http://wynurzeniagracza.blogspot.com/

forest122

Ojciec-Gracz Ojciec-Gracz 29.01.2019, 22:19
Gran turismo sport dlaczego wsiąkłem nie tam gdzie trzeba
1450V

Gran turismo sport dlaczego wsiąkłem nie tam gdzie trzeba

O moich wrażeniach słów kilka

Co mnie urzekło w gt sport to przede wszystkim tryb foto. Chciałbym podzielić się wrażeniami z tego właśnie trybu. Zaznaczam, że nigdy nie byłem entuzjastą tego typu rozwiązań w grach. Bo gry są przecież do grania a nie do robienia zdjęć. Ale okazja czyni złodzieja toteż zagłębiłem się w ten tryb i oto efekty dostępne również na stronie gran turismo.com.

Pierwsze zdjęcie zrobiłem jak każdy dla aczika. Bez zbędnych ceregieli po prostu coś tam ustawiłem i strzeliłem zdjęcie. Ale już wiedziałem, że cos jest nie tak. Spróbowałem zrobić statyczne zdjęcie z gotowego tła. Wziąłem AC Cobra rozmyłem nieco obraz tak aby wyglądało jak w ruchu i gotowe - efekt przekroczył moje najśmielsze oczekiwania - sami przyznacie, że fotka ma klimat.

Ale takie coś mi nie wystarczyło. Szybko zacząłem się bawić tym ogromnym edytorem. Najwięcej zabawy daje bajer z przesterowaniem kontrastu i oczywiście innych parametrów. Przesuwając coś do oporu w prawo lub w lewo można uzyskać zupełnie oryginalne i wręcz artystyczne efekty jak ten poniżej.

Wybierając statyczne tło 2D można uzyskać poprzez zabawę suwakami dziwne obrazy.

 

Zabawa kolorem również daje masę zabawy. W poniższej fotce przedobrzyłem z naświetleniem i kolorami. Efektem tego był zaskakujący pastelowy krajobraz.

I to oczywiście nie wszystko. Eksperymentowanie ze światłem i kontrastem przyniosło efekt jak z filmu tron. Było to kolejne zupełnie nieplanowane zjawisko ale jak widać ten edytor pozwala na wiele. Nawet na jakieś post lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Ostre jaskrawe kolory dodają nieco pikanterii całemu obrazowi.

Chcecie uzyskać efekt jak z Back to the future - nie ma problemu, tutaj jest to możliwe.

Wpadł wam do głowy jakiś pomysł przy robieniu fotki. Troszkę kombinowania i możemy mieć na fotce Batmobile w Gotham city.

 

Kluczem do sukcesy jest przede wszystkim brak ograniczeń i pełna swoboda. 90 procent fotografii to przypadek podczas zabawy ale czasem coś styknie w odpowiednim momencie i dzieło sztuki gotowe.

 

Poniżej przedstawiam fotkę przed i po edycji - można się pobawić.

 

Niech ten fotoblog będzie inspiracją dla każdego kto twierdzi, że GTsport jest słabe. Nie jest słabe po prostu trzeba umieć cieszyć się i korzystać garściami z tego co ta gra ma do zaoferowania. A tryb fotograficzny jest tu najlepiej zrobiony ze wszystkich rzeczy jakie widziałem w grach na ps4. Można tę grę lubić lub nienawidzić, zdania są podzielone. Stanę jednak po drugiej stronie barykady i będę tym, któremu ta gra się spodobała. Z tą grą jest jak z Driveclub po łatkach :D warto pograć. Bardzo dawno temu nagrałem film na youtube, który niejednoznacznie między wierszami stwierdza, że gra nie jest zbyt dobra. Dziś chciałbym wrócić do tej gry i pewnie tak się stanie niebawem bo brakuje mi przede wszystkim jakichś ciekawych gier wyścigowych - Project Cars 2 to jednak nie to co lubię. Pozdrawiam i zachęcam do robienia fotek i podzielenia się nimi.

 

 

https://www.gran-(...)lery/all

 

Tagi: Gran Turismo Sport ojciec-gracz playstation 4

Oceń notkę
+ +15 -

wynurzenia gracza
Oceń profil
+ +176 -
Ojciec-Gracz
Ranking: 28 Poziom: 80
PD: 63099
REPUTACJA: 30718