nindies Showcase odbył się 28 sierpnia

W poniższym krótkim materiale można dowiedzieć się o nadchodzących małych produkcjach na Nintendo Switch.

 

 

16. Wydarzyło się wiele lat temu w sierpniu. 

Na koniec trochę historii, czyli premiery istotniejszych gier na konsoli Nintendo 64 w sierpniu ponad 20 lat temu:

GoldenEye 007

Shadow Man

Turok 3: Shadow of Oblivion

 

Zapraszam za miesiąc na kolejny autorski przegląd tym razem już września.

 

@ Valoo

 

 

 

 

 

Tagi: Nintendo

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +35 -
@ Valoo
Ranking: 652 Poziom: 52
PD: 18735
REPUTACJA: 2608