SKLEP

Blog użytkownika peksa

peksa peksa 24.03.2017, 10:44
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WiiU, Switch)
162V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (WiiU, Switch)

Warto na wstępnie zaznaczyć, że tytuł jest protezą na Switch, ponieważ bazową konsolą dla gry jest WiiU. Wiele redakcji zapomina o tym i mówi o grze ekskluzywnej na Switch. 

Obiektywna z subiektywnymi elementami mini recenzja najnowszej Zeldy, 

Grafika, animacja, płynność, dźwięk. 

Technicznie grafika nie jest krokiem naprzód wręcz odstaje od obecnych standardów gier AAA. Niskiej jakości tekstury, podwójne buforowanie, słabe AA oraz płynność na poziomie 20-30 fps przy 900p wydaje się wynikiem katastrofalnym na obecne standardy. Pomimo tych archaizmów design gry czy kolorowa grafika, która ma maskować olbrzymie zaległości techniczne, zdał egzamin i gra nie odrzuca od ekranu. Oglądając nową Zeldę w ruchu czuć powiew poprzedniej generacji, jednak jest znośnie.

Ścieżka dźwiękowa jest w porządku, jednak bez rewelacji. 

Radość płynąca z gry.

Techniczną słabość wynagradza przemyślany gameplay i radość płynąca z gry, którą co jakiś czas niszczą liczne spadki animacji. Kiedy gracz przełamie swoją niechęć do technicznie popsutych produkcji, może czerpać przyjemność z gry. Przygoda jest dobra i warta poznania. Fani poprzednich gier z serii będą bardzo zadowoleniu, przeciwnicy będą mile zaskoczeni. 

Nawet fani Assassin's Creed poczują się jak w domu, kiedy będą się wspinali na słupy aby wyszukać interesujące ich punkty. Gra czerpie garściami z jednej z najlepszej serii w historii gier, to świadczy o dojrzałości twórców, którzy chcieli stworzyć grę dla mas. 

Wnioski końcowe.

The Legend of Zelda to gra, która za wszelką cenę próbuje się wpisać w main stream gier wideo. To dobrze, ponieważ gra zarobi na kolejną część. 

Z jednej strony mamy grę przestarzałą pod względem technicznym, z drugiej strony przyjemną, którą będą w stanie przełknąć nawet fani gier Ubisoft z których Zelda czerpie. 

Werdykt:

6+/10

Oraz uzyskała odznaki:

Przygoda

Aka Assassin's Creed

Zielona piżama

Plastikowy miecz

 

 

 

 

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ -7 -

Oceń profil
+ -39 -
peksa
Ranking: 710 Poziom: 40
PD: 9202
REPUTACJA: -2172
Miesięcznik PSX Extreme