SKLEP

Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 14.04.2017, 23:15
5 powodów by zagrać w Unravel
644V

5 powodów by zagrać w Unravel

Masz trochę wolnego czasu i szukasz ciekawej oraz wciągającej przygody? tak więc Unravel to gra dla ciebie! Oto 5 powodów dla których warto zagrać w tą grę.
 

Swego czasu miałem zajawkę na tego typu produkcje. Gdy tylko xbox one dotarł do mojego domu od razu zainwestowałem w Ea Access a następnie pobrałem Unravel. Przeszedłem grę i wiecie co? Chce więcej!

1. Muzyka

To jest po prostu piękne. Grając w Unravel muzyka świetnie wpisuje się w klimat gry potęgując wrażenie melancholii. Gra w której historia opowiadana jest bez słów to muzyka przejmuje rolę narratora i tutaj ma to świetne zastosowanie. Polecam włączyć soundtrack do prywatnej playlisty, usiąść na fotelu ze szklanką ciepłej herbaty przy kominku i zamknąć oczy. Na mnie ta muzyka działa niesamowicie relaksująco.

2. Grafika

Jak dla mnie petarda. Styl graficzny idealnie pasuje do opowieści naszego włóczkowego przyjaciela a widoki potrafią cieszyć oko. Nie ma się co tu rozpisywać. Jest więcej niż dobrze.

3. Opowieść

Z Unravel rozumiemy się bez słów, dosłownie. W grze nie mamy narratora a jak wcześniej wspominałem tą funkcję przejmuje muzyka nadając głębie i tak dość ciekawej historii. Nasz włóczkowy koleżka wyrusza w podróż by zebrać utracone już wspomnienia do albumu ze zdjęciami. Album ten opowiada historię o tęsknocie,życiu miłości i przemijaniu. Dla mnie to kawał ciekawej i dobrze przedstawionej opowieści.

4. Zagadki

Jak to na tego typu grę przystało pojawiają się tu zagadki. Może i nie są wybitnie trudne ale przy kilku zdarzyło mi się stanąć i musiałem troszkę pogłówkować jak to ugryźć. Zagadki są ciekawie skonstruowane i przede wszystkim jest ich odpowiednia ilość. Często trzeba uważać by się w tym wszystkim nie zaplątać ;)

5. Czas gry

Grę przeszedłem w około 5h a jeśli chciałbym zebrać wszystko to pewnie trzeba dodać do tego ze 2h. Taki czas gry uważam za wystarczający ponieważ gra oraz mechanika tej gry w tym czasie dostarcza nam fajną zabawę a gdyby była przesadnie wydłużona mogła by stać się nużąca.Taki czas wystarcza by nasz włóczkowy przyjaciel skradł nam choć mały kawałeczek serca swoją historią.

To już koniec mojej opowieści o Unravel. Mam nadzieję, że udało mi się was przekonać do sprawdzenia tej produkcji bo naprawdę warto.

Wesołego jajka i mokrego dyngusa!

Tagi: m4tekt unravel

Oceń notkę
+ +23 -

Oceń profil
+ +24 -
m4tekt
Ranking: 207 Poziom: 52
PD: 18396
REPUTACJA: 8308
Miesięcznik PSX Extreme