Blog użytkownika +kwa

+kwa +kwa 12.02.2020, 11:45
Minireview #2: Wrath: Aeon of Ruin - trochę Quake, ale nie
66V

Minireview #2: Wrath: Aeon of Ruin - trochę Quake, ale nie

Kłaniam się w drugim odcinku minicyklu minirecenzji, bo wiadomo, ktomaczas at this time and age. Kolejna strzelaninka już się grilluje, tym razem padło na Wrath, które co prawda ostatecznej premiery jeszcze nie miało, ale w dwa levele można pograć i jakieś tam zdanie już mieć.

Gierka od razu budzi u mnie skojarzenia z dziadkiem gatunku wydanym w 1996 roku. Gorące lato przyniosło nam premierę technologicznego majstersztyku, jakim był Quake. Trójwymiarowi przeciwnicy, srogi design, solidny sountrack od Trenta Reznora. Wszystko poszło dobrze. A jak to się ma z silnie nawiązującym doń obiektem tej recki? Jest całkiem spoko, powiem bez ogródek.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że należy popracować jeszcze nad balansem, w niektórych złoli trzeba wpakować chyba ciut za dużo kulek, shotgun mógłby być lekko szybszy, ale to wszystko jest nic przy najgorszym ficzerku, jakim moim zdaniem jest system zapisywania stanu gry. Oh, god. Zbieranie dynksów, które pozwalają na jeden zapis, a w razie śmierci zapierdalanie kawał gry od nowa, to nie jest coś, co ten tygrysek lubi najbardziej. I przyznam, że takie save'owanie mnie solidnie zniechęca do śledzenia dalej tego tytułu.

Ale trzeba mu uczciwie oddać, że wygląda cudnie, szczególnie dla kogoś kto lubi się nacierać takim low-poly. No i strzelanie do potworów w tempie iście piekielnym, tego nie zastąpi nic. Prosta gierka o prostych zasadach i czysta rozrywka, bez skomplikowanych mechanik i silenia się na nie wiadomo co. Tak zwyczajnie, po staremu.

Tracklista przy pisaniu:
Benighted - Implore the Negative
The Black Dahlia Murder - Verminous
Lokust - Guiltless
Conquest Icon - Vermin
Eternal Rot - Sickening Deeds

Tagi:

Werdykt
Minireview #2: Wrath: Aeon of Ruin - trochę Quake, ale nie
Grałem na: PC
  • + brońki
  • + stylowa graficzka
  • + gęsta rzeźnia
  • - na razie tylko dwa levele
  • - nieprzyjemny system sejwów
  • - niedociągnięcia z AI
  • - problemy z balansem
6.0
+kwa
+kwa Kilka poprawek, wywalenie durnego sejwowania gry i mamy naprawdę solidną gierkę. Na razie, jak na early access, jest całkiem nieźle. A może być tylko lepiej.
Oceń notkę
+ 0 -

piwerko
Oceń profil
+ +46 -
+kwa
Ranking: 348 Poziom: 53
PD: 20036
REPUTACJA: 4730