Blog użytkownika KurtekPL

KurtekPL KurtekPL 29.03.2017, 16:59
Co nowego wiemy na temat Xbox-a od samego Phila Spencera!
249V

Co nowego wiemy na temat Xbox-a od samego Phila Spencera!

Nasz szef Xbox-a miał jakiś czas temu wywiad z redakcją Unlocked, dzięki której trochę się dowiedzieliśmy o tym jak wygląda świat growy oczami Spencera. Chce Wam przekazać więcej informacji z tego wywiadu jak i trochę swojej opinii.

Jeśli chodzi o wiadomości jakie uzyskaliśmy z tego wywiadu są zawarte w tym artykule :

>>>>>>>>>> http://www.spide(...)-e3.html <<<<<<<<<<

Materiał pokazał mi kolega i po prostu chcę się z Wami nim podzielić jak i też z moją opinią, a podaje link bo nie chciałem chamsko go kopiować i wklejać. (jak co kasy z tego nie mam :( ) 

Będę chciał odwołać się do każdego punktu, który autor wymienił, więc jak co liczę, że nie zrobię tu jakiegoś bałaganu ;) .

(Oczywiście zapraszam aby najpierw przeczytać ten mały artykuł, a później moje wypociny) 

 

1.      Xbox Game Pass i jego problemy.

Usługa brzmi prawie tak samo jak EA Access, ale mimo wszystko to nie jest to samo i moim zdaniem jest trochę gorsza, bo kupując subskrypcje powiedzmy na 1 rok, nie jesteśmy pewni co będziemy mieli. Gry, które mają być w danej chwili nie są grami, które chociaż trochę są świeże, a ta subskrypcja ma nas trochę przekonać do zakupu tych gier mając możliwość ogrania ich i użycia jeszcze 30% zniżki. Halo 5 w sklepie xbox-a kosztuje 239,99 zł i jakoś mimo tej zniżki lepiej bym nie wyszedł, gdy w jakimś sklepie za nie całe 100 zł mogę kupić w pudełku i w folii.  

Mimo wszystko myślę, że nie jedna osoba skorzysta z tej usługi, więc liczę że więcej firm ugada się z MS, jak i też aby sam Spencer wrzucił kilka nowszych produkcji chociaż z poprzedniego roku.

 

2 i 3.      Jest na co czekać na targi E3 2017 i do tego Scorpio ma być jeszcze przed tym wszystkim.

Dwie bardzo ostre informacje. Pierwsza mówi nam, że w ostatnich latach MS miał konferencje w poniedziałek o 18:30 czasu polskiego i przez to konferencja MS była ograniczona do długości 1 i pół godziny, bo zawsze po tej konferencji był pokaz EA lub innych firm. A teraz Spencer zdecydował, aby konferencja odbyła się dzień wcześniej aby móc przedłużyć czas tej imprezy i to mocno mnie cieszy, bo to oznacza że mają co pokazać. A do tego to co mówi druga informacja, że sama nowa konsola Microsoftu, tak zwany Projekt Scorpio ma być pokazany przed targami E3 i z tego co mówi Phil-ek, powodem jest aby mieć więcej czasu na omówienie gier na targach E3. Nice!!

 

4.      Microsoft otrzymał od AMD układ scalony w październiku i dalej myślę,że to nie będzie pół generacja.

Już na dzień dzisiejszy nowa konsola MS już jest gotowa w pewnym stopniu i marzy mi się tak aby konsola miał w sobie tą kartę graficzną z tymi 6 TF , 16GB Ramu DDR4 , no i na koniec AMD Ryzen r5. Jak sobie tak liczyłem z kolegą (tak na oko) to można by było złożyć to za jakieś około 2400-2600zł. Jak tak sobie "policzyliśmy" to pomyślałem, że to dość realne, bo takie rzeczy kosztują o wiele mniej w Stanach (porównując ceny sprzętów np. RTV z naszymi powoduję chęć powieszenia się) i do tego dodać umowy miedzy np. MS - AMD gdzie mogą ugadać się na niszą cenę. Wtedy przy takim sprzęcie oraz "konsolowej" optymalizacji moim zdaniem jest co oczekiwać :D 

Tak cenowo mogła by kosztować te 2200zł i pewnie byłą by to konsola, która na starcie nie dawała by zarobku. Tak jak było np. z PS3. 

Szczerze? Konsoli bym nie kupił na dzień premiery, a nawet po jakimś czasie. Kupił bym wtedy, kiedy wyszła by pierwsza gra, która by mnie zaciekawiła, a moja mała czarna gruba bestia będzie już za stara aby tą grę odpalić. Bo nie jestem (jak mój kolega powiedział) dziwk@ na grafikę, więc dlatego, aż takie parcia nie mam. 

 

5.     Więcej mocy, więcej możliwości.

Tutaj wiadomo, że twórcy będą dawać do gier tryb Scorpio, aby nowy nabywcy nowej konsoli mogli cieszyć się lepszą jakością tak jak jest z PS4 a PS4 Pro. 

Dla mnie najbardziej jednak ciekawi moc chmury. Wiem że od bardzo dawno było o tym gadano, że aż wszyscy o tym już zapomnieli, ale dla mnie teraz sytuacja trochę inaczej wygląda, bo wszystkie gwiazdy na niebie mówią nam, że w tym roku doczekamy się Crackdown 3. Widać, że twórcy mieli duży orzech do zgryzienia, bo zajęło im wiele lat aby to ogarnąć i się nie dziwię bo chyba Oni jako pierwsi chcą stworzyć grę która ma korzystać z takiej "mocy". Nie mówię, że to będzie wielki sukces i wszyscy zaczną z tego korzystać, bo chyba na razie tylko MS ma dużą ilość komputerów/serwerów czy cokolwiek innego co ma nam dać tą wielką moc. Dla tego jestem ciekaw jak potoczy się sytuacja z Crackdown 3 i może jednak mnie zaskoczą. 

 

6.       Daleka przyszłość dla VR.

VR aż tak mnie nie jara, bo można powiedzieć, że wszystkie gry, który wyszły to są takie dema techniczne aby zobaczyć jak ta technologia działa (oczywiście jest kilka wyjątków!). Jeszcze jest hype na ten tym sprzętu i już się powoli kończy, ale uważam że później znowu wszyscy będą o tym gadać. Tylko wtedy kiedy ten sprzęt osiągnie taki poziom techniczny, że już każdy pewnie będzie chciał zagrać/spróbować na tym cacku. Tylko kiedy? 5 lat? 10, 20 lat? Nie wiadomo, ja to zostawiam  i dopiero jak coś  konkretnego będzie się dziać wtedy będę się tym interesował.

 

7.      Przenośne X- pudełko ?

Rynek mobilny dominują smartfony i co najgorsza dominują też dużą część rynku growego i to dzięki największej bazie graczy. Bardzo mi się to nie podoba, że telefony mają duży udział na rynku gier i jest to bolesna rzeczywistość. Tutaj szef xbox-a z dystansem do tego pod chodzi, więc liczę że Nintendo mocno zaszaleje w tej strefie i nie tylko w Japonii, ale też w USA i Europie (no i w Polsce), bo średnio widzę aby MS wypuścił jakąś konsole tego typu, nie będąc pewny swojego stanowiska na rynku konsol stacjonarnych, a Sony po PS Vita bym się nie zdziwił, że by zrobili by sobie przerwę na robienie handheld-u na jakiś czas. Więc?  Do boju Big N !!! 

 

8.     Dalsze spieranie Xbox One S.

No niby coś już od dawna wiemy, ale mimo wszystko dalej myślę, że sama konsola Xbox One po roku lub dwa będzie miała coraz mniejsze wsparcie od MS i od innych firm w formie gier. Nie ma co nad tym gdybać. :p 

 

9.      A jednak jest coś nie tak z tą liczbą gier.

Tu taj chciałbym wrócić do tematu tego rocznej konferencji MS na E3. Sam przyznaję, że nie wiem co miałby jeszcze MS nam za oferować w formie jakiegoś Eksa, bo z "Świętej Trójcy" tylko Forza pewnie będzie, a oprócz tych studiów, które już zapowiedziały swoje gry jak np. Sea of Thieves. To innych MS chyba nie ma :/ . Z tego co możemy usłyszeć lub przeczytać to na pewno coś mają, czego (jeszcze) nie wiemy. Co to będzie? 

 

10.    A jednak miałem rację na temat zapowiedzi nowych gier!

Po konferencji MS w 2016 roku zaskoczyła mnie jedna rzecz, która byłą czymś niespotykanym. A było to, że prawie każda gra, która została pokazana przez MS miała już datę premiery lub zostało powiedziane, że wyjdzie w 2017 roku z jeszcze nie określoną data. To była dla mnie dziwne, bo zawsze dość spora część gier, które były pokazane, nie miały jakichkolwiek propozycji na datę premiery. A teraz to się potwierdza, że MS będzie zapowiadał gry o jakieś półtora roku przed premierą.

Jakby nie patrzeć to fajna informacja, bo nie będzie tworzony na siłę Hype na grę, na którą będziemy musieli czekać kilka lat na skasowanie premierę gry. Ja za to spojrzę z innej strony. Uważam, że ten sposób zapowiedzi gier jest zły. Dlaczego?

Bo w wojnie miedzy fanboy-mi obóz niebieski będzie miał przewagę. Sony będzie sobie zapowiadać gry, które wyjdą nawet za 10 lat, ale i tak zapowie i wszyscy przez cały czas będą gadać o tym jak nie ma gier na Xbox-a. Przez to pewnie nie jedna osoba z tego skorzysta aby zaśmiać się z zielonego obozu. :( 

 

11.     Co się stało z związkiem Remedy-Microsoft?

Niby nie powinniśmy od razu skreślać tego związku, ale patrząc na ostatnie czystki z udziałem nowego szefostwa z siedziby Xbox, trochę ta sytuacja przeraża. Co najgorsza nie było mi jeszcze dane ograć ich ostatniej gry jaką wydali, ale uważam, że oni robią takie typy gier, który nikt inny nie robi, więc brak takich typów eksów jaki robi Remedy nie było by za przyjemne. Liczę, że po prostu jest za wcześnie na jakieś umowy i tylko MS czeka aż coś nowego będą mieli do zaoferowania. 

 

12.    Nie aktualne :P

 

Dziękuje wszystkim, którzy przeczytali do końca, bym się nie zdziwił jeśli ktoś by miał inne zdanie do jakiego pod punktu, więc jak coś zapraszam do dyskusji. :) 

PS. Jeśli popełniłem jakieś błędy w tym blogu.Proszę. Nie krzyczcie na mnie. :)

 

Tagi: e3 2017 Phil Spencer project scorpio xbox one

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +40 -
KurtekPL
Ranking: 251 Poziom: 56
PD: 22894
REPUTACJA: 3688