Growy Przegląd Maniaka

Subiektywnie o graniu, konsolach, rynku okołogrowym i technologicznym. Dyskusyjnie, ale kulturalnie.

Matthias Matthias 20.04.2016, 14:25
PS4 Neo - neo moda wśród konsol?
709V

PS4 Neo - neo moda wśród konsol?

Ostatnie wieści od GiantBomb i Eurogamera wywołały prawdziwą burzę w internecie i całkiem podzieliły graczy. Jedni sprzedają PS4 i rezygnują z konsol, drugim to pasuje, trzeci z kolei czekają na oficjalne potwierdzenie od Japończyków. Można z ogromną dozą prawdopodobieństwa założyć, że PS4 Neo to fakt - pytanie, jak bardzo wpłynie to na działania Sony, rynek i powszechny standard wieloletnich generacji?

Matthias Matthias 18.04.2016, 12:58
Mój romans z dobrym PC zakończył się niepowodzeniem
2950V

Mój romans z dobrym PC zakończył się niepowodzeniem

Od wielu lat śledzę rynek komponentów PC, raz z większym, raz z mniejszym skupieniem. W roku 2013 sukcesywnie zacząłem przesiadać się na konsole nowej generacji, bo komputer w co raz większym stopniu służył mi do pracy, a po powrocie chciałem raz na jakiś czas odpalić TV i pograć w coś lajtowo, siedząc wygodnie na kanapie. Po trzech latach przyszła jednak pora na skok w bok.

Matthias Matthias 13.12.2015, 14:27
Dlaczego ósma generacja jest krokiem wstecz?
595V

Dlaczego ósma generacja jest krokiem wstecz?

Niedzielnych graczy dzisiaj przybywa. Starzy wyjadacze kończą ze swoją pasją, a lwia część poświęca się innym zainteresowaniom, grając sporadycznie, od premiery do premiery co pół roku. Uogólniam trochę, ale martwi mnie stan naszej branży, a przede wszystkim kierunek, w którym ona podąża. Co jest nie tak z tą generacją? Bardzo wiele.

Matthias Matthias 08.12.2015, 16:40
Nintendo NX będzie technologicznym potworkiem?
2389V

Nintendo NX będzie technologicznym potworkiem?

Nie jest żadną tajemnicą, że sprzedaż Wii U dalece odbiega od oczekiwań. Tym bardziej po fenomenalnym rezultacie poprzednika. Nintendo popełniło szereg błędów przy projektowaniu i promocji tego urządzenia, zaczynając od nazwy i prezentacji, na wsparciu i mocy kończąc. W przypadku NX musi zrobić coś zupełnie innego i według zapewnień Kimishimy, dokładnie tak się stanie.

Matthias Matthias 07.12.2015, 01:48
Dobra, hejtujemy PS4, ale Sony nie wszystko robi źle.
528V

Dobra, hejtujemy PS4, ale Sony nie wszystko robi źle.

Po wczorajszej konferencji na PlayStation Experience, cały internet zalała fala hejtu i oburzenia w związku z brakiem potężnych zapowiedzi. Ludzie liczyli na pokazy ogromnych hitów AAA, skończyło się jednak zupełnie inaczej. Ale czy to źle? Trzeba wziąć pod uwagę kilka faktów, bo Sony może i święte nie jest, ale kilka rzeczy wychodzi im naprawdę świetnie.

Matthias Matthias 25.11.2015, 16:37
Co z tym Falloutem 4? Czy to RPG z krwi i kości?
1349V

Co z tym Falloutem 4? Czy to RPG z krwi i kości?

Ostatnia premiera Fallouta 4 sprawiła, że ponownie usiadłem nad moim wyobrażeniem RPGa doskonałego. Postanowiłem wziąć na warsztat szereg innych tuzów tego gatunku i podjąć wyzwanie rozpracowania, jakie składowe są najważniejsze. Czy Fallout 4 faktycznie sprostał tym trudnym założeniom i czy Bethesda wspięła się na wyżyny swoich umiejętności?

Matthias Matthias 23.11.2015, 18:53
Nowy Need for Speed okiem maniaka serii
1222V

Nowy Need for Speed okiem maniaka serii

Kocham Undegroundy. Kiedy tylko usłyszałem, że Ghost Games przygotowuje nowego Need for Speed w klimatach podziemnych, nielegalnych wyścigów, czekałem na tę grę niczym na premierę nowej generacji konsol. Tym bardziej po dłuższej niż zwykle, dwuletniej przerwie od ostatniej części. Przeszedłem do tego czasu pierwszego i drugiego Undergrounda, odświeżyłem Most Wanted, więc 5 listopada czym prędzej poleciałem do sklepu po swój egzemplarz.

Matthias Matthias 23.11.2015, 14:53
Fenomen PS4?
688V

Fenomen PS4?

Piszę ten tekst, bo do pewnych refleksji niejako zmusiła mnie obecna rynkowa sytuacja. Sam kupiłem trzy konsole PS4. Jedną, dwa tygodnie po premierze, która od nowości była uszkodzona. Ponieważ miałem już gry, odesłałem na gwarancji i poleciałem po drugą. Sprzedałem ją inwestując w PC, ale nie było to najlepsze rozwiązanie, wobec czego trzeci egzemplarz PS4 zawitał do mnie ponad pół roku temu. Patrzę jednak na słupki sprzedażowe i nie wierzę. Skąd ten fenomen PS4?

Matthias Matthias 29.10.2015, 23:56
Hype - zmora dzisiejszych czasów?
491V

Hype - zmora dzisiejszych czasów?

Ileż to już razy byłem nakręcony na jakiś sprzęt, grę, czy płytę muzyczną i leciałem po to w dniu premiery. Nie zliczę. A jeszcze częściej zdarzały się sytuacje kiedy z takiego zakupu byłem kompletnie niezadowolony. Wszystkiemu winny hype. Pieczołowicie kreowany, pobudzany i nakręcany przez producentów, piekielnie skuteczny i częstokroć zgubny. Jak to z nim jest?

Matthias Matthias 28.10.2015, 15:22
Generacja pełna nienawiści, dziwactw i przekrętów
463V

Generacja pełna nienawiści, dziwactw i przekrętów

Jestem graczem od wielu lat i jak żyję, to takiej sytuacji na rynku nie pamiętam. Obecna generacja konsol jest wypełniona szeregiem dziwnych decyzji, idiotycznych rozwiązań i oszustw developerów. Zarazem jednak PS4 bije kolejne rekordy sprzedażowe, a po Xone sięga najwięcej osób od czasu wejścia Microsoftu na ten rynek. Paradoks w pogoni za paradoksem.

Oceń profil
+ +25 -
Matthias
Ranking: 1726 Poziom: 40
PD: 8846
REPUTACJA: 3336