Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 24.03.2017, 22:50
5 powodów by zagrać w Valiant Hearts: The Great War
1099V

5 powodów by zagrać w Valiant Hearts: The Great War

Valiant Hearts... Skromna produkcja od Ubisoftu do której podszedłem z powodu chwilowego braku innych gier. Prosta grafika, nieskomplikowana rozgrywka, fenomenalna historia. Zapraszam do lektury!

Przyznaje szczerze i bez bicia... Gdy otrzymałem tą grę w ps+ pierwsze co przyszło mi na myśl to: Znowu jakieś badziewie... Jednak pewnego dnia nudząc się w domu postanowiłem dać temu tytułowi szansę i wiecie co? Jest to jedna z najlepszych growych przygód jak mnie spotkała! Oto 5 powodów dla czego warto zagrać w tą grę!

1. Grafika

Mówcie co chcecie, ale grafa jest wporzo. Fajnie rysowane postacie oraz całe otoczenia nadaje tej grze niepowtarzalny klimat oraz sens. Zaraz zaraz...Sens? Tak sens! Historia przedstawiona w grze świetnie pasuje do przedstawionego obrazu w grze oraz sprawia, że i to starsze pokolenia jak i młodsze ma na czym zawiesić oko. Grafika z całą pewnością nie odrzuca a rzekłbym nawet, że zachęca do poznania tytułu.

2. Muzyka

Jeśli graficznie wam się spodobało to muzycznie wasze uszy doznają orgazmu. Muzyka jest świetnie wpasowana w klimat historii przedstawionej grze i znakomicie podkreśla wydarzenia występujące w tej produkcji. Tego nie da się opisać, trzeba zagrać i posłuchać.

3. Trzeba ruszyć głową

Zagadki zawarte w grze nie są jakoś wybitnie skomplikowane co nie znaczy, że są nuuudne. Nie oszukujmy się, w te produkcję może zagrać młody gracz jak i stary wyjadacz bezproblemowo rozwiązując napotkane przeszkody. Możecie zastanawiać się teraz dlaczego dałem to jako jedna z zalet gry, więc już wam odpowiadam. Zagadki są tak skonstruowane, że nie czuje się ich obecności w grze jako były by wpychane na siłę. Taka forma zagadek mimo, że nie koniecznie trudnych sprawdza się w przebiegu fabuły a nam po prostu przyjemnie się je rozwiązuje.

4. Ciekawostki

Gra przedstawia w nietuzinkowy sposób historię pewnych postaci podczas I wojny światowej. Brzmi standardowo nie? Dorzućmy do tego ciekawe opisy i fakty a powstaje nam całkiem ciekawy materiał którego nie powstydził by się żaden nauczyciel z historii. Ta gra potrafi nie tylko bawić ale również ciekawy sposób może wbić nam do łba kilka ciekawych faktów dotyczących tego okresu. Znajdźki w tej grze? Zdecydowanie na plus!

5. Fabuła

Rzadko spotykam gry z tak dobrze opowiedzianą historią. Historia zaserwowana w tej grze jest tak ujmująca, że nie potrafiłem odejść od ekranu przechodząc ją praktycznie za jednym posiedzeniem. Nie będzie przesady gdy do opisu historii przedstawionej w tej produkcji użyję słowa: EPICKA! Grając w VH czułem się jakbym czytał pamiętnik jakiegoś żołnierza z tamtego okresu, historia jest niesamowita ale realna! Nie chce tu w żaden sposób spoilerować ale zakończenie jest mistrzowskie... Przyznam się szczerze, ze jestem nieczułym sku***synem, ale na koniec uroniłem łezkę wlepiając gały w napisy końcowe. Jeśli znacie ten stan to wiecie o czym mówię.

Powodów by poznać tą świetną produkcję jest o wiele więcej. Zawsze gdy wracam myślami do tej gry jest mi smutno, że nie ma takich gier więcej. Z pewnością jest to mała ale wielka gra! Dziękuje za uwagę.

Tagi: m4tekt valiant hearts: the great war

Oceń notkę
+ +37 -

PRZYJAŹŃ JEST WSZYSTKIM
Oceń profil
+ +57 -
m4tekt
Ranking: 83 Poziom: 67
PD: 38434
REPUTACJA: 17561