Blog użytkownika Volfer

Volfer

Volfer Volfer 08.08.2014, 14:05
Mój Top 10 najlepszych gier z serii The Legend of Zelda
1676V

Mój Top 10 najlepszych gier z serii The Legend of Zelda

Na samym początku chciałbym oznajmić, że każda z zaprezentowanych gier tutaj jest dla mnie najlepsza ale na daną chwilę. Gdy chcę pograć w jakąś retro Zelde biorę pierwszą, jak chce jakąś mroczną biorę Twilight Princess itd. to będzie raczej taki ranking sentymentalny.

10.

The Legend of Zelda - Twilight Princess

   Pewnie teraz wielu się będzie pytało dlaczego to Twilight Princess gra uważana za jedną z najlepszych Zeld jest na 10 miejscu ? Gdyż mi osobiście klimat tej Zeldy nie przypadł zbytnio do gustu. Brakowało jej tego czegoś co miały inne Zeldy tego specyficznego humoru. Tej pięknej mimiki, która tutaj... no zła nie była ale czasem to aż mnie obrzydzała szczególnie wtedy gdy była opowiada legenda Triforca. No i grafika przepraszam Nintendo gdzie są kolory ? Ale poza tym to wciąż Zelda !!! Piękna poważna opowieść jedyna tak w serii nie było równie mrocznej Zeldy. Sterowanie na Wii bardzo przypadło mi do gustu, szczególnie strzelanie z procy czy łuku. Tutaj mogliśmy nareszcie jeździć na Eponie po ogromnym terenie, mogliśmy nawet walczyć na niej używając MIECZA !!! Właśnie z tego pamiętam tą Zelde za piękne i przyjemne galopowanie na koniu, aż żal było schodzić z wierzchowca...

 

9.

The Legend of Zelda - The Minish Cap

   Moja ulubiona gra na starusieńkiego GameBoy'a Advance'a. Grę tą wspominam bardzo ciepło gdyż była to pierwsza przenośna Zelda w jaką grałem. Do dziś pamiętam wszystkie epicki potyczki z bossami, wszystkie przedmioty, przeciwników, zadania praktycznie WSZYSTKO.  Świat po którym podróżujemy w tej grze jest bardzo podobny do tego z Okaryny. Mamy tu bardzo podobne lokacje jak i postacie. Naszym głównym zadaniem w tej grze jest uratowanie zamienionej w kamień Zeldy. By jej pomóc musimy zdobyć cztery żywioły, które swoją mocą przywrócą dawną moc ostrzu Pikori (Four Sword). Gdy już nam się to uda Link będzie mógł się sklonować ??? I pokonać głównego złoczyńce w grze Vatiego i uratować Hyrule oraz oczywiście księżniczkę Zeldę ;)

 

8.

The Legend of Zelda/ Zelda II (NES)

  Tak proszę Państwa te dwie świetne gry egzekwo zajmują ósme miejsce. Dlaczego ??? Gdyż nie mogłem wybrać która z nich zasługuje na lepsze miejsce. Obydwie gry są  na Nes'a i obydwie choć prezentują całkowicie odmienny styl rozgrywki to prawdziwe klasyki przy których nie da się się przejść obojętnie. Obydwie jakby tworzyły a raczej zmieniał styl gier przygodowych (można powiedzieć RPG'ów) Obydwie bardzo szanuje za to co nam zaoferowały i za to je kocham (ale ja słów używam xD)

 

 

7.

The Legend of Zelda - A Link to the Past

   Choć dwie poprzedni gry były świetne to dopiero właśnie A Link to the Past pokazało w jakim kierunku pójdzie seria The Legend of Zelda. Można powiedzieć, że to była pierwsza gra z serii, która ukazała nam prawdziwą fabułę. Pewnej nocy z Linkiem telepatycznie kontaktuje się księżniczka Zelda prosząc go o pomoc gdyż została uwieziona wraz z innym dziewczętami w zamku przez złego Czarnoksiężnika( w wersji japońskiej Proroka) który chce przyzwać na ten świat swego pana Ganona. Link oczywiście ruszył jej z pomocą . W grze występuje wiele nowych przedmiotów oraz jeszcze większy, bardziej skomplikowanych LOCHÓW. Ta gra jest uważana za najlepszą z klasycznych Zeld i prawdę mówiąc trudno mi się z tym nie zgodzić. To jest według mnie najlepsza klasyczna ZELDA EVER.

 

6.

The Legned of Zelda - A Link's Awakening

   Pierwsza przenośna pełnoprawna Zelda. Zadebiutowała na czarno-białym GameBoy i z miejsca stała sie wielkim hitem. To jest pierwsza Zelda w historii gdzie nie występuje tytułowa księżniczka a jest tylko wspomniana przez Link na samym początku gry. Akcja gry dzieje się na dziwnej wyspie na której czubku znajduję się wielkie jajko ??? Eeee ok. Nintendo. Naszym zadaniem jest zabranie kilku instrumentów rozsianych po całej wyspie by móc zbudzić Wielką Rybę ??? Nintendo chyba ktoś tu był na haju. Świat po którym podróżujemy jest całkiem duży jak na pojemność kartridży starusieńkiego GameBoy'a. Ciekawą możliwością w tej grze są zdjęcia które Link może sobię zrobić jest ich chyba podajże 7 (ale tylko w wersji DX) Ja tą grę uwielbiam i polecam ją każdemu ponieważ historia opowiedziana w niej jest nie zwykle piękna i smutna zarazem, naprawdę polecam.

 

5.

The Legend of Zelda - Four Sword Adventure

  Pewnie teraz wielu z was robi wielkie oczy gdyż nie wierzy że ta gra jest na piątym miejscu !!! Ale jest :) Dlaczego ? Gdyż posiadam do tej gry wielki sentyment. Pamiętam tą super zabawę jak się grało w razem we czwórkę, w szczególności w trybie Battle. To było wszystko tak zabawne, że do dzisiaj nie mogę zapomnieć tej zabawy :)

 

4.

The Legend of Zelda - Spirit Tracks

   Moja ulubiona przenośna Zelda. Została stworzona na silniku poprzedniej gry ale czy to znaczy, że jest gorsza ? NIe !!! Jest świetna w szczególności muzyka. Uwielbiam jeździć pociągiem po Hyrule i słuchać tego świetnego utworu. W tej grze po raz pierwszy możemy naprawdę pokierować ZELDĄ !!! Naszym zadaniem jest uratowanie CIAŁA Zeldy (w Nintendo nieźle muszą ćpać) a sama Zelda towarzyszy nam jako duch.  W tej grze mamy 4 świątynie( nie jestem pewien) i po przejściu każdej odblokowujemy możliwość powędrowania naszą cicuchcią dalej w świat. Niestety w tej Zeldzie nie znajdziemy części serca ;( Najczęściej nowy zbiornik zdobywam za Bardzo Wysoką Cenę paru tysięcy rupi lub w jakiś konkurach czy zadaniach pobocznych. Można powiedzieć że Nintendo zastąpiło części serca stemplami które znajdują się w różnych lokacjach. Po zdobyciu wymaganej ilości dostajemy od Niko jakiś nowy przedmiot. Dawną już w nią nie grałem szkoda...  z chęcią znowu bym w nią zagrał...

 

3.

The Legend of Zelda - Skyward Sword

   Najlepsza dostępna gra na konsolkę Nintendo Wii. Ja tą grę nazywam połączeniem stylistyki Twilight Princess i Wind Wakera. Grafika wygląda świetnie, można by ją porównać do namalowanego obrazu za pomocą pasteli. Naszym zadaniem jest ZNOWU uratowanie Księżniczki Zeldy, tylko tym razem aż chce się jej szukać. Gdyż pierwsze chwile spędzone z grą tak na mnie działały, że aż nie chciało się od Zeldy odchodzić nawet na krok. Gra cechuje się rewolucyjnym sterowaniem. Za pomocą kontrolera możemy tak dokładnie sterować mieczem że aż się czuję jakby się samemu było Linkiem. W tej grze stanowczo rozwinięto system Tarcz. Teraz każda tarcza nam się zużywa(no z wyjątkiem) możemy je ulepszać, kupować kilka na zapas itd. Bardzo mi się to spodobało gdyż nareszcie mam na co wydawać Rupii. Tutaj raczej już nie mam nic do dodanie gdyż nie musicie sami w nią zagrać

 

2.

The Legend of Zelda - Ocarina of Time

   Najlepsza gra kiedykolwiek zrobiona na drugim miejscu !!! TAK :D Uwielbiam tą grę ale jest jeszcze inna lepsza od niej (oczywiście dla mnie :)) Ta gra jest uważana za najlepszą robotę Nintendo. Ta gra podobnie jak Super Mario 64 które pokazało jak robić platformówki w 3D,  pokazała nam jak tworzyć pełnoprawną grę przygodową w 3D. Ta gra była naprawdę rewolucyjna !!! I do dziś się nie postarzała :) Gra pokazuje nam jak w ogóle Ganondorf  zdobył część Triforca i zmienił się w bestię Ganona. W grze możemy podróżować w czasie (dokładnie o 7 lat w te i w tamte) Gra ma jednak tą niechlubną sławę w Zakończeniu gdyż podzieliła oś czasu aż na trzy części.(CO za ludzie chcieli w ogóle tej chronologii ZELDA TO LEGENDA) Tą grę musi przejść każdy i to obowiązkowo!!!

 

1.

The Legend of Zelda - Majora's Mask

   Tak Majora to według mnie najlepsza część w serii. Ta gra jest według mnie unikalna, niema drugiej takiej Zeldy. Mrok w tej grze jest unikalny, taki psychologiczny niema bezpośredniej przemocy ale te odczucia smutku,bólu, strachu (eh.. song of healing..) żałuje że nie było czegoś takiego w Twilight Princess... Grę tą cechuje system masek, mamy możliwość przemiany w cztery różne postacie, a masek dodatkowych(pomocniczych) jest full. W grze są tylko cztery świątynie czyli tylko cztery serca. Więc po całej terminie porozsiewane są części serca.  Fabuła, opowieść jest świetna. Za to kocham tą grę, za to ją wielbie UWIELBIAM JĄ !!! CO roku proszę by pojawił się reamek na 3DS'a proszę by nasz dystrybutor ją spolszczył (JEST SPOLSZCZONY ROM. Niech to wykorzystają wszystko mieli by na tacy) POLECAM POLECAM w nią zagrać. Choć na początku może wydawać się trochę dziwna nie odpuszczajcie, zagrajcie...

 

 

Tagi: the legend of zelda top 10

Oceń notkę
+ +19 -

To nie grafika lecz gameplay i fabuła tworzy grę.
Oceń profil
+ +23 -
Volfer
Ranking: 460 Poziom: 52
PD: 19312
REPUTACJA: 1799