Kącik niewygodnych informacji

Don't shoot the messenger!

Dobermann Dobermann 27.11.2015, 12:31
Dark news corner #3
772V

Dark news corner #3

Czyli o czym nie przeczytasz na stronie głównej (chyba że Montana postanowi inaczej ;))...

Dziś super odcinek z okazji czarnego piątku! Będzie trochę hardwarowo, trochę reklamowo no i wrócę na chwilę do poprzedniego odcinka aby dopowiedzieć kwestię Kotaku (dziękuję Rankin za linki!), a na koniec podrzucę tutorial który może się przydać części z Was po świętach jak się obłowicie w gry ;) Zatem jedziemy!

 

Klonowanie Playstation 4 jest możliwe!

Swego czasu znalazłem artykuł w którym wspominano że w Brazylii w której ceny zarówno konsol jak i gier są drakońskie, udało się złamać PS4. Była to dziwna informacja ponieważ nikt nie chciał powiedzieć jak to się udało. Reporter zaniósł konsolę do sklepu i dostał po kilku dniach te samą konsolę z wieloma grami wgranymi na nią. Jak to możliwe? Po przekopaniu sieci w poszukiwaniu informacji na ten temat znalazłem skrawki informacji które z grubsza opisują sposób. z grubsza polega on na tym że używając minikomputerka rasbery Pi (jak na poniższym wideo) sczytuje się całą pamięć konsoli (nie dyski a pamięć flash w której konsola trzyma swoje ustawienia, taki odpowiednik BIOSu w komputerze PC), następnie kopiuje się dysk twardy konsoli na druga i wczytuje w te druga konsolę zrzut pamięci z tej pierwszej. W efekcie tego powstają dwie identyczne kopie tej samej maszyny. Oczywiście można śmiało założyć, że przy próbie połączenia się z siecią obie konsole zostaną natychmiast zbanowane, ale najwyraźniej Brazylijczykom to nie przeszkadza ;)

Na poniższym filmie można znaleźć krótką demonstrację gdzie widać proces wykonywania zrzutu pamięci z konsoli.

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

 

Ciąg dalszy sprawy Kotaku.

Ostatnio napisałem informację o tym że Kotaktu zostało zbanowane przez co najmniej dwóch wydawców. Kolega Rankin podrzucił fajne linki (o tu) gdzie poznajemy druga stronę medalu - mamy wspomniane że jednak ban wydaje się zasadny ponieważ serwis złamał umowy poufności (tzw. non disclosure agreement) i opublikował informacje wbrew podstawowym zasadom etyki prasowej. W zasadzie patrząc na całą sytuację zastanawiam się ile jest półprawd w tych doniesieniach i chyba najbezpieczniej będzie założyć, że prawda leży gdzieś po środku.

 

Niemiecki Amazon oferuje darmową wysyłkę do Polski.

Od 23 listopada zamawiając za kwotę co najmniej 49 euro wyślą nam paczkę do Polski za darmo. Idealna sprawa dla tych którzy zamawiają prezenty świąteczne online.

 

Strumieniowanie na PC z PS4 już oficjalnie!

Sony dziś potwierdziło, że pracują nad oficjalną aplikacją do strumieniowania obrazu z PS4 na PC. Pytanie czy "smutni panowie" z Sony przyszli do  Twisteda który robił nieoficjalny port (pisałem o tym w dark news corner #1) i zasugerowali że ma oddać kod aplikacji albo zaciągną go do sądu czy faktycznie Sony samo pracuje nad aplikacją ;)

 

Jak wymienić dysk w konsoli PS4?

Ostatnio trafiłem na sporo dyskusji o tym, że kończy się Wam miejsce na dyskach konsoli (nawet tej wersji z dyskiem 1TB). W zeszłym roku Eurogamer zrobił świetny tutorial w jaki sposób to przygotować, dla lubiących czytać tu jest gotowy tutorial z obrazkami, a poniżej film ilustrujący jak to zrobić. Czy warto to zrobić? Moim zdaniem tak. Sam mam w ten sposób wymienione dyski w obu swoich konsolach i po dziś dzień ich nie zapchałem. A jak komuś mało to na horyzoncie pojawiły już się pojawiły dyski o pojemności 3TB. Zresztą konsola obsłuży każdy dysk który jest rozmiaru 2,5" i ma wysokość do 9,5 milimetra (wysokość jest szczególnie wazna , ponieważ dyski 2,5" cala są robione w rozmiarze od 4,5 do 15 milimetrów, a dyski powyżej 9,5 milimetra nie zmieszczą się w konsoli!).

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Jeśli ktoś z Was miałby pytanie lub problem z instalacją dysku, dajcie znać w komentarzach to postaram się pomóc :)

 

To tyle na dziś! Jak zawsze zapraszam Was do dyskusji w komentarzach oraz podrzucania mi wszelkich "niewygodnych" informacji o których nie nie przeczytacie na stronie głównej ;)

Tagi: amazon hacking kotaku pc PlayStation 4 ps4 stumieniowanie

Oceń notkę
+ +40 -

Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Oceń profil
+ +258 -
Dobermann
Ranking: 18 Poziom: 80
PD: 63652
REPUTACJA: 44210