Z gier cyfrowych ciągnione treści

czyli moje inspiracje, przemyślenia i pohukiwania

Zax Zax 30.04.2011, 16:33
Muzyczne covery 8 i 16-bitowych klasyków - Luther
1690V

Muzyczne covery 8 i 16-bitowych klasyków - Luther

Niektórzy twierdzą, że nasze hobby jest w 99% oparte na recepcji. Gracze mają siedzieć jak zahipnotyzowani przez telewizorami i monitorami i tylko przeżuwać to, co podrzucą nam deweloperzy. Trochę w tym pewnie prawdy, ale jestem przekonany, że w wielu przypadkach gry stymulują wyobraźnię i kreatywność. Również tą muzyczną...

Niektórzy twierdzą, że nasze hobby jest w 99% oparte na recepcji. Gracze mają siedzieć jak zahipnotyzowani przez telewizorami i monitorami i tylko przeżuwać to, co podrzucą nam deweloperzy. Trochę w tym pewnie prawdy, ale jestem przekonany, że w wielu przypadkach gry stymulują wyobraźnię i kreatywność. Również tą muzyczną...xxxxx
 Ostatnio rozpisałem się trochę na temat muzycznych coverów gier z C-64. Dostałem w związku z tym kilka maili - jeden pochodził od Adriana L. "Luthera", którego możecie kojarzyć z doskonałego remiksu tematu muzycznego amigowego Jaguara, w którym zakochał się Ściera (maniak puszczał ten utwór od rana do wieczora przez dobry tydzień).Warto przypomnieć sobie ten wyjątkowo udany cover.

  

 

 Z czym uderzył do mnie w ostatnich dniach Luther? Muzyk wziął jakiś czas temu na warsztat temat z International Karate, który skomponował w 1986 roku Rob Hubbard. Utwór mocno się zestarzał przez te lata. Posłuchajcie jak brzmiało to w oryginale (warto przesłuchać do ok. 3 minuty, bo później mamy do czynienia z zapętlonymi "zapychaczami czasu"):

 

 


 

 

 Przed Wami interpretacja tego utworu w wykonaniu Luthera. Przyznam, że nie słyszałem tego covera wcześniej i... jestem nim teraz oczarowany. Kolejny znakomita aranżacja naszego rodaka, który świetnie oddał duch retro grania.

 

  


Niedługo na PPE pojawi się wywiad z Lutherem, a także jego nowe utwory. Adrian dopieszcza w tej chwili kilka świetnych kawałków... oczekujcie ich za ok. 2 tygodnie!
 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ -4 -
Zax
Ranking: 1362 Poziom: 41
PD: 9936
REPUTACJA: 503