SKLEP

Blog użytkownika peksa

peksa peksa 29.09.2017, 10:51
Netfliks - ranking seriali o superbohaterach
96V

Netfliks - ranking seriali o superbohaterach

Uwaga spoilery.
Ranking od najlepszego do najgorszego z minirecenzjami. 

1) Jessica Jones - sezon 1

Jessica jest obdarzona super siłą oraz umiejętnością wysokiego skakania, które przypomina latanie. Bohaterka jest psychicznym wrakiem, wielokrotnie gwałconą kobietą, która zabiła wiele osób. Nie stroni od alkoholu czy seksu nawet z mężczyzną, któremu zabiła żonę. Jessica nie zakrywa twarzy jest prywatnym detektywem. 

Ocena:

10/10

2) Daredevil - sezon 1-2

Daredevil jest niewidomy, nie posiada żadnych specjalnych zdolności. Jego umiejętności walki prezentują poziom mistrzowski, co czyni je nieosiągalnym dla innych. Bohater broniąc miasto traci kontrole na swoim życiem, prywatnym, zawodowym. Jest rozdarty pomiędzy dwoma kobietami z którymi przeżywa intymne chwile. Bohater posiada specjalny kostium, który zwiększa jego odporność. Do zestawu jest dołączona maska. 

Ocena:

9.5/10

3) The Defenders - sezon 1

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fista stają wspólnie do walki z organizacją Hand. Jednym z antagonistów jest Elektra czyli kochanka Daredevila. Spośród drużyny tylko Daredevil zakrywa twarz, pozostali walczą z odsłoniętą twarzą. Jest on również liderem, ponieważ Iron Fist nie dorósł mentalne do roli. 

8,5/10 

4) Luke Cage - sezon 1

Luke jest czarnoskórym mężczyzną, którego skóra na skutek nieudanego eksperymentu staje się "kuloodporna". Protagonista w imię zemsty wypowiada wojnę miejscowemu gangowi w "czarnej dzielnicy". Luke nie zakrywa twarzy walczą o sprawiedliwość aby wzbudzać zaufanie wśród społeczności. 

Ocena:

7.5/10

5) Iron Fist - sezon 1

Bohater trafia do innego wymiaru, gdzie na skutek szkolenia przez wojowniczych mnichów, staje się Iron Fistem czyli potężnym wojownikiem, który chroni świątynię. Wyróżnia go umiejętność przywołania "smoczej broni" czyli Fistów. Według legendy Iron Fist jest niezwyciężony, nigdy nie przegra, nikt nie sprowadzi go do parteru. Protagonista przed ukończeniem treningu ucieka, pozostawiając świątynie na pastę losu. Iron Fist nie zakrywa twarzy, jednak nie afiszuje się ze swoją nadzwyczajną bronią. 

Ocena:

6,5/10

Tagi:

Oceń notkę
+ -4 -

Oceń profil
+ -39 -
peksa
Ranking: 710 Poziom: 40
PD: 9202
REPUTACJA: -2172
Miesięcznik PSX Extreme