Blog użytkownika BijouPL

BijouPL BijouPL 25.01.2017, 15:28
NeGROpolia #12 - Książę i Tchórz
483V

NeGROpolia #12 - Książę i Tchórz

Książę i Tchórz to już trzecia opisywana przeze mnie gra z rodzimym rodowodem, mająca jednocześnie wiele wspólnego z wcześniejszymi dwoma. Z jednej strony, tak jak Jack Orlando, jest przygodówką typu point’n’click. Z drugiej natomiast została stworzona przez ojców Gorky 17 - studio Metropolis Software.

BijouPL BijouPL 31.12.2016, 14:15
NeGROpolia #11 - (Nie)Poważny Sam
239V

NeGROpolia #11 - (Nie)Poważny Sam

Twoja impreza sylwestrowa zapowiada się mało wystrzałowo? Dzwoń czym prędzej po Sama, a wystrzałów na pewno nie zabraknie! Wybaczcie mi ten niezbyt wyszukany suchar, ale mało kto tak dobrze wpisuje się w luźny, sylwestrowy klimat jak właśnie tytułowy bohater. 100% funu, zero zamulania. Oto kwintesencja komputerowej rozrywki - jest szybko, intensywnie, no i obowiązkowo krwawo. Po szkolnych lekcjach historii myślałeś, że starożytny Egipt jest nudny? To pomyśl jeszcze raz!

BijouPL BijouPL 28.12.2016, 12:29
NeGROpolia #10 - Gwiezdnowojenne Święta
301V

NeGROpolia #10 - Gwiezdnowojenne Święta

Gdyby ktoś zapytał mnie o dotychczas najlepszą wigilię w moim życiu, bez wahania wskazałbym tę roku 2003. Wiadomo, każda jest niezwykła ze względu na możliwość spotkania się z rodziną, wspólnego śpiewania kolęd i chłonięcia bożonarodzeniowej atmosfery. Tamte święta były jednak specjalne nie tylko z powodu zalegającego za oknem śniegu, ale przede wszystkim ze względu na znajdujący się pod choinką prezent, skrywający pudełko z grą Star Wars: Knights of the Old Republic.

BijouPL BijouPL 16.12.2016, 12:07
NeGROpolia #9 - Orientalna Wojna Totalna
253V

NeGROpolia #9 - Orientalna Wojna Totalna

Poprzednim razem, przy okazji wspominania Throne of Darkness, mieliśmy okazję odwiedzić krainę stylizowaną na feudalną Japonię - Yamato. Dziś kontynuujemy naszą orientalną podróż, tym razem skupiając się już na historycznych realiach i przenosząc w czasy Sengoku Jidai.

BijouPL BijouPL 07.12.2016, 13:08
NeGROpolia #8 - Siedmiu Cyfrowych Samurajów
344V

NeGROpolia #8 - Siedmiu Cyfrowych Samurajów

Błysk klingi miecza, ostatni z bandytów pada jak rażony piorunem. Wioska uratowana. Trzech samurajów spogląda w stronę radujących się wieśniaków, jednocześnie wspominając czterech towarzyszy broni, którzy stracili życie podczas bohaterskiej i honorowej misji. Cztery kurhany usypane na wzgórzu, każdy z wbitą kataną poległego. Kurtyna opada. Koniec.

BijouPL BijouPL 29.11.2016, 11:10
NeGROpolia #7 - Pewnego Razu, Gdzieś w Polsce...
356V

NeGROpolia #7 - Pewnego Razu, Gdzieś w Polsce...

Pewnego razu, całkowicie przez przypadek, zdarzyło mi się zobaczyć w telewizji film pod tytułem “Tragedia na przełęczy Diatłowa”. Historia opowiadała o grupie studentów, którzy na własną rękę ruszają w góry Ural aby rozwiązać tajemnicę śmierci alpinistów z 1959 roku. W dużym skrócie - budżetowa produkcja (technika found footage), przeciętna gra aktorska, ocena na IMDB na poziomie 5,7/10.

BijouPL BijouPL 22.11.2016, 13:23
NeGROpolia #6 - Lizanie Ścian
389V

NeGROpolia #6 - Lizanie Ścian

Tytuł, mimo że mógłby sugerować poruszenie problemu niezdrowego zainteresowania tapetami i farbami, jest tak naprawdę profesjonalnym terminem growym. Był on związany z jednym z najpopularniejszych gatunków końcówki XX wieku - przygodówkami point’n’click. Jako że był to również okres szalejącej pikselozy, zauważenie niezbędnych rzeczy do ruszenia fabuły do przodu nie zawsze należało do zadań łatwych i wymagało jeżdżenia kursorem po całym ekranie.

BijouPL BijouPL 12.11.2016, 20:08
NeGROpolia #5 - Ave Caesar!
333V

NeGROpolia #5 - Ave Caesar!

Pozwolę sobie zacząć nietypowo, albowiem od dygresji. Jeżeli ktoś by się mnie zapytał, za czym najbardziej tęsknię w tematyce okołogrowej, odpowiedziałbym że za sposobem wydawania gier. Obecnie półki sklepowe uginają się pod ciężarem setek pudełek dvd, w których wnętrznościach kryje się jedynie płyta oraz jakiś świstek z kodem, reklamą, bądź też szczątkową klawiszologią. Za to wszystko i tak nam przychodzi płacić niemałe pieniądze. A nie zawsze tak było.

BijouPL BijouPL 06.11.2016, 20:11
NeGROpolia #4 - Tylko dla Jastrzębi
553V

NeGROpolia #4 - Tylko dla Jastrzębi

Pierwszy raz z Tonym Hawkiem zetknąłem się przy okazji części trzeciej u mojego przyjaciela z dzieciństwa. Przyznam się szczerze, że nie zachwycił mnie na samym początku. Grindowanie i czesanie tricków na desce nie wydawało się zbyt pasjonujące, brak realizmu wrzucał na moją twarz uśmieszek politowania, a dwuminutowe rundy wydawały się być kwintesencją ograniczeń tej gry. A potem zapytał się mnie czy nie chciałbym spróbować.

BijouPL BijouPL 01.11.2016, 18:51
NeGROpolia #3 - Latający Szkot
688V

NeGROpolia #3 - Latający Szkot

colincoverDzień Wszystkich Świętych to również okazja, by powspominać wszystkie te osoby, których już niestety nie ma między nami. Mogą to być zarówno nasi bliscy, jak i ludzie którzy, pomimo braku pokrewieństwa, wywarli w jakimś stopniu wpływ na nasze życie i pozostają w naszej pamięci. Dlatego też na łamach Negropolii chciałbym z okazji tego święta poświęcić wpis niesamowitemu sportowcowi, który na zawsze stał się twarzą elektronicznych rajdów samochodowych.

BijouPL BijouPL 28.10.2016, 12:54
NeGROpolia #2 - Wystrzałowe Wakacje
549V

NeGROpolia #2 - Wystrzałowe Wakacje

ja2-aimDo tej produkcji robiłem kilka podejść 17 lat temu, jednakże za każdym razem brutalnie się odbijałem. Gra była zwyczajnie zbyt trudna, a jej złożoność zniechęcała takiego ówczesnego gołowąsa jak ja do zgłębienia jej tajników. Bodziec do rozprawienia się ze zmorą z dzieciństwa przyszedł jednak z dość niespodziewanej strony. Chęć do działania obudzili we mnie dopiero podstarzali gwiazdorzy kina akcji w filmie “Niezniszczalni”. I tak wylądowałem w Arulco.

BijouPL BijouPL 20.10.2016, 19:36
Mam Ci tak wiele do powiedzenia i tak niewiele czasu. Przybywam ze świata równoległego do Twojego. Jego los zależy tylko od Ciebie…
525V

Mam Ci tak wiele do powiedzenia i tak niewiele czasu. Przybywam ze świata równoległego do Twojego. Jego los zależy tylko od Ciebie…

nomadmainTymi słowami rozpoczyna się jedna z największych przygód mojego życia. Przygoda niezwykła, albowiem wszystko związane z Omikron: The Nomad Soul jest niezwykłe. Począwszy od jego twórcy, poprzez mechanikę gry i zastosowane w niej rozwiązania, aż po wykreowany świat. Najlepszym dowodem na to jak nietypowa jest to produkcja niech świadczy fakt, że jej powrotowi do świata żywych po 17 latach przysłużyła się śmierć brytyjskiego muzyka.

 

Oceń profil
+ +8 -
BijouPL
Ranking: 6788 Poziom: 22
PD: 1898
REPUTACJA: 687