Blog użytkownika KurtekPL

KurtekPL KurtekPL 21.10.2018, 19:25
Xbox: Przegląd tygodnia #6
361V

Xbox: Przegląd tygodnia #6

Kolejny przegląd tygodnia z zielonego obozu. 

Witam, z tej strony ja i M4tek. Oprócz naszych cudownych osobowości, mamy zbiór ciekawostek z tego tygodnia.

No to JEDZIEMY !

 

 

Premiera Ashen już za rogiem. 

Na twitterze studio tej gry właśnie zaćwierkało, że gra na pewno wyjdzie w tym roku na PC(W10) oraz Xbox One. Do tego gra od razu trafi do oferty XGP. 

Same demo gry będzie dostępne na imprezie w Meksyku X018, ale jeszcze nie wiadomo czy na tej imprezie, będzie oficjalna zapowiedź z datą premiery. 

Tu na dole macie gameplay z Gamescom-u, aby w ogóle zobaczyć co to za gra. Dla mnie wygląda na przyjemną grę z ciekawą oprawą graficzną. 

 

 

Microsoft opatentował nowy sposób pisania.

Każdy wie, że pisanie wiadomości na padzie jest toporne i właśnie nad tym problemem MS zaczął pracować. A nawet powiem więcej, nową mechanikę już opatentował! 

Ludzie z MS, zwrócili uwagę, że klawiatura QWERTY została zaprojektowana przy korzystaniu dziesięciu palców, za to przy stosowaniu za pomocą VR, AR, MR czy też obsługując za pomocą pada, spojrzeniem, gestem ręki itp. nie jest wcale wygodne. 

Dlatego usiedli nad tym i coś nawet wymyślili.

Jest to patent zwany jako klawiatura radialna. Jak widać na obrazkach, zamiast klawiatury QWERTY mamy kołową, chociaż będzie można wybrać kształt, gdzie zamiast koła może być np. prostokąt. Ta klawiatura bez problemu będzie dawała użytkownikowi łatwy dostęp do standardowych liter, znaków i liczb. Do tego funkcja autouzupełnienie też ma być dostępna. 

Oczywiście to wszystko dotyczy tylko samego patentu. Czy ta klawiatura będzie dostępna na naszych konsolach? Tego jeszcze nie wiemy, ale fajnie że MS rozwija to mimo, że za jakiś czas normalna klawa będzie już oficjalnie na Xbox One, a do tego ten patent może naprawdę działać. 

 

A jeśli byście chcieli w przyszłości korzystać z tego systemu w retro stylu, to mam coś dla Was. :) 

 

Kontroler Xbox One "The Duke"

Firma Hyperkin stworzył kontroler do Xbox One, w stylu kontrolera z pierwszego xbox-a w przezroczystym zielonym. Właśnie już można zamawiać przedpremierowo na Amazonie (link tutaj). Cena wynosi 67,97£ + 2,99£ za wysyłkę. 

 

 

Co wiemy o nowych BattleToads?

Zebrałem jakiekolwiek informacje o walecznych żabach.

Po samej konferencji w E3, zbyt dużo się nie dowiedzieliśmy, oprócz dwóch najważniejszych informacji :

Pierwsza - Gra w ogóle powstaje.

Druga - Gra ma już wyjść w 2019 roku.

Oprócz tego trzeba właśnie dodać, że gra nie jest żadnym remake-m, tylko pierwszą pełno prawną grą od 1994 roku! 

Gra będzie oferować to co po przednie części, czyli 2,5 D oraz duże wyzwanie nawet dla hardcore-ego gracza.

Kto czeka? Liczę, że gra będzie tak samo dobra jak właśnie Cuphead, czyli gra przy, której nie jeden pad stracił swój żywot. 

 

 

FORZA RACING CHAMPIONSHIP

Właśnie w tym weekendzie odbywają się mistrzostwa świata Forza w Londynie. Oczywiście turniej odbywa się na najnowszej części, Forza Motorsport 7. Przyznam, że fajnie się to ogląda, wszyscy jeżdżą tym samym autem, więc liczą się tylko umiejętności, a walka o każde miejsce trwa, aż do ostatniego okrążenia. Jak ja przeglądałem jak to wygląda, to podczas wyścigu jednemu pad się rozłączył i pojechał prosto zamiast skręcić w lewo, tak więc z chęcią oglądałem te półfinały, ale muszę dokończyć bloga ....................... :'(

Finał zaczyna się o 19:00 naszego czasu, więc może ktoś się jeszcze załapie. Na dole link to streamu. 

https://mixer(...)edLogo=1

 

 

Kilka nowości w Sea of Thieves.

Właśnie na panelu w Comic Con w New York, zespół z Rare pokazał kilka nowości. Na początku pokazali nową książkę: Sea of Thieves Athena's Fortune. Książka opowiada różne historie i przygody z świata Sea of Thieves. Jak twórcy mówią w książce znajdują się różne ciekawostki dotyczące samej gry, gdzie na przykład jest wyjaśnione dlaczego syreny zabierają nas gdy stracimy statek lub oddalimy się od niego. 

Premiera 22.10(poniedziałek [jutro jak ja to piszę]) i już można zamawiać, pierwsze 500 osób dostanie podpis autora. Cena wynosi 13.99£ Link do sklepu.

Twórcy przy okazji zapowiedzieli, że kolejne książki, będą właśnie opowiadać o trzech gildiach kupieckich: Gold Hoarder, Order of Souls i Merchant Alliiance. 

Podczas panelu pokazali kilka make up-ów, które zostaną dodane już w tym tygodniu. 

 

 

Na dzisiaj to już wszystko od mnie (coś chyba mało niż zwykle :/   ), jeszcze nie dziękuję za uwagę, bo liczę, że jeszcze zajrzycie co tam M4tek napisał i niech on tam się ładnie pożegna :D. 

Dajcie znać w komentarzach co Was zaciekawiło. ;) 

 

Tagi: Xbox Game Pass xbox one

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +18 -

Oceń profil
+ +40 -
KurtekPL
Ranking: 247 Poziom: 55
PD: 22347
REPUTACJA: 3707