Z gier cyfrowych ciągnione treści

czyli moje inspiracje, przemyślenia i pohukiwania

Zax Zax 30.11.2012, 10:48
Giana Sisters wiecznie żywe - historia genialnej muzyki
1463V

Giana Sisters wiecznie żywe - historia genialnej muzyki

Remake kultowego Giana Sisters z C-64 i Amigi dostępny jest już od pewnego czasu na PC (konsolowe wersje są w drodze). Warto zainteresować się tym tytułem, jeśli lubicie klasyczne platformówki. I dobrą muzykę.

Remake kultowego Giana Sisters z C-64 i Amigi dostępny jest już od pewnego czasu na PC (konsolowe wersje są w drodze). Warto zainteresować się tym tytułem, jeśli lubicie klasyczne platformówki. I dobrą muzykę.xxxxx


Co tu dużo mówić - nowe Giana Sisters o podtytule Twisted Dreams jest świetną platformówką. Nie ma co się specjalnie produkować na temat tej produkcji - w to po prostu trzeba zagrać. W szczególności jeśli lubicie retro klimaty.

Co ciekawe jednak - w trakcie rozgrywki miałem więcej skojarzeń z amigowym Super Frogiem, niż z oryginalnymi Giana Sisters. Twisted Dreams odbiega jednak trochę od znanej formuły gameplayowej.
Jeśli zależy Wam na jak najwierniejszej wersji Giana Sister z trochę odświeżoną wersją graficzną, to z całego serca polecam trochę starszy remake z DS-a. Ta wersja może nie jest - obiektywnie rzecz ujmując - tak dobra jak Twisted Dreams, ale mój głód nostalgii zaspokoiła lepiej, niż śliczna graficznie produkcja Black Forest Games.
Uważam też, że - pomimo udziału Machinae Supremacy - remake z DS-a ma lepszą muzykę. Mocniej wyczuwa się w tym miłość do chiptune'owych kompozycji z układu dźwiękowego SID, niż w przypadku Twisted Dreams. Choć też nie twierdzę, że ten nowszy tytuł zawodzi pod względem ścieżki dźwiękowej. Życzyłbym nam, by więcej gier miało tak potężne soundtracki...

Trochę utworów z wersji na DS-a znajdziecie poniżej. Ach, to SID-owe chrapliwe brzmienie...
Na koniec coś ciekawego dla fanów genialnej muzyki Chrisa Hülsbecka. Z całą pewnością jego kompozycje do Giana Sisters należą do grona najlepszych utworów w historii gier wideo.

 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ -4 -
Zax
Ranking: 1362 Poziom: 41
PD: 9936
REPUTACJA: 503