Manga, Anime, Fantasy, Filmy, Seriale, Komiksy, Książki & Gry na konsole ^^

Yukikaze Yukikaze 09.05.2017, 10:18
Wydawnictwo Kotori wyda light novel Fate/Zero
801V

Wydawnictwo Kotori wyda light novel Fate/Zero

Największa zapowiedź, która zaskoczyła na Pyrkonie Polski fandom mangi i anime ^^

Totalne zaskoczenie i bomba. Tytuł, którego nikt się nie spodziewał. Zapowiedż light novel Fate/Zero na festiwalu fantastyki i popkultury Pyrkonie przebiła inne tytuły zapowiadane przez Polskie wydawnictwa mangowe.

 

Fate/Zero (jap. フェイト/ゼロ Feito/Zero) – seria light novel z gatunku akcji i dark fantasy napisana przez mistrza Gena Urobuchi-ego oraz ilustrowana przez Takashi Takeuchi. Pierwotnie wydana w 4 tomach przez Type-Moon w latach 2006-2007, następnie na fali bardzo dobrego anime (polecam zobaczyć ^^) przedrukowana przez wydawnictwo Seikaisha w sześciu tomach. Powieści te są prequelem znakomitej Fate/stay night. Na podstawie powieści powstaje manga, a w latach 2011-2012 na podstawie powieści został wyemitowany serial anime, zrealizowany przez studio Ufotable. Było one emitowane przez telewizję Tokyo MX od października do grudnia 2011 (pierwsza seria) i od kwietnia do czerwca 2012 (druga seria).

 

Fabuła jest taka. Dziesięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Fate/stay night w mieście Fuyuki gromadzą się magowie oraz ich sługi – bohaterowie przeszłości, przybywających pod postacią siedmiu klas (Saber, Archer, Lancer, Rider, Caster, Assassin, Berserker), by stoczyć czwartą wojnę o Świętego Graala. Rozpoczyna się ona, gdy artefakt wybiera spośród zebranych 7 Mistrzów, którzy najbardziej pragną go zdobyć i spełnia życzenie swojego posiadacza po krwawej wojnie...


    
Oto, że były starania Polskich wydawnictw o wydanie tego tytułu było wiadome od dawna. Jednak głównym problemem była strona Japońska, która miała swoje obiekcje do wydania w Polsce.  Po 2 i pół roku męczenia strony Japońskiej i świetnych wynikach sprzedaży light novel w naszym kraju wydawnictwo Kotori zdobyło licencje na wydanie. Polskie wydanie będzie drugie na świecie po wydaniu w Brazylii i pierwszym w Europie! To pokazuje, jak Polski rynek light novel wzrósł wciągu 2 lat i dał dużą nowość w fandom mangi i anime u nas. Termin wydania Grudzień 2017. Cena 29.99 zł.
Fate/Zero będzie trzecią light novel związaną z grami w Polsce (po Sword Art Online i Re:Zero - Życie w innym świecie od zera).

 

Czy należy się, spodziewać po wydaniu Fate/Zero innych serii z potężnego uniwersum Fate? Może.

 

Wszystkie komentarze mile widziane^^
Pozdro i do następnego razu.

 

Okładki light novel Fate/Zero

Tagi:

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +23 -
Yukikaze
Ranking: 3655 Poziom: 30
PD: 3953
REPUTACJA: 2041