Blog użytkownika maszynypancerne

maszynypancerne maszynypancerne 14.06.2020, 14:52
Crossout inny niż myślisz. PS4/XBOX
198V

Crossout inny niż myślisz. PS4/XBOX

Po ponad roku czasu grania na PS4, chyba mogę wyrazić swoje zdanie co do tego tytułu, nie jest on bez wad, ale jednak jest godny uwagi.

PAY TO WIN?!

Rok przygody z Crossoutem minął w kwietniu tego roku, spędziłem na nim wiele setek godzin i nadal chce się grać. Na początek trzeba poruszyć wątek P2W który przez wielu jest powtarzany, a który jest nieprawdą, osoby nie znające mechaniki gry, zasad i pewnych "myków" nie rozumieją tego iż gra nie jest P2W.

Kupowanie w grze przedmiotów czy pojazdów w grze nie daje przewagi ponieważ nie każda broń jest pod danego gracza i nie każdy potrafi grać daną bronią, ja osobiście ustawiony jestem pod autocannony i karabiny. Broń w grze jest tak zbalansowana aby nie dochodziło do tworzenia tzw. glass cannonów, potężna broń na słabiutkim pojeździe. Dla przykładu mamy w grze kilka kolorów broni które odpowiadają za ich rzadkość i ilość punktów POWER SCORE. Montując złotą broń i grając na niskich power scorach (odpowiednik tierów w wot) nie zadamy tak dużych obrażeń i nie wyrządzimy tak dużych szkód jak powinniśmy ze względu na balans Power Score. Nie rozumiem dlatego ludzi którzy uważają że jest to gra gdzie wydasz i wygrasz, jest to wielki błąd. Dla przykładu filmik poniżej w którym zrobiłem 8 killi na zwykłych niebieskich kanonach, a 8 killi to cała drużyna przeciwnika.

MIKROPŁATNOŚCI?

Rzecz kolejna to fajny system waluty premium, którą można zakupić lub samemu ją zarobić i zakupić rzeczy właśnie z płatnych za realną kasę paczek. W grze dostępny mamy crafting i frakcje, każda frakcja specjalizuje się w czymś innym, a co za tym idzie są różne bronie i elementy które możemy stworzyć za zdobyte surowce i później je sprzedać, zostawić lub fuzjonować aby były lepsze z bonusami. W każdej tego typu grze wymagany jest czas na grind i rozwijanie się jak i również właśnie czas poświęcony na zbieranie surowców i tworzenie broni. Grasz to masz. Dodatkowo jeśli mamy klan i rozgrywamy bitwy klanowe otrzymujemy surowiec zwany URANIUM który potrzebny jest do tworzenia przedmiotów legendarnych lub na sprzedaż za niezłą kaskę.

FARMA I SUROWCE?

W grze nie trzeba być jakimś kotem aby dobrze farmić i zdobywać surowce do craftingu i zarobku, wystarczy broń którą umiemy grać, trochę mózgu i obserwacja ruchów przeciwnika jak i pojazd do 5 tysięcy Power Score, taka wiązanka wystarczy na szybki rozwój ze względu na dość szybkie i dynamiczne mecze, a co za tym idzie? Zdobywanie surowców. O wiele większą przewagę daje nam granie w zgranej ekipie gdzie mamy 80-90% wygranych bitew a co za tym idzie? Szybkie zbieranie surowców w dużych ilościach.

ROZWÓJ GRY.

Przez dosyć długi okres czasu gra była naprawiana i łatana wprowadzając znowu nowe błędy, na chwilę obecną to się skończyło, a gra jest ładnie rozwijana o nowe bronie, sezony i inne rzeczy. Sezony i zakup tzw. Battle Pass to nic innego jak dodatek który jest zbędny i nie daje nam zbyt wiele, ponieważ przedmioty za zakupiony battle pass nie mogą być sprzedane, jednak walutę premium którą otrzymujemy wraz z wbijaniem poziomu jest ok i jest to adekwatne do ceny takiej przepustki = 42zł W ostatnim czasie tj. kilka miesięcy wprowadzono wiele rzeczy i nadal devsi pracują nad nowościami, następnym krokiem ma być fizyka zgniotu, czyli pojazdy które nas podnoszą będą niszczone jeśli nasz pojazd będzie cięższy co pozwoli na lepszą rozgrywkę i blokowanie graczy którzy mają tzw. WEDGE Gra się rozwija i idzie ku dobremu.

MINUSY

Czas na nieprzyjemną część. Jak każda gra ta również ma swoje za uszami. Nerfy i buffy broni, robimy daną broń a po miesiącach okazuje się że ze względu na balans broń musi być znerfiona. Dosyć często mają problemy z serwerami, jednak rekompensują to dniami premium. Na chwilę obecną jest słaba fizyka i często pojazdy gdzieś mogą utknąć jak zostaniemy wepchnięci, ale to akurat nie zdarza się często. Mała ilość graczy bo gra jest słabo rozreklamowana i wiele osób o niej nawet nie słyszało, a szkoda gdyż jest godna uwagi. Słabo działające raporty na graczy którzy przeszkadzają w meczach. Czasami gra lubi przyciąć się lub nawet występują chwilowe teleportacje pojazdu. Słaby system i zachęta do gry nowych graczy ze względu na wyrzucanie na wyższe power score pojazdów przeciwnika, ale to tylko na początku i dlatego uważam że zbyt szybko ludzie się zniechęcają.

PODSUMOWANIE

Gra moim zdaniem godna polecenia i uwagi, jeśli ktoś lubi budować samemu pojazdy, lubi grind i lubi mieć jedną grę która pozwala na zabawe przez miesiące lub lata, do tego jeśli mamy ekipę można na prawdę świetnie spędzać wieczorki. Kreatywność graczy w grze nie zna granic, możemy grać na kołach, na gąsienicach, na silnikach i tworzyć dziwaczne jak i zabawne pojazdy i często dochodzi z udziałem takich pojazdów do komicznych sytuacji. Polecam gorąco i zapraszam do gry, jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy również się polecam na PS4. Nick - Pijany1982

Tagi: crafting crossout mmo ps4

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +8 -
maszynypancerne
Ranking: 1778 Poziom: 38
PD: 7602
REPUTACJA: 430