http://wynurzeniagracza.blogspot.com/

forest122

Ojciec-Gracz Ojciec-Gracz 04.05.2020, 20:28
Wielka statystyka (teaser)
118V

Wielka statystyka (teaser)

Wielka statystyka PSX EXTREME (teaser)

Jak niewielu z was wie, aktualnie prowadzę spis wszystkich gier jakie ukazały się na łamach, już niemalże 300 egzemplarzy magazynu PSX EXTREME czyli najdłużej ukazującego się pisma tylko o konsolach. Jako excel master race stworzyłem sobie tabelki ponieważ kocham tabelki. W tychże tabelkach są takie info jak numer magazynu, ocena, tytuł gry, wydawca, recenzent i tak dalej. Dzięki tym globalnym danym będę mógł pobawić się w statystykę. Nadmienię tu, że spis gier PS1 jest już ukończony i aktualnie małymi kroczkami zbliżam się do rozpoczęcia spisu gier z Playstation 3. Małymi kroczkami ponieważ spis tego wszystkiego zajmuje bardzo dużo czasu ale według moich obliczeń aby zdążyć na trzysetny jubileuszowy numer z mega blogiem i mega statystykami trzeba spisywać średnio dwa numery tygodniowo.

Aktualnie wyszedł 273 numer PSX EXTREME co oznacza, że do ukończenia mega podsumowania i mega blogaska mam dwa lata i trzy miesiące. Czas wystarczający aby wszystko spisać. Za dwa lata i trzy miesiące jeśli doczekamy będzie wielkie święto - 300 numerów.

A muszę tutaj nadmienić, że spisywanie o ile jest proste bo spisuje się dane z oceniaczki to już czas jaki to zabiera urasta do miana demogorgona. W związku z tym, że magazyn jest multi konsolowy to mam trzy razy więcej pracy ponieważ trzeba spisać trzy konsole.

Problem pojawia się jeśli w oceniaczce są trzy symbole konsol. To znaczy, że jedną grę muszę spisać trzy razy. Oczywiście fałszuje się w ten sposób statystyki bo tylko sporadycznie recenzent danej gry ogrywał ją na trzech platformach. Zwykle robił to oczywiście na Playstation 2. Dlatego też w mega podsumowaniu, na pierwszy ogień pójdą statystyki z Playstation, które już teraz dają bardzo ciekawy obraz ocen jak również recenzentów.

Mimo bałaganu jaki się wytworzył z ilością recenzji bo na przykład jeśli gra wyszła na Ps2, Xbox i Gamecube to siłą rzeczy wpisuje się danego recenzenta do trzech tabel i w ten sposób zakłamuje statystyki jakoby wykonał trzy recenzje. Dlatego właśnie z ilością recenzji wykonaną przez jednego człowieka jest owy bałagan i tak musi pozostać. Nie da się tego inaczej ogarnąć bo w recenzji sam autor bardzo często, o ile nie prawie zawsze, nie podaje na jakiej konsoli grał. Zarzuci tylko tematem, że na Xbox lepszy framerate. No ale skoro tak pisał to znaczy, że ograł grę na inną platformę, choćby 10 minut, ale ograł.

Okeej to tyle tytułem wstępu. Z racji bajzlu i ogromu pracy (spis gier z jednego numeru zajmuje często 45 minut) zabieram się dalej do pracy. Szczytem chyba było około 80 wpisów do excela w jednym numerze, no ale to był grudzień to co się dziwić.

pozdrawiam i do przeczytania.

Tagi: PSX Extreme

Oceń notkę
+ +14 -

wynurzenia gracza
Oceń profil
+ +174 -
Ojciec-Gracz
Ranking: 25 Poziom: 79
PD: 62846
REPUTACJA: 30700