Blog użytkownika skalariX

skalariX

skalariX skalariX 13.08.2018, 09:59
BARBECUE – Scarlett, czy PS5 FOR YOU?
401V

BARBECUE – Scarlett, czy PS5 FOR YOU?

Wojna w temacie spekulacji o ilości teraflopów pomiędzy nowymi, tworzonymi w stajniach MS i Sony, konsolami trwa w najlepsze. Nie jest to jednak chyba najważniejsze ... Co powinna zawierać nowa generacja konsol, by była dla nas atrakcyjna? Zastanówmy się i podsumujmy.

Oficjalnych danych na temat parametrów technicznych nie mamy i pewnie najszybciej pojawią się na E3 w 2019r. Już dziś dysponujemy jednak listą „warunków” do spełnienia:

 1. Konsola w 2020r. na starcie z dyskiem 1TB HDD? Bez takich żartów! W czasach łatek do gier z 100GB byłaby to kpina. Nie wymagajmy może dysku 4GB SSD, gdyż sam dysk to dwukrotny koszt konsoli, ale np. szybkie 5TB HDD + SSD na system … obowiązkowo!
 1. Ale cisza, nawet muchę słychać – można z pewnością zaapelować do Sony, by wzięło przykład z MS w kwestii komfortu pracy przy XoX. Oczywiście nie można zapomnieć też o udanym systemie chłodzenia MS.
 1. Wyjście HDMI 2.1 – od stycznia 2019r. Czyli dynamiczny HDR i częstotliwość odświeżania nawet do 120 Hz.
 1. Nie rezygnować z napędu optycznego. Obecnie 50% przychodu z gier to nadal gry pudełkowe. Czy krzywa pudełkowej sprzedaży pójdzie dalej w dół? Wieszczą, że tak, ale wieścili też świetlaną erę VR, a jakoś jej nie widać …
 1. Żadna konsola do streamingu – założeniem dla jej działania jest bombowa szybkość Internetu u każdego użytkownika. Jednak jak długo wiele krajów, w tym także te mocno rozwinięte informatycznie, nie jest w stanie temu sprostać, konsola oparta o streaming byłaby w niektórych częściach świata koszmarem. Jeśli w ogóle to konsola, która spełnia obie funkcje lub dwa różne modele. Phil na swoim ryneczku będzie mieć ponoć takie oferty. Hirai póki co milczy.
 1. Możliwość korzystania z modów do gier z PC. Owszem Bethesd’a, czy inni coś tam dłubią przy wsparciu dla konsol w tym temacie, ale to nadal za skromnie…
 1. He? Znowu aktualizacja?! Rany, czy to nie może robić się po prostu w tle, jak gram?
 1. Jeszcze lepszy serwis. Długie granie i beztroskie pobieranie treści nie wiąże się tylko z posiadaniem szybkiego Internetu po stronie użytkownika, a także z serwisem całej platformy usługodawcy. Drogie MS i Sony – czy można postarać się bardziej, by gracze pobierali wszystko bez opóźnień, czy zerwania połączenia i przede wszystkim, by mogli nieustannie grać online?
 1. Kopiowanie zawartości dysku wewnętrznego na zewnętrzny przy użyciu USB 3.1. Już nie bądźmy przesadnie wymagający z USB 3.2 (póki co nie ma urządzeń wykorzystujących potencjał nowego standardu).
 1. Całkowita kompatybilność wsteczna gier. Taka biblioteka gier u MS nieustannie rośnie, natomiast Sony nie liznęło jeszcze tego tematu …
 1. Crossplay. Specjalna prośba kierowana znów do Sony. Żadna inna platforma nie zamyka się przed innymi, jak PS4. Crossplay jest na Switch, XO, czy PC. Jednak na Sony póki co działa to niczym czerwone prześcieradło na byka … Dziwne, bo przecież firma ma wiele multiplayerowych tytułów, które są multiplatformami.
 1. Więcej ekskluzywnych tytułów. Mimo, iż zdaniem wielu nie sprzedają one konsol, to gro graczy jest właśnie wygłodniałych na tłuste, wielkiego kalibru, nowe IP. W branży jednak wielu twórców lubi się paprać ostatnio tym samym – stąd jadą np. z produkcją „pięciu” sequelów i „trzech” rebotów po bezpiecznym torze.
 1. Więcej opcji graficznych? Opcje: 60fps na „wypasie wypasów” w 1080p, niestałe 60fps na prawie wypasie w 4K, czy może tak rozbudowane opcje, by to gracz mógł sobie poustawiać tak wszystko, by był usatysfakcjonowany nawet z rzucającego cienia trawy …
 1. Kontroler z porządnym akumulatorem!
 1. Inne? Jakie?

 

Scarlett – będziesz żoną idealną, czy mieć kochankę (PS5)?

Ta konsola, która spełni powyższe życzenia i wasze zawarte zapewne w komentarzach propozycje, okaże się z pewnością e-żoną idealną.

 

Teraz wszyscy wypowiadamy na głos życzenia, a dżin je spełnia:

 

Tagi: ps5 xbox scarlett

Oceń notkę
+ +16 -

Abby... marzy o Tobie też wielu z PPE! :)
Oceń profil
+ +124 -
skalariX
Ranking: 23 Poziom: 83
PD: 71027
REPUTACJA: 56819