Blog użytkownika Pgrus

Pgrus Pgrus 05.10.2017, 10:11
Wywiad z NRGeekiem
628V

Wywiad z NRGeekiem

Mój archiwalny wywiad, który miał się ukazać w prasie, ale redaktorkom nie pasowało, bo co z tego, że Krzysztof jest gwiazdą internetu, skoro pochodzi z Łodzi, a nie z Mazur, a my promujemy tylko lokalne sławy. Miałem opublikować go rok temu, ale nie mogłem się zebrać z założeniem własnego bloga, tak więc wrzucam go tutaj.

Pgrus Pgrus 02.08.2017, 14:26
Niby Atomic, a jednak niewypał
393V

Niby Atomic, a jednak niewypał

Jak ja bym chciał, żeby to był prosty, głupi, napakowany akcją i sucharami film o ostrej zawodniczce, która kasuje po setkę facetów w jednej scenie. Niestety, zwiastuny mnie oszukały. Dostałem zupełnie co innego. To nie jest tak, że ja mam jakiś problem z filmami szpiegowskimi, gdzie zastanawiamy się, czy dana postać jest poczwórnym, czy tylko podwójnym agentem. Ja ich po prostu nienawidzę.
 

Pgrus Pgrus 24.07.2017, 16:08
Blood - czyli o co chodzi z tym "szczelaniem"?
455V

Blood - czyli o co chodzi z tym "szczelaniem"?

Drugi numer "Retro" zachęcił mnie do ponownego wypróbowania starych fps-ów. Na pierwszy ogień poszedł "Blood", w którym mierzymy się z hordami demonów z piekła rodem. Pominę tutaj historię tej krawej i demonicznej serii, a skupię się na tym, co ją wyróżnia na tle dzisiejszych strzelanin. 
 

Pgrus Pgrus 23.03.2015, 14:29
Batman: Arkham Origins - recenzja gry
1237V

Batman: Arkham Origins - recenzja gry

Na początku było całkiem nieźle. Efektownie wykonane menu główne, grafika na wysokim poziomie, plus świetny motyw przewodni. Utkwił mi w pamięci, a każde odpalenie gry wiązało się z jego odsłuchaniem i wprowadzeniem się w klimat.

Pgrus Pgrus 11.03.2015, 12:50
Utrzymać zombie przy życiu
333V

Utrzymać zombie przy życiu

Niestety, nie mogłem tej recenzji(Deadlings - Rotten Edition PL) umieścić w odpowiednim dziale, ponieważ gry tej nie ma na liście portalu...

Odpaliłem „Zgniłą Edycję”, tylko z zamiarem chwilowego sprawdzenia, z czym właściwie będę miał do czynienia. Okazało się, że to moje „sprawdzanie”, zakończyło się na 33 planszy. Widać wystąpił u mnie syndrom „one more level”, co jest adekwatne do nazwy producenta tej gry.

Pgrus Pgrus 02.03.2015, 08:52
Niedoceniona przygoda Gabriela Belmonta
751V

Niedoceniona przygoda Gabriela Belmonta

Zaczęło się niepozornie. Akurat miałem wolny wieczór, to puściłem sobie materiał Nrgeeka, na temat najbardziej niedocenianych gier poprzedniej, siódmej generacji. Ostatnią prezentowaną grą była Castlevania:Lords of Shadows. I tak zaczęła się ta epicka przygoda.

Pgrus Pgrus 18.02.2015, 13:30
Diablo dobra muza
344V

Diablo dobra muza

Mimo, że trzecia część serii o walce z Panem Grozy, raczej mnie rozczarowała(gdzie te klimaty z dwójki...), to nie mogę powiedzieć tego samego o muzyce. Najbardziej epickie, wysokobudżetowe, buchające wręcz efektami specjalnymi produkcje, nie powstydziłyby się zaprezentować takiej ścieżki dźwiękowej. Bo soundtrack do Diablo III to pierwsza liga.

Pgrus Pgrus 12.02.2015, 19:59
Obcy-moje wrażenia z konfrontacji
352V

Obcy-moje wrażenia z konfrontacji

Na początku było, o dziwo, rozczarowanie. Niby wszystko ok, grafika jest świetna, oświetlenie super, udźwiękowienie obłędne, ale czegoś mi brakowało, mianowicie, Obcego. Myślałem sobie, dobra, będą mnie trzymać w napięciu na "wejście smoka", ale trochę za długo to trwało, a jak już się pojawił, to musiało minąć trochę czasu, aż zacząłem się go bać.

Pgrus Pgrus 19.01.2015, 23:41
Parę słów o machinimie
417V

Parę słów o machinimie

Pewnie jak wielu z Was, w życiu, moimi wielkimi przyjemnościami były lektury(bynajmniej szkolne), gry na kompa, oraz filmy. Wszystkie te wytwory ludzkości wpływały w znacznym stopniu na moją wyobraźnię. A jak człowiekowi roją się w głowie różne obrazki, pomysły na fabułę i postaci, to rzecz jasna, ma taki człek ochotę się wyładować. Znaleźć ujście swojej fantazji poprzez twórczość.

Pgrus Pgrus 18.01.2015, 14:56
W ciemności latanie, to jest gra o Batmanie
593V

W ciemności latanie, to jest gra o Batmanie

Nie wiem właściwie, od czego zacząć. Tyle wątków kotłuje mi się w głowie, dotyczących tego tytułu. A co tam, będę pisał jak leci. Żałuję, że nie zapisywałem wrażeń z gry na bieżąco, tekst byłby bogatszy. Ale jak się kończy po północy...

Pgrus Pgrus 15.12.2014, 11:04
Niezapomniane chwile w grach video #1
386V

Niezapomniane chwile w grach video #1

Kiedyś mówiło się o filmach z "momentami". Oczywiście, nie chodziło o wyjątkowo efektowne sekwencje akcji, pełne oryginalnych efektów specjalnych, nawet nie o groteskową, pełną krwi i przemocy scenę gore. Chodziło o coś naprawdę szkodliwego,  złego i deprawującego umysły.

Pgrus Pgrus 08.12.2014, 18:02
Dochtór Demolka kontratakuje, czyli jaki mam problem z felietonem w Secret Service
560V

Dochtór Demolka kontratakuje, czyli jaki mam problem z felietonem w Secret Service

„Regularnie pisać felietony to tak, jakby oddawać stolec na rozkaz – mawiał pewien znany, legendarny dziś publicysta. I jest to prawda.”

Pgrus Pgrus 29.11.2014, 03:00
Krwiste granie, czyli gra o Conanie
827V

Krwiste granie, czyli gra o Conanie

Z tą grą to było tak: najpierw zacząłem grać w "Conana", ale w międzyczasie wpadła mi w ręce trzecia część God of War'a, dopiero po jej ukończeniu powróciłem do gry barbarzyńcą. Rzecz jasna, lawirowałem pomiędzy dwoma kompletnie odmiennymi światami. Co prawda, łączy je sedno rozgrywki, czyli walka, ale różnice w gameplay'u i wykonaniu są olbrzymie. Co nie znaczy, że "Conan" to zła gra.

Pgrus Pgrus 17.11.2014, 22:43
Mitologia ostra jak maczeta, czyli troszkę grzeczniejsze początki Kratosa
573V

Mitologia ostra jak maczeta, czyli troszkę grzeczniejsze początki Kratosa

Właśnie ukończyłem God of War: Wstąpienie. Mimo kolejnej porcji frustracji i bluzgów(cholerne wyzwanie Archimedesa), muszę przyznać, że niespodzianki nie ma. To kolejny świetny slasher, wart zakupienia. Nic oryginalnego, świeżego w formule rozgrywki. Co nie zmienia faktu, że rozgrywka jest emocjonująca.

Pgrus Pgrus 17.11.2014, 21:02
Analiza artykułu z Secret Service "Graczu, zabiłeś już kogoś czy dopiero planujesz?"
546V

Analiza artykułu z Secret Service "Graczu, zabiłeś już kogoś czy dopiero planujesz?"

Zobaczywszy w kiosku pierwszy(a raczej dziewięćdziesiąty siódmy) numer reaktywowanego czasopisma dla graczy „Secret Service”, postanowiłem go nabyć. Niestety, powinienem najpierw zapoznać się z materiałem Nrgeeka, dotyczącym jakości owego numeru.

Przejdź do strony

Strona

Oceń profil
+ 0 -
Pgrus
Ranking: 6603 Poziom: 23
PD: 1988
REPUTACJA: 1178