Blog użytkownika Otaku91

Otaku91 Otaku91 26.10.2015, 22:05
PS3 kompatybilne z Psone
1441V

PS3 kompatybilne z Psone

  Do dnia dzisiejszego nie byłem tego świadom. Słyszałem o wczesnych modelach Ps3 (fat) kompatybilnych z grami z Ps2, ale o Psone nikt nigdy nie wspominał. Zbędny bajer? Nie dla tych którzy pokochali gry z szaraka, a przez różne koleje losu nie posiadają tejże leciwej konsoli.

  Posiadam tę konsolę parę ładnych lat, jednak do głowy mi nie przyszło, żeby ładować tam czarną płytkę. Przypadkiem natrafiłem na YT film, gdzie gość odpala gry z szaraka na trójce. Padło stwierdzenie, że każda wersja tejże konsoli czyta klasyki z psone. Szok, niedowierzanie. Zwłaszcza, że na PSN płaci się za taką przyjemność (sam kupiłem kolekcję Abe'a). Krótkie rozeznanie w google...faktycznie!
Miałem tylko nadzieję, że wersja SS również potrafi takie cuda. Przy moim szczęściu istniała możliwość, iż tak się nie stanie ;p

Przeczesałem składzik ze starszym sprzętem, w poszukiwaniu jedynej ocalałej płytki z tamtych czasów...jest! Pora na test! Wkładam płytkę:

Jest dobrze

Aż się łezka w oku kręci

Kojarzycie to dzieło? ;]

  Moja super slimka załapała u mnie mega plusa. Ostatnio pokłóciliśmy się i nie zaglądałem do niej dobrych parę miesięcy. Jak zwykle poszło o sklep PSN (jak długo może się to wczytywać?! O ile w ogóle się połączy.) i liczne aktualizacje. Po dzisiejszym odkryciu postanowiłem dać jej drugą szansę.

Na dodatek zapragnąłem "uzupełnić" kolekcję o pewne tytuły. Ceny nie zachęcają, ale cóż zrobić. Dostępność: większość niszowych tytułów tylko na ebay'u. Resztę znajdzie się na allegro, jednak nie bez powodu oferty wiszą tam przez tak długi okres. Na dzień dzisiejszy poluję na Suikoden 2 (słyszałem, że jeszcze lepszy niż 1, więc wypadałoby ograć) i Evil Zone (nie ma to jak oryginał).

Do pełni szczęścia brakuje tego, aby ps4 również było kompatybilne ze sprzętem starszym od siebie o 2 generację ;D Cóż, wszystkiego mieć nie można. Napęd/tackę w ps2 naprawiałem już kilkukrotnie, mimo tego nadal charczy, stęka, chrupie jakby miała zaraz pożreć płytę. Chyba trafiła mi się wadliwa sztuka, gdyż w dość młodym wieku zaczęła wykazywać objawy tejże choroby.

  Sorki za długość tekstu. Dopiero co choróbsko mnie opuściło, jeszcze dochodzę do siebie. Krótka notka pisana w głównej mierze, po to aby uświadomić paru osobom, że ta konsola to potrafi.

Na koniec sonda w której okaże się, że tylko ja nie byłem świadom tejże możliwości.

 

Tagi: kompatybilność

Oceń notkę
+ +20 -

Welcome to NHK
Oceń profil
+ +22 -
Otaku91
Ranking: 457 Poziom: 55
PD: 21923
REPUTACJA: 2504