Blog użytkownika Berninio

Berninio Berninio 18.09.2015, 00:43
2016 będzie fantastyczny dla graczy
548V

2016 będzie fantastyczny dla graczy

Napiszę nawet więcej. 2016 rok będzie najlepszym rokiem dla graczy w tej dekadzie. Dlaczego? Już tłumaczę.

Aha, jako że jestem szczęśliwym użytkownikiem PS4 i mam więcej wiedzy o tej konsoli to w jednym z akapitów skupię się głównie na grach na tą konsolę, więc z góry przepraszam urażonych. Nie mam zamiaru wywoływać wojenki.

1. Świetne multiplatformy

Już dzisiaj 2016 rok wydaje mi się przepakowany grami, a nowe zapowiedzi ciągle nadchodzą. Co ciekawe gier w przyszłym roku będzie tak dużo, że mamy wysyp premier już od wiosny, a zazwyczaj w pierwszym półroczu ukazuje się tylko kilka gier AAA.

Na dzisiaj kalendarz premier (multiplatformowych) wygląda tak:

1 połowa roku 2016:
Battleborn
Deus Ex Rozłam Ludzkości
Mirror's Edge Catalyst
Tom Clancy's The Division
Street Fighter V (tylko PS4 i PC)
Dark Souls III
Dishonored 2
Plants vs. Zombies GW 2
Doom
Homefront: The Revolution
Sniper: Ghost Warrior 3
Mafia 3

Mamy tu potencjalnych killerów. Do tego dojdzie jeszcze masa remasterów, portów, dodatków i indyków (to akurat podobnie jak w roku ubiegłym).

2 połowa roku:
Kingdom Come: Deliverance
Yooka - Laylee
Mass Effect: Andromeda
For Honor
The Walking Dead
Get Even
Shadow Warrior 2
The Technomancer
Warhammer 40,000:Inquisitor
Final Fantasy XV
Halo Wars 2 (tylko PC i XONE)
Dead Island 2

Po cichu liczę też na fabularne Star Warsy od Amy Hannig (twórczyni serii Uncharted, teraz w EA) i nowy tytuł od Rockstara. No i zostanie wydana masa gier jeszcze nie zapowiedzianych, gier bez konkretnych dat wydania oraz corocznych gier jak Fifa, Call of Duty, czy inne Assassiny.

2. Wirtualna Rzeczywistość da radę.

Na początku byłem sceptykiem. Myślałem, że to będzie kolejny gadżet jak PS Move, który po kilku godzinach zabawy rzucę w kąt i o nim zapomnę. Do tego cena pewnie będzie z kosmosu. Zacząłem jednak czytać opinie dziennikarzy, które z pokazu na pokaz stawały się coraz lepsze. Oglądnąłem kilka filmików youtuberów, którzy wyglądali po grze w hełmie VR na naprawdę zaskoczonych jak dobrze to działa i przekonałem się, że coś z tego będzie. Chyba w końcu musi być jakiś powód dla którego Facebook, Sony i Samsung wydają miliony na tą technologię.

Tu przykładowa relacja z testów Project Morp... Playstation VR :)


3. Eksy w końcu porządnie zarządzą

Pierwsze dwa lata konsole "nowej generacji" miały taki sobie. Oczywiście sprzedaż w obu przypadkach jest wyższa niż przewidywano wcześniej, ale gier patrząc na gry ekskluzywne czuć było niedosyt. W 2016 roku to się zmieni.

Może najpierw krótkie wyjaśnienie dlaczego Sony (bo jak pisałem wcześniej, konsolę tej firmy posiadam) nie dostarczyło. Otóż prezes PlayStation Shuhei Yoshida wpadł w pułapkę. Chciał mocno wspierać grami ekskluzywnymi PS3 w końcowej fazie jego życia i zrobił to słabym wsparciem PS4 na początku. Chcąc być w porządku dla swoich klientów i odbiło się to na tych fanach, którzy już na premierę polecieli po nową konsolę.

W 2013 Sony wydało:
Ratchet & Clank: Into the Nexus
God of War: Ascension
Gran Turismo 6
The Last of Us
Beyond Two Souls
Puppeteer
Rain
Sly Cooper : Thieves in Time
MLB 13: The Show
Killzone: Mercenary
Tearaway
Soul Sacrifice
Knack
Killzone SF
Resogun

To daje 15 gier z czego tylko 3 na PS4. Niezbyt rozważne posunięcie. Co prawda mamy remastery The Last of Us, Tearaway i będziemy mieć Beyond Two Souls, ale takie ruchy raczej rozpatrywane są jako negatywne w społeczności graczy.

Ale po co o tym wszystkim wspominam? Otóż ludzie, którzy zrobili te gry pracują od tamtego czasu nad nowymi grami ekskluzywnymi, tylko tym razem dla PS4. I efekty tej pracy będziemy widzieć już (dopiero?) w 2016 roku.

Jakie eksy PlayStation ma na 2016 rok:
Gravity Rush 1 i 2
Uncharted 4
Ratchet & Clank
Persona 5
Horizon: Zero Dawn
World of Final Fantasy
What Remains of Edith Finch
The Last Guardian
Rime
Dragon Quest Builders
Yakuza 6 (miejmy nadzieję)
Deep Down (hehe)
Wild (od twórcy Raymana)
Dreams
Kill Strain
Drawn to Death (od twórcy God of War)
Shadow of the Beast
Alienation
Do tego mamy plotkę, że Gran Turismo 7 ma ukazać się przez 2017 rokiem, podobno Sly 5 także jest w produkcji, Quantic Dream już za miesiąc na Paris Games Week powinien zaprezentować swoją nową grę, a Sony Bend pracuje bardzo długo nad swoją grą i 2016 lub 2017 to rok jej wydania. No i jest masa gier japońskich, które może trafią na zachód, a może nie.

Xbox też ma solidny lineup z Quantum Break, ReCore, Gears of War 4 i Scalebound. Nie mam jednak wiedzy na temat ich prawdopodobnych projektów, więc nie podejmuję głębiej tematu. Sam planuję zakup XONE właśnie pod koniec przyszłego roku, bo biblioteka eksów powinna być już zacna.

Podsumowanie

Jak widzicie dużo dobrego czeka nas w przyszłym roku. Pesymiści co prawda powiedzą, że branża gier upada przez mikrotransakcje, DLC ze zbrojami dla konia, odsmażane kotlety, ale nie zgadzam się z tym i o tym w kolejnym blogu (jeśli zrobię). Jedynym prawdziwym problem gracza w przyszłym roku będzie problem skąd wziąć na to wszystko pieniądze i czas. Mam rację?

Tagi: ps4 VR xbox One

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +6 -
Berninio
Ranking: 730 Poziom: 51
PD: 17466
REPUTACJA: 1837