Kącik niewygodnych informacji

Don't shoot the messenger!

Dobermann Dobermann 02.02.2016, 10:34
Dark news corner #9
741V

Dark news corner #9

Dziś nie będzie o hakowaniu, a o tym jak sony zepsuło PS Vite i dlaczego warto zadbać o długie hasło i wieloskładnikowe logowanie do swojego konta.

Zacznijmy od prototypu PS Vita - którą to niektórzy nazywają "martwej" konsoli - z czym osobiście się nie zgodzę, no ale przejdźmy do meritum - jak ta konsola miała wyglądać? Ostatnio pojawił się filmik z prototypem PS Vity na którym widać że pierwotnie konsola miała kilka doskonałych rozwiązań które zostały usunięte w ostatecznej wersji konsoli. Pierwotnie konsola korzystała z kart SD (usunięto je zapewne ze względu na to że zmniejszono tym samym piractwo), konsola posiadała również wyjście HDMI które pozwalało podłączyć ją do zewnętrznego ekranu (jak widać PS TV jest wycięciem kawałka prototypu Vity), a cały design mocno przypominał PS Go (tu podobno Sony musiało zrezygnować z takiego rozwiązania ze względu na przegrzewanie się konstrukcji przy takim układzie elementów).

Jeśli mi nie wierzycie zerknijcie na ten film przedstawiający wspomniany prototyp w akcji. CO ciekawe można zobaczyć jeszcze fajny diodowy system pokazujący jakieś dodatkowe informacje (pewnie kody POST podczas startu konsoli) oraz (nie)sławny package installer czyli mityczne narzędzie pozwalające zainstalować dowolny niepodpisany kod na Vicie - od dłuższego czasu krąży plotka że to narzędzie jest wbudowane (lub było wbudowane) w system PS Vita i było tylko ukryte/zablokowane dla użytkownika końcowego. Czy była to prawda ciężko stwierdzić, oficjalnie nikomu nie udało się odblokować tego narzędzia ;)

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Patrząc na te kilka sensownych rozwiązań (karty SD, HDMI) trochę przykro się robi patrząc jak mogłoby to wpłynąć na rozwój tej platformy...

 

Dbajcie o hasła do swoich kont PSN/XB Live itp

Zwykle piszę o tym że udało się jakoś sprzęt złamać, dziś będzie troszkę inaczej. Jak co roku po świętach drastycznie wzrosła ilość posiadaczy sprzętu konsolwego oraz niestety wzrosła ilość kont które zostały wykradzione ludziom. Na reddicie i wielu innych forach coraz częściej się pojawiają tematy pod tytułem nie mogę zalogować się na własną konsolę, ktoś kupuje gry na moje konto i tym podobne. Dlatego po prostu chciałbym Wam przypomnieć że hasło do Waszego konta powinno być długie i niebanalne oraz powinno być użyte tylko na tym koncie (naprawdę używanie jednego hasła wszędzie jest po prostu wybitnie głupie) oraz w przypadku kont XBL, Steam, Origin użyjcie opcji logowania z wykorzystaniem tokenów lub kodów wysłanych jako sms'y. Nie kosztuje Was to zbyt wiele poza chwilą na przepisanie tego kodu podczas logowania (co jakiś czas ponieważ nie trzeba tego robić za każdym razem) a dzięki temu Wasza cenna biblioteka gier będzie bezpieczniejsza. Najgorzej mają użytkownicy platformy Sony ponieważ niestety ta firma uparcie odmawia wprowadzenia takich zabezpieczeń. Dlaczego? Oczywiście udzielają wymijających odpowiedzi na to pytanie, a jak nie wiadomo o co chodzi to wiemy że chodzi o ogromne pieniądze, ponieważ musieli by zaktualizować firmware wszystkich konsol oraz przerobić wszystkie aplikacje które używają logowania do ich sieci a to niestety by ich kosztowało i to niemałe pieniądze.

To tyle. jeśli kogoś nie przekonują moje słowa to pomyślcie sobie tak, ile jest warta Wasza cyfrowa biblioteczka i jak się poczujecie jak stracicie pewnego dnia do niej dostęp... Myślę że to dość zasadny argument ;)

 

I na koniec: dziś będzie muzyczka do posłuchania w trakcie czytania!

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: origin playstation vita ps vita psn steam Xbox Live

Oceń notkę
+ +32 -

Buduje PCety i game roomy :D
Oceń profil
+ +273 -
Dobermann
Ranking: 18 Poziom: 85
PD: 75297
REPUTACJA: 51542