Blog użytkownika Volfer

Volfer

Volfer Volfer 15.08.2014, 20:39
Analiza - Triforce
817V

Analiza - Triforce

Witam w moim drugim blogu dzisiaj przeanalizujemy czym jest Triforce.

               Bez zbędnych pierdów, Triforce jest to najpotężniejszy artefakt w serii The Legend of Zelda. Został on stworzony przez trzy boginie Nairu, Aurore i Din. Każda z nich zostawiła w nim cząstkę swych moc ,czyli:

-Potęgę

-Mądrość

-Odwagę

Powiedziane jest  że ten kto posiądzie całą Trójmoc zdobędzie władzę nad światem(ta…) Spoczywa on w miejscu w którym boginie opuściły świat ludzi, czyli w Złotej Ziemi, która jest jednym z najważniejszych wymiarów w uniwersum The Legend of Zelda(ale to temat na innego bloga).  No i tyle tej historii, serio więcej dialogów podających jakieś ważniejsze informacji dotyczących tego czegoś  nie znajdziemy.

 

-Ok… A jak wygląda ten cały triforce ?

                Hm… to zależy. Triforce występuje w dwóch typach. W postaci materialnej i tej niematerialnej. Z tego co pamiętam Triforce w postaci materialnej z możliwością bezpośredniego zdobycia go wystąpił tylko w grach serii Oracle na GBC i to w dodatku w intrze, więc… nie mam nic dodania. Poza tym  występował on jako część opowieści  o nim w takich grach jak Ocarina of Time czy Twilight Princess. No a jako ta niematerialna w każdej części serii(tylko nie zawsze w całości).

 

-A kto posiada części Triforca ?

                Posiadają ją trzy postacie:

- Link, główny protagonista w grze, posiada Triforce Odwagi

-Zelda, tytułowa księżniczka, posiada Triforce Mądrości

-Ganon, główny zły charakter, posiada Triforce Potęgi

PS. W A Link Beetwen Worlds Trójmoc posiadają też dwie inne postacie(przez kradzież)

 

-Dobrze a jak działa Triforce ?

                Trudne  pytanie. Dokładne działanie triforca nie jest do końca  znane. Jest kilka teorii ale tą najpewniejszą jest to, że Triforce służy do zmiany wyglądu i mocy postaci. Najpotężniejsza część Triforca czyli Triforce Potęgi zamienia swego właściciela w potężna Bestie i to jest zapewne najpotężniejsza forma jaką można przybrać za pomocą Triforca. Następnie jest Triforc Mądrości i  jego działanie jest dosyć dziwne…  W grze Wind Waker Za pomocą jego mocy Tetra uwolniła swą prawdziwą postać czyli Zelde(która podajże z tego co czytałem chyba w Hyrule History jest reinkarnacją bogini Hyli, ale tego nie jestem pewien) ale może on też zmienić jego posiadacza w Sheika,( mężczyzne ??? ehm…LoL) czyli całkiem niezłego wojownika. No i ostatni czyli Triforce Odwagi, który … no właśnie hm. Każdy kto posiadał go był Linkiem(przynajmniej jego inkarnacją) ale tu wychodzi gra Majora’s Mask i maska Dzikiego Bóstwa . I to jest jedna z teorii, którą całkowicie popieram , że dzięki mocy Majory Link ujawnił swą najpotężniejszą formę, która jest wręcz niezwyciężona.

 

-No to w końcu czym jest ten Triforce ?

                Triforce to najpotężniejsza rzecz w Zeldowym uniwersum. I prawie każdej grze jest (głównym) powodem naszej przygody. Czy potrzeba czegoś jeszcze ?

Tagi:

Oceń notkę
+ +5 -

To nie grafika lecz gameplay i fabuła tworzy grę.
Oceń profil
+ +23 -
Volfer
Ranking: 462 Poziom: 53
PD: 19320
REPUTACJA: 1799