Blog użytkownika skalariX

skalariX

skalariX skalariX 24.01.2019, 11:03
Walkirie (aktualizacja do wersji 2.0)
381V

Walkirie (aktualizacja do wersji 2.0)

Nie chcę rozwodzić się nad idealnością God of War, czy też szukać na siłę wad w grze. Kratosowi wystawiam bez wahania ocenę 9,5/10. Po ukończeniu tytułu mogę zaś śmiało stwierdzić, że wybór mitologii nordyckiej wpasował się w grę znakomicie; niczym topór w czaszkę trolla, a wiele elementów ów mitologii mnie zachwyciło. Nordyckim gwoździem uwagi jest dziś temat walkirii. 

skalariX skalariX 15.11.2018, 12:16
E-śmietnik ma się coraz lepiej.
245V

E-śmietnik ma się coraz lepiej.

Nie jest to kolejny odcinek Ulicy Sezamkowej z Oscarem w roli głównej. Kwestia nie dotyczy także nielegalnej utylizacji odpadów na wysypiskach. Z punktu widzenia gracza problem jest bardziej palący - coraz więcej wydawców dostarcza nam niedorobione, zabugowane, z licznymi mikrotranskacjami, na starych silnikach, etc. - napiszmy to wprost - ch#jowe produkcje!  

skalariX skalariX 07.11.2018, 14:20
Netflix: Wiedźmiński casting "od podszewki"!
976V

Netflix: Wiedźmiński casting "od podszewki"!

Na jednych informacja o wyborze Henrego Cavill’a do roli serialowego Wiedźmina spadła niczym grom z jasnego nieba. Inni przecierali oczy ze zdumienia, że Netflix postawił na tak znanego i kosztownego aktora. Więksi fani uniwersum Sapkowskiego zaczęli zastanawiać się i szukać dziury w całym (słusznie?), czy Cavill podoła i jak będzie wyglądać po charakteryzacji. Wiedzcie jednak jedno, że kandydatów/ek do roli głównej było ponoć więcej!!!

skalariX skalariX 02.11.2018, 05:25
Za-duszno mi …
179V

Za-duszno mi …

Przychodzi taki moment, kiedy należy trochę zwolnić: odkurzyć biblioteczkę z pudełkami gier, przejrzeć ją, czy po prostu powspominać stare, dawne czasy np. pierwszej konsoli. To najlepszy okres na wspominki. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat - zaskakujące jest, jak długo towarzyszy nam to hobby …

skalariX skalariX 04.10.2018, 09:19
Kiedy koniec gracza jest bliski ...
1469V

Kiedy koniec gracza jest bliski ...

Dość niedawno przy strajku pielęgniarek mieliśmy do czynienia z podejrzliwie masowym braniem L4. Inna fala nagminnego chorobowego ujrzy światło dzienne już od 26 października, kiedy to RDR2 zawita w e-ostrogach na wszelkie możliwe platformy. Co jednak, kiedy L4 gracza jest prawdziwe, a schorzenie doskwiera tak mocno, że żal jest ogrywać w cierpieniu/na środkach przeciwbólowych lub innych gry perełki?  

skalariX skalariX 04.09.2018, 08:19
Bethesda pod lupą.
528V

Bethesda pod lupą.

Obecne portfolio gier single-player spod wydawniczego dłuta Bethesdy jest spore. Zapewne każdy z Was ma kilka ulubionych tytułów z ich producenckiego lub wydawniczego życiorysu. Jeszcze parę lat temu, kiedy korporacyjne hieny z EA zaczęły żelować swoje włosy, a pewien ksiądz ostrzegał wówczas słowami: „(…) wiedz, że coś się dzieje!!”, rynek gier single-player doczekał się szatańskiego krachu w postaci mikrotransakcji. Każdy był jednak spokojny o Bethesdę.

skalariX skalariX 13.08.2018, 09:59
BARBECUE – Scarlett, czy PS5 FOR YOU?
227V

BARBECUE – Scarlett, czy PS5 FOR YOU?

Wojna w temacie spekulacji o ilości teraflopów pomiędzy nowymi, tworzonymi w stajniach MS i Sony, konsolami trwa w najlepsze. Nie jest to jednak chyba najważniejsze ... Co powinna zawierać nowa generacja konsol, by była dla nas atrakcyjna? Zastanówmy się i podsumujmy.

skalariX skalariX 26.07.2018, 08:47
Elena Fisher zdradzona? Stara miłość Nathana przetrwała?
236V

Elena Fisher zdradzona? Stara miłość Nathana przetrwała?

Niebawem fala hejtu wyleje się na tę parę. Już nawet nie ma znaczenia, czy to obóz zielonych, niebieskich, czy "bezobozowców"! Jakim prawem ktoś może kibicować im obojgu!??

skalariX skalariX 20.07.2018, 14:24
"Mój (krwawy) skarbie"!!!
185V

"Mój (krwawy) skarbie"!!!

Trzy lata nostalgii za wiktoriańskim klimatem! Momenty delikatnej złości na FromSoftware, że tworzą tak trudne tytuły, można było dostrzec w moich kąśliwych komentarzach na forum :/ Od czasu do czasu lightowa irytacja tym, że kolejny kumpel gra (zakumał w przeciwieństwie do głupczaka skalariX'a mechanikę gry). Dalej fakt, że …

skalariX skalariX 08.06.2018, 00:51
Co po(prze)suwałbyś suwakiem?
241V

Co po(prze)suwałbyś suwakiem?

WYMAGANIA - twór o tyle niebezpieczny, że im bardziej producent gry będzie starał mu się sprostać, tym bardziej może znaleźć się w gąszczu niebezpieczeństw i niespełnionych oczekiwań graczy. To tak trochę na zasadzie: dasz palec to Ci rękę wpierd#lą. Mimo wszystko twórcy nie szczędzą wysiłków, by umilać czas dodatkowymi opcjami, które często nas cieszą / bawią / czasem dobijają. Zastanówmy się zatem, co już jest, czego jeszcze brakuje ...

skalariX skalariX 01.03.2018, 15:04
"... i żeby był pokój na świecie!"
315V

"... i żeby był pokój na świecie!"

Jedna konsola, by wszystkimi rządzić, Jedna, by wszystkich odnaleźć,

Jedna, by wszystkich zgromadzić i w jasności HDR związać,

W Krainie forów, gdzie zaległy cienie.

Ta sama konsola dla niebeskich elfów pod otwartym niebem,

Ta sama konsola dla władców krasnali w ich zielonych pałacach,

Ta sama konsola dla brunatnych śmiertelników, ludzi śmierci podległych.

 

skalariX skalariX 22.02.2018, 00:27
Fiku-miku. Zrób tu KLIKu!!
707V

Fiku-miku. Zrób tu KLIKu!!

„Soczyste … , intrygujące …”.

Najważniejsze jednak, że: „Zrobili to w pozycji numer jeden także w naszym kraju …”. Choć „ … szczytował bardzo krótko …” to „wyciekła data premiery!”.

skalariX skalariX 14.02.2018, 01:41
Czy jestem głupkiem kupując grę na premierę?
707V

Czy jestem głupkiem kupując grę na premierę?

Pierwszego dnia Wszechiskra stworzyła komputer, drugiego konsole. Trzeciego dnia zaś ludzie nie mieli w co grać. Wszechiskra rzekła: „Niechaj się stanie światłość!”, czekajcie do XX XX XXXX roku. Tak oto pokrótce można zarysować historię tzw. daty wydania/premiery. Odtąd ludzie z wielką cierpliwością orali pola, doili krowy, zbierali ziemniaki, gdyż wiedzieli, że przyjdzie ów dzień, kiedy zostaną nagrodzeni w postaci gry *.

skalariX skalariX 08.02.2018, 08:56
O dwóch takich, co … dostarczyli sporo wrażeń.
259V

O dwóch takich, co … dostarczyli sporo wrażeń.

Choć definicja dobrego horroru jest poniekąd sprawą indywidualną, zdarza się, iż wystarcza przemyślana mieszanka sprawdzonych elementów z innych gier, by nadać odpowiedni kształt swojemu dziełu. Taką drogę obrał Shinji Mikami (projektant, a później producent serii Resident Evil I-IV).

skalariX skalariX 28.10.2014, 12:37
Jak bardzo opieracie się na recenzjach przy wyborze gry?
455V

Jak bardzo opieracie się na recenzjach przy wyborze gry?

Witam Wszystkich!

oczywistym jest fakt, iż każdy ma swoje ulubione gatunki, na pewno jednak śledzi tematykę wielu nowych gier, a kiedy zasieje się w nim ziarenko „must have” danego tytułu, portfel gracza może czuć się zagrożony.

Demon's Souls Remake na ps5 mi się śni!
Oceń profil
+ +111 -
skalariX
Ranking: 34 Poziom: 74
PD: 51965
REPUTACJA: 44322