Blog użytkownika jaro77

jaro77 jaro77 07.09.2017, 17:57
W oczekiwaniu na tenisa
140V

W oczekiwaniu na tenisa

Zapomniany piękny biały sport - tenis ziemny.

Była Virtua Tennis, był Top Spin. Ostatnią i zarazem najlepszą odsłoną tegoż pięknego sportu był Top Spin 4 wydany w 2011r.

Mijają lata, a  w temacie gier traktujących o tenisie cisza jak makiem zasiał. Ile się googlowało kiedy będzie jakiś nowy Top Spin, ba nawet nowa Virtua Tennis. Niestety żadnych newsów i informacji. A sport ten bardzo polularny jest w Polsce i w TV, gdzie można oglądać najważniejsze i największe turnieje na świecie. Do tego nasza Isia (Agnieszka Radwańska jakby ktoś nie wiedział, a jest ktoś taki?) i JJ czyli Jurek Janowicz przyczynili się do popularności tego sportu w naszym kraju. Sport ten jest bardzo efektowny do oglądania pod warunkiem, że grają najlepsi zawodnicy czy zawodniczki na świecie i są w formie. Epickie starcia Rogera Federera i Rafaela Nadala już przeszły do historii, a panowie wciąż grają. Do tego starcia Rogera czy Rafy z Novakiem Djokovicem to coś pięknego, jednak mecze takie trwają po kilka godzin i trzeba być prawdziwym fanem tenisa, żeby taki mecz oglądać od początku do końca z rozdziawioną gębą. A ja tak te mecze oglądałem. To coś niesamowitego jak do końca się nie wie kto wygra i szala się przechyla raz na jedną, raz na drugą stronę. Tenis to jeden z nielicznych sportów, gdzie możesz wygrać mniej punktów, a wygrać mecz. Magiczne liczenie w tenisie sprawia ten sport tak pięknym. Rekord w długości meczu tenisowego to 11 godzin grany przez 3 dni, a w piątym secie, który trwał ponad 8 godzin, było 70:68. Jednak mecze Rafy z Novakiem trwające po 5 godzin, gdzie rąbało się dwóch ówczesnych gladiatorów to niesamowite widowisko. Czasami mierzy się siła z techniką i to jest piękne. Sport bardzo efektowny, ale dla laików może się wydawać nudny.

Na bazie całej tej otoczki w Tv, gry o tej tematyce zyskały dużo na popularności. Fenomenem jednak jest to, że od 2011 roku nie wyszła żadna poważna gra tenisowa. To było wręcz niemożliwe, a jednak. Powstaje pytanie, dlaczego nikt się za to nie wziął?Nie chciał zarobić kasy?Sega, 2K Sports? Sega jest dziwna, a oddział 2K z Czech odpowiedzialny za serię Top Spin rozleciał się niestety.

Jednak po 6 latach posuchy został zapowiedziany Tennis World Tour. Wiadomość ta spadła z nieba, aż ciężko było uwierzyć. Czekałem na to, jak Agnieszka Radwańska na wygranie Wielkiego Szlema. A jednak w 2018 roku się doczekamy. Świetną wiadomością jest to, że część ludzi tworzących tą grę ma na koncie serię Top Spin. Do tego gra powstanie na mocniejsze konsole niż poprzedniczki, wiec można się spodziewać przełomu graficznego. Myślę, że skok jakościowy gry też będzie ogromny. Twórcy zapowiadają ultra realistyczną symulację tenisa. No cóż, poczekamy-zobaczymy. Jednak ta tle Pesa czy Fify, fajnie dla odmiany będzie poszarpać w tenisa. Wy też tak czekacie? Do zobaczenia na kortach ;-)

 

Tagi: tenis tennis

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +11 -
jaro77
Ranking: 1856 Poziom: 34
PD: 5969
REPUTACJA: -216