Blog użytkownika pietryk

pietryk pietryk 06.01.2017, 14:35
Wtopa z zakupem Samsung Galaxy S7 part 1 - prośba o pomoc userów PPE!!!
767V

Wtopa z zakupem Samsung Galaxy S7 part 1 - prośba o pomoc userów PPE!!!

10 maja 2016 roku stałem się szczęśliwym posiadaczem telefonu Samsung Galaxy S7. Smartfon ten zakupiłem m.in. z myślą o nowych grach mobilnych (takich jak np. Androidowy port dziewiątej części mojej ukochanej serii Final Fantasy). Niestety moje szczęście nie trwało długo. Po kilku miesiącach mój S7 zawiesił się po raz pierwszy...

Po kilku zawieszkach telefon kompletnie przestał działać. W normalnym wypadku udałby się z telefonem do naprawy gwarancyjnej...niestety tutaj zaczyna się problem. Jak typowy ''polak-cebulak'' (nie lubię tego antypolskiego określenia ale w tym wypadku jest ono jakże trafne) wylicytowałem na znanym portalu aukcyjnym telefonik wprawdzie nowy, lecz bez dowodu zakupu - bo rzecz jasna taniej.

Opis oferty brzmiał:

 

Nowy, nieużywany, dostałem jako prezent, nie mam paragonu, ale wewnątrz jest karta gwarancyjna.

 

Jak się okazało w serwisie, niestety bez paragonu nie ma gwarancji... No trudno, stwierdziłem, iż trzeba zapłacić za własną głupotę i chęć zaoszczędzenia. Byłem przygotowany na to, że za naprawę będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Niestety dwa poznańskie serwisy tylko rozłożyły ręce:

 

Zbyt rozległa usterka na płycie głównej.

 

Powyższe słowa zabrzmiały jak wyrok.

Jest mi tym bardziej nieswojo, że nie jest to mój pierwszy sprzęt Samsunga. Telewizory, laptop, aparat cyfrowy, 2x Samsung S7. Wszystkie te sprzęty kupiłem na gwarancji, raz chciałem przyoszczędzić i masz babo placek...

Notabene Samsung ostatnimi czasy boryka się ze sporymi problemami - chociażby wstydliwa dla koreańskiego giganta afera z wybuchowymi Galaxy Note... Firma potrafiła jednak wyjść z tego z twarzą i zarządziła wielką wymianę wszystkich telefonów z tej serii.

Nieśmiało liczę, że również w mojej sprawie da się coś zrobić. Mój smartfon, mimo, iż zakupiłem go od osoby prywatnej, był nabyty pierwotnie z legalnego źródła. IMEI zgodny z tym który widniał na pudełku. Dlatego zamierzam w następnej odsłonie tegoż bloga przedstawić list otwarty do Pana Hadrian Baumanna - Prezesa firmy Samsung Polska z prośbą o wymianę mojego S7 na nowy.

Drodzy użytkownicy PPE, proszę Was gorąco o wsparcie w moim dążeniu do tego, abym mógł w końcu zagrać w moje ukochane FF IX na nowym, sprawnym Samsungu S7 i poparcie mojej petycji!

Tagi:

Oceń notkę
+ -8 -

Oceń profil
+ +10 -
pietryk
Ranking: 3372 Poziom: 28
PD: 3333
REPUTACJA: 845