Kącik niewygodnych informacji

Don't shoot the messenger!

Dobermann Dobermann 01.12.2015, 09:23
Dark news corner #4
568V

Dark news corner #4

Czyli o czym nie przeczytasz na stronie głównej, ponieważ blog tyczy się jailbreaków, emulacji i różnych innych informacji, które są traktowane jako politycznie niepoprawne albo po prostu z pozoru nie warte uwagi...

Nowy tydzień, nowa porcja niewygodnych informacji! Na wstępie chciałbym Wam podziękować, że staracie się mi wskazać ewentualne nieścisłości jakie czasem zdarzy mi się popełnić (szczególnie przy sprzęcie Nintendo, którego nie znam), podrzucacie linki i generalnie tworzycie ciekawe dyskusje poniżej każdego odcinka.

Dobra to tyle jeśli chodzi o przynudzanie wstępem ;)

 

GPD XD - czyli kieszonko-konsolkowy raj dla fanów wszelkich emulatorów.

W jednym z komentarzy niezalogowany użytkownik podrzucił ciekawy linki prowadzący do strony firmy z Hong Kongu (http://www.gpd.hk/), która oferuje urządzenie podobne wyglądem do sprzętu Nintendo ale działające pod Androidem i umożliwiająca odpalenie wielu emulatorów do których konsola została dopasowana. Zresztą zerknijcie na poniższy filmik gdzie całe urządzenie jest zrecenzowane oraz zostały przeprowadzone benchmarki pokazujące jej możliwości. 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

 

Loadiine - czyli jak grać w pirackie gry na WiiU.

Nie oszukujmy się Loadiine to nic innego jak jailbreak umożliwiający wczytanie do konsoli obrazu płyty z grą czyli mówiąc wprost granie w pirackie gry (nie kupuję stwierdzenia, że ktoś robi kopie bezpieczeństwa płyt). Na poniższym filmie widać narzędzie w akcji - jak widać działa. Ciekawe czy z tego powodu wzrośnie zainteresowanie dogorywającym WiiU?

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Detale możecie znaleźć w tym miejscu.

 

PSIO - czyli nowoczesna technologia wspiera retro konsole!

Co powiecie żeby zamiast grac na Playstation One z kart SD zamiast z płyt CD? Z pomocą może przyjść PSIO czyli niepozorne urządzenie które po podłączeniu do portu konsoli Parrarel I/O potrafi emulować napęd CD konsoli, a zamiast klasycznych płyt obsługuje kartę pamięci SD z obrazami płyt - tak wiem, to nadal piractwo, nie mniej jednak twórcy włożyli tyle czasu i pracy w rozbudowę tego urządzenia, a sama konsola jest na tyle stara (wydano ją w 1994 roku) że można na ten aspekt przymknąć oko. Zresztą sami twórcy argumentują w dość rozsądny sposób iż urządzenie powstało z tego powodu, że laser w czytniku konsoli w końcu może odmówić posłuszeństwa a tak będziemy mogli dalej cieszyć się naszymi grami.

Kilka ciekawostek na temat PSIO:

  • pozwala na granie w gry z innego regionu niż nasza konsola
  • można w czasie pracy urządzenia zmieniać karty pamięci
  • urządzenie działa na tyle dobrze, że autorzy postanowili zamiast listy kompatybilności dać listę gier które sprawiają problemy (można zobaczyć ją tutaj)

 

O urządzeniu można poczytać więcej na stronie twórców.

 

Na dziś to tyle, jak zawsze zapraszam to dyskusji w komentarzach, podsyłania mi linków i ciekawostek, a ja na koniec wrzucam jeszcze jeden klim z muzyką pasującą do tego odcinka:

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: emulatory gpd xd loadiine playstation psio wiiu

Oceń notkę
+ +29 -

Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Oceń profil
+ +258 -
Dobermann
Ranking: 18 Poziom: 80
PD: 63071
REPUTACJA: 44236