Blog użytkownika ingiel

ingiel ingiel 12.06.2019, 09:10
Podczas E3 usiadłem na fotelu z jedną nogą - nie spadłem.
251V

Podczas E3 usiadłem na fotelu z jedną nogą - nie spadłem.

MS kolejny rok z rzędu tak samo. Szumnie zapowiadana największa konferencja w historii E3 znowu nie pokazuje nic nowego. EA jak co roku wychodzi z FIFA, w tym roku wyjątkowo dostajemy klona uncharted w świecie gwiezdnych wojen. Ale może to właśnie tego było nam trzeba? Nie mniej o tej grze wiedzieliśmy wcześniej. Square zapowiada remaster FFVIII i to tyle z niespodzianek. Reszta niczym nie zaskoczyła. No może cena kolekcjonerki FFVII. Bethesda promuje Doom'a a UBI swoją subskrybcje. 

Tak szczerze ? Po co Sony ma przyjeżdżać i wydawać pieniądze skoro i tak nie mają się czego obawiać? Naprawdę liczyłem, że Microsoft przyjdzie i zrobi Show. Że mi gęba opadnie. Że dostanę coś na wzór Sony prezentującego nowego God of War lub Horizon Zero dawn czy Spider man. Zamiast tego dostałem jakiś artystyczny zwiastun Gears 5, który jest gorszy od tego rok temu. Zwiastun Halo, który nie wygląda graficznie wcale lepiej niż call of duty na tą generację, klocki lego i całą masę indorów i multiplatform. Czy jako posiadacz Xboxa mam się z czego cieszyć? Jasne, tak samo jak posiadacz Playstation może się cieszyć z konfy MS bo wszystko co na niej było (poza gearsami i halo) wyjdzie też na playstation 4. Microsoft taki dobry wujek, który sponsoruje konferencję dla wszystkich graczy. 


EA pokazuje FIFE, pokazuje Star Wars Jedi Fallen Order. To drugie prezentuje się na ten moment bardzo dobrze. Choć mi brakuje trochę dynamiki i więcej finezji we władaniu mieczem. Ale może to poprawią? Reszta od EA ? Nawet nie wiem czy coś jeszcze było.

 

 

Square Enix. No fajnie, pokazali FFVII, którego podzielą na dwie części i za obie każą zapłacić pełną cenę. Jeżeli ta jedna część będzie wielkości RDR2, Wiedźmin 3 lub Cyberpunk 2077 czy FFXV to ok. W tym roku przynajmniej nie zbłaźnili się jakimś gniotem jak to coś o tym głuchym chłopaku. To na plus. Marvel Avengers? Fajny render. Jak pokażą jak naprawdę się w to gra to się zainteresuje. Za samą markę to mnie można przyciągnąć ewentualnie South Parkiem. 

Ubisoft chwali się filmem, swoją wlasną subskrybcją, kolejnym watch dogs i to w sumie tyle. Jakąś tam grę God and Monsters pokazali przez 20 sekund. Spoko, tak nie za fajnie. Poza tym wsparcie, wsparcie i wsparcie. Przypomina mi to moją poprzednią pracę gdzie nie robiliśmy nic nowego tylko non stop wsparcie starego systemu. 

 

Bethesda. No cóż, coś tam od twórców Dishonored. A tak to promują doom'a i wolfa. 

 

Nintendo dla mnie wygrało w tym roku bo mają najwięcej gier, które mnie interesuje. Luigi's Mansion 3, The Legend of Zelda: Link's Awakening i Breath of The Wild 2. BotW2 jak dla mnie zamietli E3. Mimo, że tekst na końcu jest do granic możliwości śmieszny. "In development". Serio? Nie dawno jakaś osoba na forum kłóciłą się, że nintendo tylko raz tak zrobiło z Metroidem i Bayonetta. Ale pokazywanie teasera i napisanie "SIEMANO ROBIMY". Słabo. Równie dobrze MS mógłby zapuśćić logo Gears 6 i napisać "SIEMA BEDZIE". Efekt ten sam. Pewnie jeszcze nawet premiera w podobnych terminach. O ile Gears 6 nie wyjdzie wcześniej.

 

Nie wiem, może to dlatego, że wszyscy już tą generację olali i za rok będzie z pompą i grami na next geny? Microsoft po raz kolejny zaskoczy nas słowami największej konferencji w historii Śródziemia i pokaże... HALO. Ale może za rok bethesda pokaże TES VI? Może Square pokaże FFXVI, którego nikt wcześniej nie widział. Kto wie, BYĆ MOŻE Ubi zaprezentuje Asasyna na nową generację? Dobra, o tym Asasynie akurat wiadomo. 

 

Albo wiecie

 

Przyjedzie Sony z Horizon Zero Dawn 2, God Of War 2 i będą mogli znowu zrobić sobie rok przerwy. Bo przy takiej konkurencji po co się w ogóle starać? 

 

Nie udaję, że jestem obiektywny. Dla mnie MS zaczął podczas tej generacji istnieć 2 lata temu. Wcześniej robili systematycznie wszystko, żeby w ogóle z wyścigu odpaść zanim on się zacznie. Ale JA NAPRAWDĘ CHCĘ, żeby MS wyszedł i zaprezentował coś poziomem zbliżonym do Horizon Zero Dawn, Ghost of Tsushima czy Death Stranding. Coś nowego coś od siebie. Coś co powali na kolana. Przecieżto dla wszystkich będzie lepiej. Więcej super gier, lepsza konkurencja. Będzie super gra do ogrania! Ja naprawdę bardzo tego chcę. Problem w tym, że Microsoft chyba nie za bardzo.

 

Tagi: e3 Microsoft Microsoft Game Studios Nintendo Sony Square Enix Ubisoft Xbox

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +24 -
ingiel
Ranking: 380 Poziom: 54
PD: 20712
REPUTACJA: 6381