SKLEP

Blog użytkownika peksa

peksa peksa 13.02.2017, 09:37
Resident Evil 7 - mocne uderzenie.
101V

Resident Evil 7 - mocne uderzenie.

Po prostu rewelacja.

Ukończyłem Resident Evil 7 i muszę przyznać, że grając samotnie późną porą, przy zgaszonym świetle w domu stacjonarnym przy lesie na 50' z dźwiękiem przestrzennym gra wbija w fotel, czułem gęsią skórkę na plecach i serce potrafiło mi mocniej zabić. Samo chodzenie korytarzem i słuchanie niepokojących dźwięków, świetnie buduje nastrój grozy. Jako fan literatury, filmów, gier grozy czułem się jak ryba w wodzie. 

Grę ukończyłem przez 12 godz. bez pomocy z YT itd. Nie napotkałem na większe błędy, nie zgadzam się z autorom niektórych recenzji w sieci, że zarządzanie ekwipunkiem jest niewygodne, ponieważ przedmiotów jest mało a większości rzeczy typu zdjęcia, monety, dokumenty nie musimy nosić przy sobie. Nie zgadzam się również z ocenami, że gra wygląda średnio, ponieważ grając na maksymalnych ustawieniach  PC przy 1080p i 60 fps było widać próbę stworzenia gry fotorealistycznej, co jest godne naśladowania. Dużą wadą jest mała różnorodność napotkanych przeciwników, poza bossami, którzy prezentują się okazale oraz ich eksterminacja jest przyjemna. Warto również zauważyć, że gra w dniu premiery była w pełni grywalna i nie wymaga wielomiesięcznego łatania. Gra stanowi świetną podstawę pod Resident Evil 8. 

Ogólnie polecam grę graczom, którzy lubią się bać. Nie ukrywam, że czekałem na tego typu grę, gdzie będę czuł zimne dreszcze na plecach i dam się pochłonąć przez świat gry. RE 7 to gra wybitna w pewnych aspektach i Capcom w dobrej formie, co jeszcze bardziej cieszy. 

Gra obiektywnie zasługuje na 7, ponieważ gracze, którzy gustują w delikatniejszych produkcjach zarzucą jej liniowość, oskryptowanie, prostą fabułę, krótki czas przejścia. Subiektywnie podniósłbym ocenę do 8+, za wszechobecny klimat grozy.

 


 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ -39 -
peksa
Ranking: 708 Poziom: 40
PD: 9202
REPUTACJA: -2170
Miesięcznik PSX Extreme