Blog użytkownika Koczi

Koczi Koczi 12.07.2017, 12:16
Jestę KjuŁeję - czyli co myślę o nowym PS Site.
668V

Jestę KjuŁeję - czyli co myślę o nowym PS Site.

Czyli moje zboczenie zawodowe testera nakazuje mi trochę pomarudzić... A bloga robię, bo będzie dłuższa wypowiedź, a pod newsem mogłoby to utonąć.

Po części moja opinia bazuje też na przyzwyczajeniu do starego wyglądu, ale po części jest też w miarę obiektywną wypowiedzią - nowy lay jest po prostu brzydszy i mniej czytelny, a z tego co widzę twierdzi tak też wiele innych osób. :/

 

Marudzenie:
Kafelki są mniej praktycznie na takim portalu, niż klasyczna lista.
Podobnie z czytelnością.
Blogi utonęły w społeczności.
Reklamy to 1/3 strony głównej. Wcześniej na PS Site miałem wyłączonego AdBlocka i nie było źle. Teraz wygląda to słabo, co widać na zdjęciu. Reklama na górze zjada 1/4 wysokości strony, przez co widzę tylko rotator...
Obrazki zaczytują i renderują się wolniej niż poprzednio, a jest to teraz widoczne, bo wcześniej na jedną stronę wchodziły ze 2 newsy, a nie 6-9 jak teraz.
Biednie wyglądają też ramki niektórych pól. Ramka szukaj czy "Cześć " są cienkie i momentami wyglądają jakby ktoś zrobił w paintcie mały obrazek i później go rozciągnął. Albo zbyt mocne rozmywanie krawędzi sprawia, że tak to wygląda.

 

Moje propozycje:
Ogólnie na głównej jest teraz za dużo wszystkiego i trzeba by to uporządkować:
- Po co ramka najnowsze poradniki i recenzje, skoro jednym kliknięciem można się miedzy nimi przełączać bez przeładowania strony?
- Nowości i okazje też bym upchnął w jedno i dał na samym dole, a nie przecinające newsy.
- Kalendarz... a won mnie z tym do osobnej zakładki a tu zostawić jeden kafelek z 3 najbliższymi premierami, który znajdzie się gdzieś u góry.
- Teraz przy FHD mamy 3 kolumny. Pierwsze dwie zarezerwowałbym dla newsów, recenzji i poradników (zostawił te zakładki) a trzecia własnie dla premier, ofert i okazji itd. Może tam też dodać kafelek z 3 najnowszymi blogami i recenzjami graczy.

 

Co do reszty, kolorystyki, ikonek, przeglądu... o tym na razie nic nie będę pisał, może to kwestia przyzwyczajenia. ;)

 

Zachęcam do dyskusji, zarówno na temat moich propozycji, jak i przedstawienia Waszych. :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +14 -
Koczi
Ranking: 2986 Poziom: 34
PD: 5845
REPUTACJA: 1205