SKLEP

Kącik niewygodnych informacji

Don't shoot the messenger!
Dobermann Dobermann 12.02.2016, 09:49
Dark news corner #10
419V

Dark news corner #10

Dziś jubileuszowy 10 numer Dark Cornera a w nim: o pierwszej pirackiej grze na PS Vita, o postępie w hakowaniu WiiU, o tym dlaczego Windows 10 jest zły i nie tylko :)

Z okazji że to jubileuszowy 10ty numer DC piosenka będzie na samym początku a nie jak zwykle na końcu ;)

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

 

Pierwsza ISO zgrane z kartridża PS Vita pojawiło się na sieci!

Grupa warezowa PSiCO wypuściła do sieci pierwszy w historii dump kartridża z konsoli PS Vita. Grą która udało się zdeszyfrować jest Uncharted Golden Abyss w wersji europejskiej. Poniżej opis z pliku .nfo.

Więcej informacji tutaj.

 

Postęp nad hackiem WiiU

W zasadzie zamiast rozpisywać się na temat postępów po prostu obejrzyjcie filmik gdzie sam twórca hacka pokazuje go w działaniu :)

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

 

Dlaczego WIndows 10 jest złym systemem?

Microsoft od miesięcy stara się zmusić użytkowników Windowsa 7 i 8.x do przesiadki na wersję 10tą. Robi to w mało przyjemny sposób za pomocą złośliwych aktualizacji które po odinstalowani i tak potrafią wrócić i dalej uprzykrzać życie (każdy kto nie chce skorzystać z ofery MS miał co najmniej jedno starcie z aplikacją GWX). Teraz MS zapowiedział że Windows 10 zostanie dodany jako aktualizacja zalecana czyli w najbliższym czasie komputery wielu użytkowników same zaczną instalować ten system jako aktualizację! Pomijam fakt że MS w przypadku graczy zastosował znaną od lat taktykę przypisania DirectX'a do konkretnej wersji systemu (czyli DX12 może działać tylko na Win10 pomimo tego że nic nie stoi na przeszkodzie aby MS wydał wersję na Win 8/7).

No okej, ale pewnie teraz pojawi się pytanie co w tym Windowsie takiego złego?

Przytoczę ciekawy i smutny eksperyment który znalazłem w tym miejscu.

Tak w skrócie wyjaśniam możliwie prostym językiem. Użytkownik tego forum zainstalował sobie na routerze DD-WRT (to taki alternatywny firmware dla routerów pozwalający na bardzo rozbudowaną konfigurację), na laptopie Linuxa Mint, przy pomocy którego utworzył wirtualną maszynę opartą o VirtualBox. W wirtualce zainstalował Windowsa 10 Enterprise, przy instalacji odznaczył wszystkie opcje telemetrii. DD-WRT wskazał, że nowiutki, nieużywany W10E w przeciągu 8 godzin wykonała 5508 prób połączenia z siecią! Oznacza to tyle, że system bez przerwy wysyła do sieci dane z naszego komputera. Jakie? Tego dokładnie nie wiemy... A gdzie? Cóż można tylko szukać właścicieli adresów IP na jakie leci cały ruch.

Wiadomo że część telemetrii da się zablokować odpowiednią konfiguracją, ale większość użytkowników nie będzie miała wiedzy ani świadomości jak to zrobić...

A jaki to ma kontekst wobec graczy? Dość prosty, jak chcesz pograć w nowe produkcje MS graj na Xboxie, a nie W10 :)

 

Ciąg dalszy zamieszania wokół Psychonauts 2!

W dark cornerze #5 pisałem (link do dc#5) o przygodach najnowszej produkcji Tima Shafera. Jak widac sprawa ciągnie się dalej ponieważ, owszem kapnaię zakończono sukcesem iz ebrano pokaźną sumkę 3,8 miliona dolarów, jednak firma póki co dostała 1,8 miliona dolarów ponieważ musi się wytłumaczyć z kilku rzeczy przez amerykańskim urzędem SEC (Securities and Exchange Commission). Jak widać niejasności w finansowaniu tej produkcji interesują nie tylko fanów ;)

Więcej możecie poczytać tutaj, a za podesłanie artu dziękuję czujnemu Rankinowi :)

Tagi: gwx ps vita psychonauts 2 wii u windows 10

Oceń notkę
+ +20 -

Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Oceń profil
+ +246 -
Dobermann
Ranking: 20 Poziom: 77
PD: 58236
REPUTACJA: 41931
Miesięcznik PSX Extreme