SKLEP

Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 22.02.2017, 23:24
5 powodów by zagrać w F.E.A.R
178V

5 powodów by zagrać w F.E.A.R

Lubicie się bać? Horror "RING" zrobił na was wrażenie? Przerażają was małe długowłose dziewczynki? No to musicie zagrać w F.E.A.R! Oto 5 powodów dla których warto nadal wrócić do tej gry!

Przyznaje się, jestem z tych którzy na horrorze zakrywają oczy dłońmi i spoglądają przez palce u rąk co dzieje się na ekranie. Jednakże zawsze byłem fanem filmów grozy, trochę dziwne nie? F.E.A.R zobaczyłem u mojego znajomego, swoją drogą ten kolega jedyne czego w życiu się bał to chyba tylko kary na komputer od mamy... Nie straszne były mu wycieczki w nocy po cmentarzach ani oglądanie w nocy samemu horrorów, chyba wtedy nie był normalny. Nastał czas gdy akurat jarałem się  "bullet-time'm" a wizja masakrowania wrogów w spowolnionym czasie wydawała mi się czymś wspaniałym! Szkoda tylko, że zbagatelizowałem sprawę dziewczynki o imieniu Alma... dziś chyba są  takie sklepy z mięsem. Tak czy siak przedstawię wam 5 powodów dla których warto wrócić do tej gry!

1. Alma

Oooo tak, ta mała gnida przyprawiła mnie nie raz o podskok na krześle!  wiecie, byłem młodszy i to dlatego... Nie ma co, gra potrafi nieźle przestraszyć (a przynajmniej mnie potrafiła). Klimat gry i klaustrofobiczne miejscówki świetnie nadają się do straszenia graczy poprzez przeróżne scenki właśnie z tą młodą niewiastą. Każdy kto jest miłośnikiem horrorów z małymi strasznymi dzieciakami w roli głównej powinien zagrać w F.E.A.R - A. Ps. chyba najbardziej w pamięć zapadła, mi scenka w windzie.. a wam ?

2. Bullet-time

Graliście w Maxa Paynea ? Chyba każdy z nas kojarzy "spowalniacz" właśnie z tą grą. FEAR również posiada takowy spowalniacz i muszę przyznać, że jest on bardzo efektowny i efektywny! Rozbryzgująca się krew i snopy iskier oraz kawałki ścian świetnie prezentują ogrom rozwałki na ekranie i nadal potrafią cieszyć oko! Łapa w górę kto najbardziej lubił używać spowalniacza i gwoździarki?

3. Grafika

Po upływie 12 lat NIE JEST ŹLE! Jak na tak czasowego shootera grafika nadal potrafi być znośna, co więcej potrafi cieszyć oko a szczególnie podczas korzystania z bullet-time! Oczywiście  widać znaczne uproszczenia przez co puryści graficzni lepiej niech omijają ten tytuł, jednak dla normalnych graczy grafika nie powinna sprawiać problemu. Panowie i Panie... Można grać!

4. Strzelanie

Mimo upływu tylu lat strzela się nadal całkiem przyjemnie. Wrażenie może zrobić destrukcja otoczenia a także inteligencja wrogów którzy potrafią sprawić wyzwanie. Na pochwałę zasługuje również arsenał broni, od klasycznych karabinów poprzez gwoździarki przybijające przeciwników do ścian  na plazmowych miotaczach kończąc. Jest czym i w co postrzelać.

5. Historia

Fabuła może i nie jest najmocniejszą stroną gry, ale dialogi i scenki potrafią zainteresować. Nuta tajemnicy i powolne odkrywanie przeszłości naszego bohatera potrafią zaciekawić oraz przykuć do ekranu przez te 10h serwując nam w miarę ciekawą historię. Mnie osobiście prezentowana historia zainteresowała na tyle, by sięgnąć po dodatki i kolejną część.

W F.E.A.R grało mi się całkiem przyjemnie i z tego co pamiętam jest to jedna z gier które potrafiły napędzić mi niezłego starcha. Gra potrafi wystraszyć w odpowiednich momentach a w przerwach od obecności psychicznej dziewczynki robimy maskarę w szeregach przeciwnika. A wy jak wspominacie FEAR-a ? dajcie znać w komentarzach :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +14 -

Oceń profil
+ +25 -
m4tekt
Ranking: 208 Poziom: 51
PD: 18279
REPUTACJA: 8237
Miesięcznik PSX Extreme