SKLEP

Blog użytkownika peksa

peksa peksa 05.10.2017, 11:06
Xbox One X - Mity, Fakty.
300V

Xbox One X - Mity, Fakty.

Mity, fakty oraz moja analiza rynku. Blog zawiera moje przemyślenia poparte własną wiedzą, doświadczeniem oraz wyczuciem. 

1) Różnica pomiędzy Xbox One X a PS4 Pro jest mała.

Fałsz. Xbox One X jest konsolą zdecydowanie mocniejszą. Konsola MS jest wydajniejsza o 1,8 TF oraz posiada 4 GB RAM co jest bardzo dużą różnicą na korzyść konsoli amerykańskiego giganta. 

2) Deweloperzy nie będą optymalizować gier pod Xbox One X, ponieważ jest PS4 Pro i Sony nie pozwoli, aby różnica była duża i odpowiadała różnicy wydajności obu konsol.

Fałsz. Większość deweloperów to firmy ambitne, które chcą pokazać się z dobrej strony. Xbox One X będzie wyprzedzał rywali kiedy chodzi o zaawansowane rozwiązania graficzne, niedostępne dla konkurencji. Deweloperzy głównie będą się chwalili swoimi grami na konsoli MS aby pokazać swoje dzieło w najlepszym wydaniu przy największej płynności. Deweloperzy będą mogli oddychać pełną piersią na Xbox One X, gdyż na konsolach konkurencji już zaczynają się dusić.

3) Gracze nie potrzebują mocniejszej konsoli od PS4 Pro, ponieważ ona spełnia ich wszystkie oczekiwania.

Fałsz. Wielu graczy, szuka konsoli o dużych możliwościach, która mogłaby zastąpić dobrej klasy PC. Niestety konsola Sony nie spełniła ich oczekiwań dlatego z nadzieją patrzą na rywala, który prezentuje się znacznie lepiej.

4) Xbox One X i PS4 Pro nie są w stanie zapewnić natywnego 4k.

Fałsz. Xbox One X posiada moc, która pozwala mu na ustawieniach PC-owych, średnio-wysokich zapewnić natywne 4k przy 30 fps. Niestety konsola Sony nie jest w stanie, specyfikacji technicznej nie da się przeskoczyć.

5) Xbox One X ze względu na swoja dominującą pozycję zapewni w każdej grze natywne 4K przy 60 fps.

Fałsz. 

6) Xbox One X zapewni w każdej grze natywne 4K przy 30 fps. 

Fałsz. To zależy od deweloperów. Natywne 4K oraz 30 fps nie jest standardem na konsolach i nie wiadomo czy będzie na kolejnej generacji.

7) Czy Xbox One X to nowa generacja?

Brak jednoznacznej odpowiedzi. Dodatkowe 4GB RAM wskazuje, że konsola dysponują mocą nowej generacji i jest obecnymi konsolami. To zupełnie nowa jakość na rynku gamingowym. Na konsolę jest możliwe stworzenie gry z taką mechaniką oraz grafiką, której rozmach będzie tak duży, że nieosiągalny dla konkurencji. 

8) PS4 Pro to nowa generacja.

Fałsz. Konsola Sony posiada zbyt małą moc oraz specyfikację techniczną aby mogła być uważana za konsolę nowej generacji. Dobrym określeniem jest użycie słowa "półgeneracja".

9) Na Xbox One X nigdy nie pojawią się ekskluzywne produkcje niedostępne na Xbox One. 

Brak jednoznacznej odpowiedzi. Wiele przesłanej wskazuje, że pojawia się gry ekskluzywne. Moc konsoli oraz elastyczne podejście MS, który najprawdopodobniej da deweloperom wolną rękę. 

10) Xbox One X jest konsolą dla dorosłych graczy, którzy lubią dorosłe gry. 

Fałsz. Oferta gier jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

11) Xbox One X przegra walkę z PS4 Pro. 

Brak jednoznacznej odpowiedzi. Konsola MS będzie najmocniejszą konsola, która zapewni doznania wizualne nieosiągalne dla konkurencji, co będzie sprzedawało konsolę. Konkurencja natomiast już sprzedaje konsoę i posiada więcej gier ekskluzywnych. Atut posiadania dedykowanych okularów VR najprawdopodobniej będzie miała marginalne znaczenie. Zapowiada się zacięta walka. Jak sprzedaż telewizorów 4K ruszy do przodu i gracze konsolowi zobaczą natywne 4K, sprzedaż na konsoli MS może ruszyć do przodu i pogrzebać PS4 Pro w ocenie zaawansowanych graczy.

12) Pojawienie się Xbox One X oraz PS4 jest niekorzystne dla graczy?

Fałsz. Aby zapewnić szybszy rozwój grafiki, nowy sprzęt powinien się pojawiać co dwa lata. Nie możemy stać w miejscu tylko odważnie patrzeć przed siebie. 

 

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ -39 -
peksa
Ranking: 708 Poziom: 40
PD: 9202
REPUTACJA: -2170
Miesięcznik PSX Extreme