Blog użytkownika Redakcja PPE.pl

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 08.11.2018, 18:28
"Tekagen Irande!" - recenzja gry Tekken 7
1646V

"Tekagen Irande!" - recenzja gry Tekken 7

Po wielu godzinach spędzonych w Tekken Tag Tournament 2, nadszedł czas na przesiadkę do siódmej odsłony Króla Żelaznej Pięści. Czy ta gra dorównuje frajdą kultowej "trójce" oraz "piątce"? A może jej bliżej do niesławnej "czwórki"? Niniejszy tekst powinien rozwiać wszelakie wątpliwości.

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 22.06.2018, 08:46
Ta gra wymaga leczenia...
343V

Ta gra wymaga leczenia...

The Inpatient to kolejny duży i szumnie reklamowany tytuł na PlayStation VR. Zapowiedzi klimatu, genialnej immersji i ciężkich moralnie wyborów nijak się jednak mają do tego co dostajemy.

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 09.06.2018, 23:03
„Destroy Everything!!!” – recenzja gry RWBY: Grimm Eclipse
439V

„Destroy Everything!!!” – recenzja gry RWBY: Grimm Eclipse

„Nadchodzi dzień, na który czekaliśmy. Nadchodzi dzień, w którym otwieramy drzwi. Nie chcę słyszeć twojego rozgrzeszenia. Obyś był gotowy na rewolucję. Witaj w świecie nowych rozwiązań. Witaj w świecie krwawej ewolucji. W porę twoje serce otworzy umysły. Historia zostanie opowiedziana. A zwycięstwo jest w prostej duszy.”

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 18.09.2017, 12:47
Everybody's Golf PS4 - recenzja
1703V

Everybody's Golf PS4 - recenzja

Golf nie jest najpopularniejszym sportem na  świecie. Ale nie jest także dyscypliną na tyle niszową, by nie mieć swoich przedstawicieli na rynku gier.  Po raczej średnim Rory McIlroy PGA Tour, przyszła pora na drugiego przedstawiciela tego pięknego sportu, na konsolach obecnej generacji.  Czy produkt Clap Hanz spełnia oczekiwania fanów? Tego dowiecie się z recenzji. 

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 28.08.2017, 17:42
W podróży z jarym starociem Kairosoftu jako developer gier wideo
644V

W podróży z jarym starociem Kairosoftu jako developer gier wideo

Kairosoftカイロソフト to producent mobilnych gier wideo  z siedzibą w Tokio, Japonii. Firma została założona już w 1996 roku i należało do niej zaledwie dziewięć osób, dziś pracowników jest aż 450. Zaczynali z grami dōjin (tzn. tworzonymi hobbystycznie) na platformę Windows, były one stricte symulacyjne. Pierwszą z nich była gra, w której prowadziliśmy księgarnię, a drugą recenzowane Game Dev Story, które pierwotnie choć znajdowało się na komputerach, w roku 2010 trafiło na iOS i Android. To przyniosło firmie międzynarodową rozpoznawalność i zyski większe niż zazwyczaj.

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 28.08.2017, 17:42
Uncharted: Fortuna Drake'a REMASTERED - recenzja
1515V

Uncharted: Fortuna Drake'a REMASTERED - recenzja

Naughty Dog to studio czarodziei. Gdy 7 grudnia 2007 roku na PlayStation 3 ukazała się pierwsza część Uncharted - wszyscy oniemieli. Gra (jak na ówczesne standardy) była piękna, a w dodatku sama fabuła była na wysokim poziomie. Oceny krytyków nie odstawały innym hitom (88% na Metacriticu), a wiele osób kupiło PS3 tylko dla niej. 7 października doczekała się remastera (właściwie doczekały się, bo można te gry kupić na jednej płycie jako Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a, albo oddzielnie jako remaster jednej gry), którego w tej recenzji ocenię.

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 23.08.2017, 10:20
The Crew - recenzja
500V

The Crew - recenzja

Gdy 5 września 2006 roku na PC, PSP, PS2 i Xboxa 360 wyszła gra Test Drive Unlimited - wszyscy byli zachwyceni, a gra była bardzo dobrze odbierana (średnia ocen wersji PC na Metacriticu to 79%, a to mimo wszystko bardzo dobrze jak na tamte czasy. W 2011 przyszło TDU 2, które było trochę gorszym produktem (Metacritic, wersja PC - 72%), ale nadal grało się (przynajmniej mi) przyjemnie. Ale co mają te dwie gry z tematem tej recenzji? Otóż są to gry zaliczane jako ścigałki MMO.

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 10.07.2017, 19:09
The Unfinished Swan - Recenzja
383V

The Unfinished Swan - Recenzja

The Unfinished Swan to gra przygodowa z elementami logicznymi studia Giant Sparrow, opowiadająca historię chłopca o nazwisku Monroe, który przemierza nieznany świat w poszukiwaniu niedokończonej Łabędzicy z ulubionego obrazu swojej matki.
Czy jest to hit na miarę "Flower", czy może gra zawiodła na całej linii? Zapraszam do krótkiej recenzji.

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 12.04.2017, 17:58
Blinded by Light – recenzja gry Final Fantasy XIII
664V

Blinded by Light – recenzja gry Final Fantasy XIII

Gdy tylko się stałem posiadaczem PlayStation 3 w 2009 r., to jednym z niedalekich zakupów miała być między innymi trzynasta część bardzo znanej serii jRPG. Z powodu innych wydatków oraz mieszanych opinii na temat tejże gry, darowałem sobie jej zakup w dniu premiery. Czyniąc to, zacząłem się zastanawiać, czy ta produkcja rzeczywiście jest taka zła, czy po prostu krytyka graczy jest zbytnio przesadzona. Na to pytanie znalazłem odpowiedź pod koniec marca 2012 r., kiedy to kupiłem swoją kopię Final Fantasy XIII...

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 22.03.2017, 14:28
„End of the line for you, handsome!” – recenzja gry Dino Crisis
1606V

„End of the line for you, handsome!” – recenzja gry Dino Crisis

Od pewnego czasu bardziej mnie ciągnie do nadrabiania klasyków z pierwszego PlayStation niż do poznawania coraz to nowszych tytułów na PlayStation 4. Ostatnio ogranym przeze mnie starociem jest pierwszy epizod przygód pewnej rudej dziewczyny strzelającej do dinozaurów, który to chciałem koniecznie nadrobić. Czy ten survival-horror okazał się tak samo dobry, jak go sobie wyobrażałem te kilkanaście lat temu?

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 05.11.2016, 13:48
Batman Return to Arkham
2180V

Batman Return to Arkham

                Batman powraca na konsolę Playstation 4 i Xbox One. Czy jest to dobry powrót? Czas na kilka słów o remasterze nie do końca udanym, lecz czy aby na pewno?

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 10.08.2016, 22:05
The Dragon of Dojima – recenzja gry Yakuza 3
1384V

The Dragon of Dojima – recenzja gry Yakuza 3

Kilka lat temu marzyłem o tym, by zagrać chociaż w jedną część serii Yakuza. W roku 2015 (a dokładniej tuż przed dniem moich dwudziestych piątych urodzin) marzenie to spełniło się – brat kupił mi w rozsądnej cenie trzeci epizod przygód pewnego jegomościa, zwanego Kazumą Kiryu. Czy ta produkcja spełniła moje oczekiwania?

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 17.01.2016, 18:22
Wiek pary tysiąc lat później, czyli SteamWorld Heist
726V

Wiek pary tysiąc lat później, czyli SteamWorld Heist

Z nieukrywaną radością spoglądam na progres szwedzkiego studia Image & Form. Zaczynali od pierdółkowatego SteamWorld Tower Defense dostępnego tylko w DSiWare, potem rzucili na rynek całkiem strawne, lecz zupełnie inne SW Dig, by teraz zaskoczyć ponownie – co prawda SteamWorld Heist nadal jest grą osadzoną w uniwersum napędzanych na parę robotów, ale gatunkowo to dość oryginalna, side-scrollowana strategia turowa. Czy i tym razem mamy do czynienia z solidnym indykiem za niewygórowaną kwotę? Nie do końca, choć mogę się z tego tylko cieszyć. Ale po kolei.

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 29.12.2015, 22:23
Zapraszam obcych do zniszczenia Ziemi, czyli Xenoblade Chronicles X
954V

Zapraszam obcych do zniszczenia Ziemi, czyli Xenoblade Chronicles X

Pierwsze Xenoblade Chronicles wyrwało mnie z butów i muszę to napisać jasno i wyraźnie – to jedna z najlepszych gier w moim życiu. Z tego też powodu bardzo czekałem na kolejną pozycję z literkami X, E, N i O w tytule. Nieco z niepokojem spoglądałem na to, że X ma być tytułem sandboksowym, które zazwyczaj mocno tracą w kwestii fabuły. A to właśnie historia była główną siłą napędową "jedynki". Cóż, jedno zostało nam zabrane, a co innego dane.

Redakcja PPE.pl Redakcja PPE.pl 28.12.2015, 08:00
Tekken Tag Tournament 2
932V

Tekken Tag Tournament 2

Dla tej serii kupiłem konsolę. Pierwsze Playstation, potem drugie a i z trzecim było podobnie. Nie jestem w stanie wskazać jak wiele godzin spędziłem przed ekranem. Gdybym podobny czas poświęcił na naukę gry na gitarze byłbym już tak dobry jak Steve Vai.

 

Recenzja z dnia: 24.04.2014

 

Przejdź do strony

Strona

Oceń profil
+ 0 -
Redakcja PPE.pl
Ranking: 19281 Poziom: 16
PD: 825
REPUTACJA: 0