Kącik niewygodnych informacji

Don't shoot the messenger!
Dobermann Dobermann 28.08.2019, 13:28
Make PPE great again!
249V

Make PPE great again!

Telefony na głównej? Po co to komu? To da się zmienić, wystarczy kilka kliknięć aby PPE było fajne jak kiedyś :)

Kiedyś PPE było serwisem o grach w któym sporadycznie pojawiały się arty o tematyce filmowej, jednak czas idzie do przodu i serwis się zmieniaczy się nam to podoba czy nie.

Obecne treści dotyczące gier stanowią tak na oko 75% całej treści na stronie głównej, może ciut więcej - to zależy od dnia i tego kto pisze newsy. Jednym taki stan rzeczy nie robi różnicy, innym się podoba, jednak jest sporo osób które kręcą nosem (i moim zdaniem słusznie).

Zatem co można zrobić żeby strona główna PPE była fajna jak parę lat temu?

Otóż jaśnie panujący nam Perez dał opcję filtrowania strony głównej ze wszelkiego badziewia które się nam nie podoba, tylko ta opcja jest bardzo dobrze zakopana!. Aby ją znaleźć wystarczy troszkę poszukać i poklikać.

W pierwszym kroku musimy kliknąć w górnym narożniku na swoje konto i wybrać "Edytuj profil":

następnie, klikamy w niepozorną opcję "Ustawienia strony", w menu po prawej stronie ekranu:

I na stronie personalizacji ustawień przewijamy ekran do mniej więcej połowy gdzie kryje się mała ale fantastycznie działająca opcja "Filtruj stronę główną", gdzie elegancko możemy wywalić wszystko co nas nie interesuje.

Po odznaczeniu opcji które nas nie interesują, przewijamy stronę na sam dół i klikami na guzik "Zapisz zmiany". Strona chwilę "powisi" i zapisze zmiany, które możemy sprawdzić wchodząc na stronę główną, która będzie elegancko odfiltrowana ze zbędnych informacji.

Tu przydatna informacja, PPE ma w tym miejscu błąd, otóż po zapisaniu zmian jak wrócimy do tych ustawień to strona będzie pokazywać zaznaczone wszystkie opcje pomimo tego że faktycznie część z nich jest filtrowana. Może Perez przy okazji to poprawi :)

Po co to wszystko?

Z dwóch powodów:

  • po pierwsze dzięki odfiltrowaniu widzimy to co nas interesuje,
  • po drugie (i ważniejsze!), jeśli więcej osób zmieni stronę główną i odfiltruje materiały które ich nie interesują, to wyraźnie spadnie ilość "klików" przy tych odfiltrowanych informacjach w myśl zasady, nie widzisz - nie klikasz. W dłuższej perspektywie czasu może to zmienić zawartość informacji serwisu ponieważ nie ma sensu pisać artykułów w które nikt nie klika ;)

To tyle!

 

Przy okazji, jak ktoś nie wie to PPE ma ciemną skórkę, można ją włączyć klikając na ten niepozorny guziczek na samym dole strony:

Tagi:

Oceń notkę
+ +34 -

Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Oceń profil
+ +258 -
Dobermann
Ranking: 18 Poziom: 79
PD: 62632
REPUTACJA: 43960