Blog użytkownika godlesowned

godlesowned godlesowned 21.05.2017, 15:42
Nowość w FPS czyli Destiny i Guided Games
258V

Nowość w FPS czyli Destiny i Guided Games

Destiny mimo że jest to niezły wydajacz czasu, jak i pieniędzy to jednak według mnie jest to jedna z niewielu gier która wprowadza coś nowego do świata FPS, w pierwszej części były to rajdy, strajki jak i ogólnie elementy MMO w pierwszoosobowym shooterze. Teraz ruszyli krok dalej czyli usprawniają wszystko co było dobre lub złe, i specjalnie dla graczy Solo wprowadzają nowość zwaną Guided Games.

Warto zacząć do czego po co w ogóle potrzebne są usprawnienia, typu Guided Games.

W pierwszej części Destiny głównymi atrakcjami były Strajki, Rajdy, Nightfalle, oraz PVP. Niestety (lub stety) żeby przystąpić do Nightfalla (jest to trudniejsza wersja strajku z dodanymi modyfikatorami) jak i Rajdu (sześcioosobowa zaawansowana mechanicznie wieloetapowa rozgrywka) potrzebne są 3 lub 6 osobowe ekipy.

Dlaczego nie ma Matchmakingu na rajdach tak jak na strajkach?

Wyobrażacie sobie sytuacje gdzie podczas jednego etapu rajdu King Fall, w zorganizowanym teamie jedna osoba musi wyczytywać znaki, mówiąc w jakiej kolejności Guardiani muszą wskakiwać na totemy, po czym jedna z nich dostaje tarczę w której wszyscy mają aurę i dopiero wtedy boss będzie otrzymywał jakiekolwiek obrażenia, do tego potrzebna jest synchronizacja użycia superów, jak i kolejność... Wyobraźcie sobie że próbujecie to robić z losowymi osobami bez mikrofonów, a jeśli już z to prawdopodobnie z barierą językową?

Po to powstało Guided Games!

No to w końcu co to takiego dokładnie to Guided Games? Jest to gratka dla klanów jak i solo playerów którzy chcą doświadczyć rajdu i otrzymać pomoc. Jak? Nie zawsze klany mogą znaleźć 6 osób do gry w tym samym czasie, dlatego będą mogły utworzyć wydarzenie w którym będzie minimum 4 członków i będą mogli dobrać 2 solo graczy.


Dlaczego to świetna opcja?

Dlatego że gracze którzy nie mają jak lub nie próbowali dostać się do jakiejś grupy, będą mogli liznąć dużej aktywności w Destiny jaką są rajdy, 4 zapewne doświadczonych graczy będzie mogło wytłumaczyć, pomóc i ustalić co ma robić niedoświadczony player, ta osoba będzie mogła nabrać nowych znajomości w grze, i może kiedyś będzie mogła pomóc w innej aktywności?

Są jeszcze oczywiście nagrody!

Każdy klan który będzie pomagać będzie otrzymywać oceny, nie wiemy do końca jak będą wyglądać, ale na pewno każdy klan będzie walczyć o jak najlepszą ocenę bo za nie będą nagrody! 

Trzeba przyznać że jest to świetny pomysł, i na pewno skorzystają z niego wszyscy, tak więc widzimy się na polu walki guardians!

Tagi: activision destiny Destiny 2 games guided innowacja nowości

Oceń notkę
+ +5 -

Oceń profil
+ +10 -
godlesowned
Ranking: 899 Poziom: 46
PD: 13579
REPUTACJA: 693