SKLEP

Blog użytkownika Bastek1

Bastek1 Bastek1 21.04.2019, 07:39
PPE.pl - komentarze tylko za opłatą
288V

PPE.pl - komentarze tylko za opłatą

Lektura  komentarzy pod newsami przestaje być zabawna. Zaczepki, wyzwiska, wyśmiewanie innych - mamy to codziennie. Bardzo rzadko trafia się komentarz warty głębszej refleksji. Jest na to lekarstwo, może całkiem nie wyleczy tej choroby, ale z pewnością ograniczy jej postęp.

Rozwiązanie jest bardzo proste - możliwość komentowania tylko dla wybranych. Brzmi jak rozwiązanie klasowe i w rzeczywistości nim jest.

Dodawanie komentarzy pod newsami tylko dla prenumeratorów cyfrowego wydania PSX Extreme.

Niestety, w trosce o wysoką jakość treści takie rozwiązanie należałoby wprowadzić. Miesięczna opłata w cenie jednego wydania papierowego (lub niższa bo to cyfra w końcu) w 80% zahamuje napływ nieuzasadnionego hejtu, który to pojawia się tutaj każdego dnia w ilościach hurtowych. Wiadomo, że takie rozwiązanie spotka się z falą niezadowolenia i polecą mocne słowa, ale trudne reformy nigdy nie szły razem z akceptacją tłumu. Nieliczni rozumieją pozytywny skutek reform, większość w znany sobie sposób okaże niezadowolone.

Zalety takie modelu są oczywiste

- mniejsza ilość komentarzy nie związanych z tematem newsa, o osobistym zabarwieniu itd.

- mniej pracy dla moderatorów, czy nawet zmniejszenie ich liczby

- dodatkowe źródło finansowania dla redakcji

Można postawić tezę, że PPE.pl w polskim internecie ma status monopolisty, więc odpływ czytelników z powodu niezadowolenia z reform jest mało realny. Dla mnie portal to podstawowe źródło informacji i czy będę miał możliwość komentowanie czy nie nic tutaj nie zmieni.

Można się spierać czy jakość newsów na stronie jest wystarczająca, ale trzeba pamiętać, że za opłatą otrzymujemy treści z wydania papierowego.

Za miesięczną opłatę  czytelnik otrzymuje wydanie cyfrowe i możliwość komentowania newsów.

Dodawanie innych wpisów jak blogi, biblioteka inne może pozostać bez zmian. Podniesie to jakość komentarzy (choć nie ma gwarancji, że płacący nie będą ziać ogniem) i zmniejszy ilość tych przypadkowych i dla zasady "nie wiem to się wypowiem".

 

 

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ -13 -

Oceń profil
+ +17 -
Bastek1
Ranking: 257 Poziom: 54
PD: 20919
REPUTACJA: 8266
Miesięcznik PSX Extreme